Skocz do zawartości
Shaggy72

Aby tradycji stało się zadość...

Recommended Posts

Witam wszystkich,

Mam prawie 4dychy i staram się nadrobić wszystkie (prawie) zaległości z młodości.

Czas przyszedł na motocykl.

Mam wielki dylemat w temacie wyboru: Honda XL 650 czy BMW F650GS.

Postaram się wyszukać informacji na ten temat w starych postach.

Gdybym z czymś sobie nie radził będę prosił o pomoc.

Pozdrawiam,

Shaggy72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj ;)

paru się już zmagało z tym dylematem i gdzieś to na forum jest, ale to nie jest wcale powiedziane że Ty czy ja znajdziemy to wyszukiwarką ;)

na krótko: trampek większa kultura pracy silnika na szosie, gorzej z zawieszeniem w tzw "terenie", design nudny ;) gs na odwrót ;)

co do awaryjności to nie znam trampków żeby od razu je dyskryminować ;) gs ma kilka potencjalnych słabych pkt, ale znamy już tu dobrze pierwsze ich objawy, więc trzymając z nami od poważnych awarii się uchronisz ;)

powodzenia w poszukiwaniach treści na forum, jak coś to pytaj tu czy tam w odpowiednim dziale

Pozdrówy :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no jak masz 4ry dychy to jeszcze kilka/kilkanaście tysięcy zł i będzie na motocykl ;-)

lewa w górę!

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć

4 dychy ale latek zapewne

w naszych motorach największym plusem jest małe spalanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witaj!! Za cztery dychy to se już można życie na nowo poukładać... a po zakupie gs-a to nawet jeszcze parę złotych zostanie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sześć :beer:

witaj, na tym forum, to raczej będziesz miał polecane BMW

...a wcale, że nie :lol:

Witaj!! Za cztery dychy to se już można życie na nowo poukładać... a po zakupie gs-a to nawet jeszcze parę złotych zostanie :)

...no za 4 dychy, to bierz 800-tkę :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za ciepłe przyjęcie...

Pierwsze co mnie ujeło w BMW to wygląd, kolejną rzeczą było opisywane właśnie małe spalanie, które wyczytałem myszkując po Internecie.

Z rzeczy zasłyszanych wiem, że koszty serwisu w BMW są większe i jest bardziej awaryjny niż Trampek nie wiem na ile to prawda.

Nikt z moich znajomych biker'ów nie posiada BMW tylko Hondy Trampki, Afryki lub KTM'y. I oni oczywiście chwalą tylko swoje, wyśmiewając mnie, że ładuję się w jakieś g...

Z natury muszę sam wszystko sprawdzić więc wysłuchałem ich opinii a sam szukam dalej...

W międzyczasie przeleciała mi chyba okazją ale to tylko gdybanie. Było takie fajne BMW F650GS z 2005 roku z przebiegiem 80tys. i poszło za 9tys.

Było za daleko aby w ciągu kilku godzin móc pojechać i wrócić więc dałem se na wstrzymanie a na drugi dzień gościu już to sprzedał.

Tymczasem

Edytowane przez Shaggy72

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie no KTMy to są bezawaryje maszyny ;) a te Bemki to gruchoty ;) transalpy są najlepsze na świecie a Hondy to już legenda :)

....popieram Cię w 100% musisz kierować się swoją intuicją :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nikt tu z forum nie oddaje chyba bmw do serwisu ;] samemu można i z pomocą speców/pasjonatów wiele zrobić! :)

powodzenia!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tak apropo znajomych i sprzętów którymi jeżdżą..

mam kumpla w trójmiejskim adveturo..

oczywiście regularnie latają po jakiś marokach, rosjach etc..

któregoś razu pojechał z nimi mały GS do maroka..

śmiali się co niemiara - bo u nich wszyscy posiadają trampy i ciężkie afriki..

miny im nieco zrzedły jak "koza" (bo tak ochrzcili małego GS;a) nie dość że świetnie sobie radziła to jeszcze nie musiała tankować co chwilę :-)

no i podejście do BMW się zmieniło..

nazwa "koza" została, ale teraz już nikt się nie śmieje..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×