Skocz do zawartości
FALCON

Sygnał dźwiękowy

Recommended Posts

Część, może ktoś z Was wie, gdzie znajdę sygnał dźwiękowy. Nie chche mi się wszystkigo rozkręcać :) :-P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to powinien być z przodu motocykla pod zegarami, za przednią lampą. Nie mam pewności bo nie mam GSa ale w 90% tam jest :) Poczekaj na odpowiedź kogoś obeznanego ;] W mojej eFce tam jest a to podobne motocykle.

Edytowane przez Zarkos

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... i nawet jak go znajdzie to go nie naprawi, bo klaksony nie leciały tylko kable na zagięciach się przecierały... ;) się by ładnie przywitał to bym go do garażu zaprosił... :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klakson znajdziesz po zdjęciu przedniego błotnika, tego pod lampą, (4 śruby torx od spodu błotnika)

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

klakson znajdziesz po zdjęciu przedniego błotnika, tego pod lampą, (4 śruby torx od spodu błotnika)

... i nawet jak go znajdzie to go nie naprawi, bo klaksony nie leciały tylko kable na zagięciach się przecierały... ;) się by ładnie przywitał to bym go do garażu zaprosił... :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko w Twój chodzi po naszej naprawie w Kłodzku? :)

przetarł się kawałek obok, zrobiłem ostatnio ;) Wasze luty przeżyją wszystko!! ;)

tak więc FALCO najprawdopodobniej przetarł się kabelek, który w okolicach główki ramy z takiej bardzo grubej sklejonej wiązki wychodzi cieniutki właśnie w stronę gdzie jest klakson, czyli pod błotnik pod lampą - musisz rozebrać całą czache , lampę, licznik żeby się tam dostać , po czym poobierać te kable i miejscu złamania polutować... jeśli nie masz warunków/zdolności/lutownicy daj znać na priv, często majsterkuję w garażu, podjedziesz to 1-2godz. zrobimy ;) bardzo lubię ostatnio Ciechan Miodowy 2szt :lol: :beer:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie u mnie też przestał działać klakson. Sprawdzałem w przełączniku i chyba wszystko jest ok, nic rozlutowane nie było (sorry za jakość zdjęcia ale tylko komórkę miałem pod ręką :oops: ):

2013-10-29%252017.08.31.jpg?gl=PL

Czy muszę rozebrać cały przód żeby dostać się "od tej drugiej strony" ;-) tak jak napisane jest powyżej czy są jakieś inne prostsze możliwości (nienawidzę grzebać w motocyklu :evil: ). Może powinienem wykluczyć jakąś prostszą awarię, która jest bardziej po drodze? Doradźcie :-). No i może ktoś ma zdjęcie jak po rozbiórce przodu wygląda ten klakson i gdzie dokładnie się znajduje :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, przerabiałem to - masz chyba przetarty przewód przy główce ramy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nic, dziś biorę śrubokręt i lutownicę do ręki i będę szukał. Trzymajcie kciuki - za motocykl :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli jest to klasyczna usterka kablowa to najprawdopodobniej uszkodzony jest kabelek w miejscu gdzie wychodzi z wiązki.

Może trzeba będzie "wejść" trochę w samą wiązkę. To miejsce mogło też być już wcześniej naprawiane. BMW głupio to rozwiązało.

Zdecydowanie zachęcam, aby przed lutownicą "szedł" miernik.

Musisz mieć teraz ten klakson ?? - jakoś dziwnie się boję ... o motocykl ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, obiecuję, że jak nic nie znajdę po drodze to wiązki pruć nie będę ;-) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarek, obiecuję, że jak nic nie znajdę po drodze to wiązki pruć nie będę ;-) :lol:

Nie znajdziesz ;) :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No nic, dziś biorę śrubokręt i lutownicę do ręki i będę szukał. Trzymajcie kciuki - za motocykl :lol:

A moze zanim zaczniesz wszystko pruc zobacz czy na sam sygnal dochodzi napiecie. Nie pamietam czy polaczenie z kablami jest na wsuwke czy srubowe. Sygnal znajduje sie w takim miejscu ze podatny jest na korozje. Tam bym zaczal. Moze styki masz zardzewiale.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znajdziesz ;) :lol:

Znalazłem gnoja! :lol:

2013-11-12%252017.42.33.jpg?gl=PL

ale jeszcze nie zlutowałem bo nie miałem nożyka, izolacji i takich tam, a moto mam teraz w garażu z dala od domu. Przy okazji demontażu całej czachy (faktycznie jest to niezbędne do dostania się do wiązki) wymieniłem przepaloną żarówkę od licznika (strasznie mnie irytowała). Z dotychczasowych strat w robocie, zgubiona gumka od amortyzacji drgań w liczniku (jest gdzieś w czeluściach motocykla), zgubiony bit od śrubokrętu (jest gdzieś w czeluściach motocykla) i połamane "ucha" od plastikowej podkładki od licznika - muszę dać do zakładu co spawa plastik. Wytłumaczę się jednak, że połamanie ich nie było moją winą (zmęczenie materiału) :-).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby te czeluście silnika nie okazały się miejscem przy chłodnicy i żeby ten bit poprzez drgania jej nie podziurawił.... słyszałem i taką historię ;-) :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie znajdziesz ;) :lol:

Znalazłem gnoja! :lol:

Jestem z Ciebie dumny!

Już nic Ci nie pokażę ... za szybko się uczysz :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby te czeluście silnika nie okazały się miejscem przy chłodnicy i żeby ten bit poprzez drgania jej nie podziurawił.... słyszałem i taką historię ;-) :-)

Spokojnie, nie skręcę jak nie znajdę :-)

Jestem z Ciebie dumny!

Już nic Ci nie pokażę ... za szybko się uczysz :lol:

Alik ma teraz poważną konkurencję na północy! :lol:

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zrobione! :-), niestety musiałem jeszcze odkręcić część airboxa żeby dostać się do kabelków i tak:

przewód ułamał się przy samym wyjściu z wiązki

2013-11-15%252012.36.08.jpg?gl=PL

niestety po małym wypruciu go z wiązki okazało się, że będzie trudno sięgnąć tak żeby skutecznie to zlutować tak więc musiałem przedłużyć wiązkę

2013-11-15%252014.42.59.jpg?gl=PL

2013-11-15%252014.43.38.jpg?gl=PL

Wygląda jak gówno w lesie ale przynajmniej nie wyrwie się przy skręcie kierownicą poza tym jak przykryje się airboxem i plastikiem to nic nie widać ;-), a co najważniejsze:

DZIAŁA! :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ... widziałeś dwie szkoły ... nic nie mów - widać z którą Ci po drodze :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednym słowe, plan na piątkowe popołudnie zakończony sukcesem :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ... widziałeś dwie szkoły ... nic nie mów - widać z którą Ci po drodze :lol:

po założeniu plastików nic nie widać, o!:

2013-11-15%252016.07.42.jpg?gl=PL

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kropeczkę farbą zrobiłeś, żeby wiedzieć czy się nie przemieszcza ? :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A kropeczkę farbą zrobiłeś, żeby wiedzieć czy się nie przemieszcza ? :lol:

Wiem, że się nie przemieszcza bo po to robiłem to obejście, to się nazywa spryt lisa Jarku :lol:. W życiu tyle skutecznych czynności nie wykonałem przy motocyklu, a tu taka fala krytyki. Zamykam się w sobie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×