Skocz do zawartości
FALCON

Sygnał dźwiękowy

Recommended Posts

Noooo... nie.... izolacja pod kolor - nie dość, że skuteczny to jeszcze esteta :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

E tak krytyki, os razu krytyki.

Umył byś go czasami :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spoko, wymienić silnik bo kosz sprzęgłowy hałasował :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Halo:)

Się wepnę w temat, choć nie wiem czy dobrze, bo klakson mi działa ;)

Ale wymyśliłam sobie zakup czegoś donośniejszego. Tyle, że w oryginalnym miejscu mocowania jest ciasno jak pod maską Mercedesa A:)

To wykombinowałam sobie, że skoro już będę miała dodatkowy klakson, to może go nieco inaczej podłączyć. Nie wiem dlaczego, ale zawsze mam problem ze znalezieniem w sytuacjach awaryjnych przycisku klaksonu, za to odruchowo naciskam żądło.

Pytanie więc brzmi:

czy bez wiekszych problemów dla instalacji mogę podłączyć klakson pod żądło? Oczywiście z przekaźnikiem i dodatkowym wyłącznikiem, co by się na stacji nie czepiali ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy tylko ją nie wiem gdzie jest żądło w motocyklu? ;)

Co za budowa zdania. Widać, że wakacje ... luźne podejście - w ciągu roku musi być inaczej ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i się pogubiłem się.... jakie żądło? jaki klakson? i jakie... ją? :-D

Ps. ja w Rce też mam problem aby awaryjnie zatrąbić, nagminnie gniotę prawy kierunek :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja obstawiam, że Motylowa naciskając żądło mruga długimi światłami, mi już kilka razy się przytrafiło jak chciałem zatrąbić na gapę w samochodzie :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no jak to co to Żądło?;) krótki sygnał świetlny ;)

i chcę żeby i światło i klakson, ten dodatkowy załączały się jednocześnie dając podwójne wrażenia słuchowo-wizualne ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja obstawiam, że Motylowa naciskając żądło mruga długimi światłami, mi już kilka razy się przytrafiło jak chciałem zatrąbić na gapę w samochodzie :)

tak, dokładnie tak jest;) i zamiast gościa/babke/swiętą krowę przestraszyc - puszczam oczka ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A co to jest: "ten dodatkowy"?

Edit: po dogłębnej analizie dochodzę do wniosku, że stary klakson ma zostać na swoim miejscu, a nowy ma być połączony ze światełkiem "mrugającym" :roll:

Da się zrobić, ale generalnie jestem przeciw straszeniu ludzi ;) To potrafi się źle skończyć.

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dlatego właśnie chcę, żeby było to podłączone pod dodatkowy, inny niż standardowo przycisk.

Na normalne ostrzeżenie, wtedy gdy mam czas szukać przycisku wystarczy mi zwykły klakson, tu jest ok. Ale w sytuacjach awaryjnych ma być szybko i głośno. Generalnie i tak rzadko używam sygnału dźwiękowego, bo zazwyczaj nie warto, ale czasem, jak jest potrzeba to dobrze żeby on był naprawdę ostrzeżeniem o nie smętnym tiiii-tiii. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostrzeżenie powiadasz ....

Ja używam "światełka migającego" jako ostrzeżenie przed miśkami, suszarkami ... Ostrzegać "służby" sygnałem, że nadjeżdża ten co ostrzega przed służbami mi się jakoś kłóci wewnętrznie, ale nie każdy ostrzega ... - to prawem zabronione jest ;)

A nie wystarczyłoby zamienić te funkcje miejscami? ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

kurcze, i mój mały blond mózg mało się nie zagotował.

Masz racje, nie wzięłam pod uwagę użytkowania żądła w szczytnym celu... tu faktycznie masz racje, jakoś sobie nie wyobrażam jednoczesnego ostrzegania i informowania naprawdę głośnym klaksonem...

zamienić miejscami byłoby teoretycznie najprościej, ale to nie rozwiązuje mojego problemu rozdzielenia owych klaksonów.

No nic, trzeba będzie podłączyć jednak pod zwykły klakson tylko zamontować dodatkowy wyłącznik, coby w razie czego zostać przy standardowym dźwięku.

Dzięki za podpowiedzi i sugestie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na normalne ostrzeżenie, wtedy gdy mam czas szukać przycisku wystarczy mi zwykły klakson, tu jest ok. Ale w sytuacjach awaryjnych ma być szybko i głośno. Generalnie i tak rzadko używam sygnału dźwiękowego, bo zazwyczaj nie warto, ale czasem, jak jest potrzeba to dobrze żeby on był naprawdę ostrzeżeniem o nie smętnym tiiii-tiii. ;)

Ja bym to rozbudował. No bo na dzieci na przykład powinno się trąbić inaczej niż na dorosłych. A na starszą osobę, to w ogóle delikatnie, łagodnie. Skromnie licząc około pięciu sygnałów dźwiękowych uzupełnionych o 4-5 świetlnych załata lukę w wyposażeniu. Oczywiście sterowanie powinno być intuicyjne, żeby się nie pomylić.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja bym to rozbudował. No bo na dzieci na przykład powinno się trąbić inaczej niż na dorosłych. A na starszą osobę, to w ogóle delikatnie, łagodnie. Skromnie licząc około pięciu sygnałów dźwiękowych uzupełnionych o 4-5 świetlnych załata lukę w wyposażeniu. Oczywiście sterowanie powinno być intuicyjne, żeby się nie pomylić.

tylko zauważ, że wówczas w celu szybkiego wyboru odpowiedniego klaksonu niezbędne będzie zbudowanie nowej tablicy rozdzielczej ;) a skąd ja wezmę tyle kolorów przełączników? no bo cyferki na przyciskach nie wchodzą w rachubę, bo się będą mylić ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oczywiście sterowanie powinno być intuicyjne, żeby się nie pomylić.

To pewnie będzie możliwe w przyszłości. Na dzisiaj zostaje głosowa aplikacja np. na Androida i zestaw haseł: baba, dziadek, ... dziecka ... i niech trąbi, albo i trąbi i łączy ze służbami ... , albo i trąbi i łączy i nagrywa ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×