Skocz do zawartości
sarawi

Ktokolwiek może w jakikolwiek sposób pomóc !

Recommended Posts

Moj dobry kolega, milosnik podrozy motocyklowych, zdobyl niedawno na swoim bmw CS 650 Nordkapp. Niestety, motocykl w drodze powrotnej odmowil posluszenstwa i w chwili obecnej od prawie dwoch tygodni stoi w polnocnej czesci Norwegii ( mamy nadzieje, ze nadal stoi ... ) na stacji benzynowej.

Szukamy jakiejkolwiek pomocy, aby sprowadzic go z powrotem do Polski. Firmy transportowe nie wchodza w gre - koszta sa ogromne. Najlepiej byloby zapakowac go do ciezarowki.

Jezeli ktokolwiek moze w jakikolwiek sposob pomoc, cokolwiek doradzic, ma jakies kontakty - bedziemy wdzieczni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No z tego co pamiętam, to waść Baler jest tam, może się do czegoś przyda i pomoże w transporcie, albo chociaż w przechowaniu motka (no tego sie spieprzyć nie da) :lol: :lol: :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mogę ew pogadać z kumplem z Norway. Mieszka tam może ma jakieś możliwości

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za rok, względnie dwa, powinienem mieć rozwiazanie takich problemów. A jak wyglądają koszta kuriera? Podobno da się takie rzeczy zrobić DHL, czy innym UPS?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No z tego co pamiętam, to waść Baler jest tam, może się do czegoś przyda i pomoże w transporcie, albo chociaż w przechowaniu motka (no tego sie spieprzyć nie da) :lol: :lol: :lol:

oj!

nie byłbym taki pewien...

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A nie prościej jest go naprawić i nim przyjechać ?? Co mu dolega ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za rok, względnie dwa, powinienem mieć rozwiazanie takich problemów. A jak wyglądają koszta kuriera? Podobno da się takie rzeczy zrobić DHL, czy innym UPS?

Logan, prosze Cie ... za rok, moze dwa to troche za pozno.

Gdyby kurier DHL czy UPS byl w cenie "normalnej", to naprawde wierz mi, tego tematu by nie bylo.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak między nawiasami dobrze się ubezoieczyc na takie ewentualności . Nie siedze w temacie ale w tamnym roku kolego jechał nad morze polskie i zapłacił 60 zł ubezpieczenia dodatkowego ( wakacyjnego czy jakoś Tak ) . No i auto nawaliło . Za lawete mu krzyknęli 2000 zł . Oczywiście trosnport pokryło ubezpieczenie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A może spróbujcie w jakiejś firmie transportowej co moja transporty na tamte tereny . Czasem maja miejsca na pace można się dogadac z kierowcami pewnie ??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sarawi, Paweł ma jakiegoś pomysła ;-) więc mu odpisz :-D

Gdzie stoi ten motocykl?

Gdzie dokładnie stoi ten motocykl?

Edytowane przez bajer

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to nie byłaby tylko informacja dla Pawła - ale również innych którzy mogą mieć kogoś w pobliżu - przecież wystarczy napisać "rejon jakiegoś tam miasta"..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na siłę nie będziemy pomagać ;) poczekajmy na kolejną dawkę informacji, jak się nie pojawi, to chyba będzie oznaczało koniec problemu i potrzeby pomocy ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można też z głupia frant spytać tutaj - http://www.groupecat.pl/cms/index.php?option=com_content&view=article&id=58&Itemid=62〈=pl

ale trzeba mieć przynajmniej kod pocztowy miejscowości.

A co dolega temu motku? Może taniej jechać tam czymś na kołach i naprawić na miejscu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aby sprawdzić koszty muszę znać dokładny adres wraz z kodem pocztowym to po pierwsze a po drugie potrzebna będzie osoba która fizycznie przekaże moto do transportu. No i najgorsze: klatko paleta :/ ale to będę wiedział jutro jak to zrobić :)

Pierwsza możliwość to CAT druga to GEFCO obie firmy posiadają specjalne klatki do transportu motocykli. Trzecia opcja w rozpatrywaniu :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znalazłam kiedyś stronę na której można było napisac co się chce przetransportować, skąd, dokąd i zakres czasowy [czyli wystawiało się jakby ofertę] - zgłaszali sie rózni przewoźnicy, którzy np. jechali załadowani "tam", natomiast "z powrotem" byli puści i szukali czegoś, aby nie robić pustych przebiegów.

Tak na szybko znalazłam to:

http://clicktrans.pl/

Ale możliwe, że to nie jedyny serwis tego typu.

Myślę, że warto poszukać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GSdakar zawodowo zajmuje się przesyłkami, dla mojej firmy zawsze daje najkorzystniejsze w porównaniu z innymi ofertami warunki cenowe, polecam

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aby sprawdzić koszty muszę znać dokładny adres wraz z kodem pocztowym to po pierwsze a po drugie potrzebna będzie osoba która fizycznie przekaże moto do transportu. No i najgorsze: klatko paleta :/ ale to będę wiedział jutro jak to zrobić :)

Pierwsza możliwość to CAT druga to GEFCO obie firmy posiadają specjalne klatki do transportu motocykli. Trzecia opcja w rozpatrywaniu :)

Z CAT w Polsce korzystałem - transport Maszkienic (koło Brzeska) do Poznania kosztował ryczałtowo 390 PLN. Door to door. Byłem zadowolony.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na siłę nie będziemy pomagać ;) poczekajmy na kolejną dawkę informacji, jak się nie pojawi, to chyba będzie oznaczało koniec problemu i potrzeby pomocy ;)

Chlopaki, nie kazdy siedzi przed komputerem 24h na dobe. Nie odpisuje nie dlatego, ze juz znalezlismy cos i mam Was w glebokim powazaniu, ale dlatego, ze wyszlam z domu po 6 i wrocilam teraz ... A ja w pracy dostepu do internetu nie mam.

Pomogl mi bardzo forumowy Kolega, ktory sie tutaj nie wypowiadal, wyslal mi PW i numer telefonu. Dzieki niemu beemka najprawdopodobniej w piatek lub w sobote przyjedzie do Polski :-)

Ale nadal potrzebujemy pomocy - TEAM POZNAN, zglos sie ! :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisz Sarawi, w czym Poznaniacy mogą pomóc. Każdy przetworzy w mózgownicy dane, porówna z możliwościami systemu i poda pozytywną informację zwrotną :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciezarowka z beemka dotrze w piatek albo w sobote do Poznania, docelowo jedzie do miejscowosci Wrzesnia.

Potrzebujemy, aby ktos zyczliwy odebral motocykl w Poznaniu i przechowal ja kilka dni u siebie, poniewaz ja "sluzbowo" musze jechac w kolejny weekend do Bydgoszczy, wiec zabralabym Krzyska, samochod z laweta i pojechalibysmy razem - on po moto do Poznania, ja na chwile do Bydgoszczy. Albo i razem do Poznania, coby sie odwdzieczyc jakos tej dobrej duszy, ktora nam pomoze. Sprawa pilna, bo trzeba kierowcy dac znac.

PS: zeby bylo wiarygodnie :) Mala beemka zachorowala, a ta czarna, z 80-ktoregos roku wrocila calo i szczesliwie do PL

526441_465670246790669_809020065_n.jpg

Edytowane przez sarawi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za motocykl?

Alternatywą był wyjazd 1200km tam i z powrotem z wypożyczoną przyczepą lub busem w padającym śniegu i -15 st i 2 dni wycięte z życiorysu.

Sarawi masz PW.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×