Skocz do zawartości
Qbik

zablokowana stacyjka f650 st 98

Recommended Posts

Dzisiaj spotkała mnie niespodzianka pojechałem do sklepu zablokowałem kierownicę i na zakupy.

Po powrocie wkładam kluczyk do stacyjki i że tak powiem du... blada

kluczyk przekręca się w lewo (pozycja) ale w prawo nic, cały czas kierownica zablokowana. Przy przekręcaniu wciskałem kluczyk ruszałem kierownicą i nic (walczyłem tak ponad 30 min, najlepsze, że ludzie przechodzili obok i nawet ich nie interesowało, że coś przy motorze grzebię)

Żeby wrócić do domu odkręciłem stacyjkę i odpaliłem bez kluczyka

Teraz pojawia się tylko pytanie jak oczyścić zamek od stacyjki coby bolec od blokady się chował i działał normalnie, da się go jakoś rozebrać żeby zobaczyć co tam się poblokowało?

Jakoś nie uśmiecha mi się wymienianie stacyjki bo wtedy będę musiał z 2 kluczykami śmigać :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja wtedy przeszedłem na używanie disclocka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tzn?

Jak dojechalem, dawno nie uzywana blokada na tarcze trafila w swoje docelowe miejsce

Edytowane przez Qbik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I o tym właśnie pisałem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tego nie mogę wykluczyć, ale po rozebraniu zamek cały czas jest zablokowany - bolec do blokady kierownicy jest cały czas na zewnątrz, w stronę pozycji działa i bolec trochę bardziej się wysuwa.

w tej chwili czy zrobił to ktoś specjalnie czy samo z siebie nie ma znaczenia, grunt żeby zadziałało

czy jak wrzucę cały zamek do ropy to coś może pomóc? bo chyba nie zaszkodzi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

haha o tym nie pomyślałem ;)

ok zrobiłem inaczej znalazłem w garażu puszkę z olejem silikonowym do smarowania m.in. zamków, opsikałem z każdej strony, a później starą szprychą delikatnie oklepaną młotkiem podłubałem i na szczęście trafiłem w jakąś zapadkę blokada się cofnęła i zamek zaczął normalnie działać :)

póki co jest ok dodatkowo wyczyściłem nasmarowałem i zamontowałem 8)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×