Skocz do zawartości
dakarowy

Lampa przednia "wiecznie świecąca"

Recommended Posts

Temat dla stałych użytkowników raczej śmieszny, aczkolwiek dla mnie jako laika w świecie motocykla bmw f 650 gs zastanawiający, a mianowicie czy lampa przednia musi caly czas się świecić i nie ma możliwości jej wyłączenia, czy tez gość od którego kupiłem GS-a, pocisnął mi kit że zrobili to po to, żebym nie zapomniał załączyć :lol: W moim poprzednim motocyklu (Kawasaki KLE 500) problemu nie było włączałem i wyłączałem jak chciałem, a zmierzam do pytania czy te wszystkie bm-ki, które oglądałem przez zakupieniem mojego dakara miały wymienione aku z powodu m. in. tych świecących lamp przed i w trakcie uruchomienia? Oświećcie mnie! :mrgreen:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lampa świeci zawsze, tak to już jest :-)

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to lampa w naszych GS-ach pali się zawsze po przekręceniu kluczyka :D A akumulator wymieniany częściej przez żarówkę to raczej bujda. Wg. mnie 5 sekund świecenia między przekręceniem kluczyka, a włączeniem startera raczej nie obciąża go, aż tak bardzo :lol: Chyba, że ktoś zostawia często przekręcone kluczyki w stacyjce, albo stawia moto po zablokowaniu kierownicy na postojówkach...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W moim GS po przekręceniu kluczuka również zapalają się światła, to chyba standard. W szwagrowym V-stromie też tak jest (na 99,99%). Co do KLE 500, nie wiem z którego roku był Twój, ale w mogelu 2007 światła się zapaleją po odpaleniu motorka a jak jest odpalony to chyba się ich nie da zgasić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak naprawdę to tylna też świeci :lol:

zerknij na schemat: http://f650gs.pl/foty/gsdakar0307electrik.jpg

na górze jest ignition switch, obwód 58. szary kabel w czarne ciapki zmienia się w szary idzie do skrzynki bezpieczników na F7 a potem w prawo i lewo do przedniej i tylnej lampy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moje KLE to był rocznik 98, na nurtujące mnie pytanie odpowiedź uzyskałem, ale dodatkowo dopytam co do odpalania - czy odpalac winno się od razu po przekręceniu kluczyka, czy tez po zgaśnięciu kontrolki temp. wody? :? Tak mi sprzedawca zapodał temat że on zawsze odpalał po zgaśnięciu tej diody :ugeek: i co za tym idzie zastanowiłem się krótko czy to aby przez ten czas mi aku nie wysysa? :idea:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wiadomo po co lampa się zawsze zapala - takie przepisy w tym kraju :D ja się tam z tego ciesze, auto jak auto, ale jak widze motor na mieście bez świateł to już lekka brawurka :shock:

to nie maluch że od lampy pada akum zaraz :D zawsze polewam jak mi dziadkowie pukają w szybe puszki że siedze ze zgaszonym silnikiem a na swiatłach " zgaś se pan, akumulator wyładujesz" :lol:

poza tym zauważcie że przy odpalaniu światło przygasa i to chyba nie od samego obciążenia bo zapala się jakieś 0,5-1sek. po odpaleniu (chyba że tylko u mnie :()

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

poza tym zauważcie że przy odpalaniu światło przygasa i to chyba nie od samego obciążenia bo zapala się jakieś 0,5-1sek. po odpaleniu (chyba że tylko u mnie :lol:)

U mnie jest to samo czyli chyba norma :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po przekręceniu kluczyka światła mijania w naszych sprzętach od razu się zapalają.

W czasie rozruchu cały prąd z akumulatora idzie na rozrusznik i niepotrzebne rzeczy takie jak światła

mijania zostają odłączone.

Ten typ tak ma.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myslalem ze to tylko w moim "angliku" tak jest

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×