Skocz do zawartości

Recommended Posts

witam

czy mozecie poradzic na temat kufrow aluminiowych. bylbym zainteresowany zakupem i widze kilka miejsc ktore sie oglaszaja ale lepiej zapytac i sprawdzic wasze opinie. bede wdzieczny za info.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nie bardzo wiem co Ci mogę doradzić. Mam , używam i jestem bardzo zadowolony.

Jak masz jakieś pytania to wal.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja szukałem aluminiaków oryginalnych,ale używek w dobrym stanie nie znalazłem,a cena nowych doprowadziła moje spracowane serce do kresu możliwości.Kupiłem zatem nowizne od KAPPY.Co prawda nie aluminiowe ( choć dobrze udają aluminium ),ale nówki.Jeśli znajdziesz kuferki w dobrym stanie,to ja bym brał.

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wlasnie znalazlem cos na necie o nazwie Pancernik koszt za 2 sztuki 1200zl i moze ktos z was ma jakies doswiadczenie jak sie sprawuja i czy jest jeszcze jakas alternatywa. oczywiscie Zega, Hepco Becker itp to koszt dwukrotny wiec chyba cena w miare

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no wlasnie znalazlem cos na necie o nazwie Pancernik koszt za 2 sztuki 1200zl i moze ktos z was ma jakies doswiadczenie jak sie sprawuja i czy jest jeszcze jakas alternatywa. oczywiscie Zega, Hepco Becker itp to koszt dwukrotny wiec chyba cena w miare

A może warto poszukać w wyszukiwarce forumowej tematu odnośnie kufrów aluminiowych, bo o ile pamiętam nie jesteś pierwszy, który szuka takich informacji...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziś u gościa z Ustronia fajnie wykonane kufry widziałem. Ładnie zrobione, przygotowane pod mocowania do stelaży Givi Monokey (na dolne grzybki a z góry dokręcane śrubami w miejscach mocowania oryginalnego zaczepu).

Cena coś 1200 za parę.

Fotki macie tutaj

http://www.vstromclub.fora.pl/bagaz,39/kufry-aluminiowe,2044-200.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zrobilem rozpoznanie na rynku i co teraz jest dostepne i za ile. ponizej zamieszczam szczegoly moze komus tez sie przyda troche informacji na temat kufrow alu. jest w czym wybrac teraz tylko problem na ktory sie zdecydowac biorac pod uwage wykonanie oraz przydatnosc w uzyciu.

www.Alkar-moto.pl komlet z mocowaniem 1160zl

www.kufryalu.pl komplet z mocowaniem 1550zl

www.mertaspecialparts.com komplet z mocowaniem 1000zl

www.hf-tech.pl komplet z mocowaniem 1350zl

www.moto-adv.eu zakonczyla dzialalnosc

post-2356-0-72520000-1344453684_thumb.jpg

post-2356-0-56592400-1344453705_thumb.jpg

post-2356-0-66554900-1344453717_thumb.jpg

post-2356-0-53850900-1344453746_thumb.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Alik a mozesz cos polecic jesli chodzi o miekki bagaz. co myslisz o tych alumioniowych? jedyny problem jaki widze to taki ze sa montowane na stale tzn bez szybkiego wypiecia co moze skonczyc sie problemem np gdy zachaczy sie przypadkowo o cos na drodze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Szybkie wypięcie" ??? - nie do końca rozumiem. Ja mam aluminiowe zamykane zapięcie na zamek, wyjęcie zajmuje tyle samo czasu co w plastikach.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moich mocowanie jest na patent Touratecha a rozstaw do ramek Hepco.

Zajmuje trochę więcej czasu niż zamki i trzeba otworzyć kufer, ale trzyma fest.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miękki bagaż to albo Crosso w różnym wykonaniu albo inne droższe rozwiązania (Ortlieb, Enduristan, Wolfmann Enduro, rogale 21'bros lub Giant Loopy) + ew. rolka lub kufer i tankbag.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Szybkie wypięcie" ??? - nie do końca rozumiem. Ja mam aluminiowe zamykane zapięcie na zamek, wyjęcie zajmuje tyle samo czasu co w plastikach.

Potwierdzam, też je mam i już się tak nie chwal Zwierzu, :P bo takie same ma też Jezier :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam, też je mam i już się tak nie chwal Zwierzu, :P bo takie same ma też Jezier :lol:

Bajerku kochany, troszku się mylisz. Ty masz stary model (boczne napewno) :mrgreen: . Jezier wersję "standard" a ja "sport" (z przyciętymi rantami u spodu).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezier wersję "standard" a ja "sport" (z przyciętymi rantami u spodu).

Szpaner :-D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Szpaner :-D

Wiesz jak laski lecą na przycięte kufry, nawet sobie tego nie wyobrażasz :-D

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiesz jak laski lecą na przycięte kufry, nawet sobie tego nie wyobrażasz :-D

Teraz mi mówisz? Gdzie je można kupić? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupujesz zwykłe i tniesx po winklach aż iskry przestaną się sypać :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A między prawdą a Bogiem jest sens dopłacać do ADV Pancernikowych czy brać standard - z założeniem że używać będę kufrów 2 tygodnie w roku??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko jest kwestią zasobności portwela :-)

Ja bym dopłacił bo mi się bardziej podobają

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

widze ze kufry z rantami maja wziecie i takze lepiej wygladaja. pewnie przeklada sie to tez na ich wytrzymalosc oraz opor powietrza. ciezki wybor i duzo kasy trzeba to przemyslec. jeszcze o tych sakwach czytam i mysle...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

bez dwóch zdań ścięte pikniejsze tylko za 800pln różnicy sporo beznyny można wlać do baku :D

Edytowane przez grinsen

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest jeszcze jedna zaleta sciętych. Mniej kantów mogących zrobić kuku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajerku kochany, troszku się mylisz. Ty masz stary model (boczne napewno) :mrgreen: . Jezier wersję "standard" a ja "sport" (z przyciętymi rantami u spodu).

aaa, czyli to że kufer masz jasny, a wieko czorne, to oznacza "sport" :?: :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×