Skocz do zawartości
pitersc

Pomoc w zakupie Dakara po 2004

Recommended Posts

F650GS Dakar spędza mi sen z powiek - oszczędzałem kasę przez kilka lat i teraz mogę spokojnie wyszukać bardzo dobry egzemplarz oczywiście najchętniej przy wsparciu kogoś z forum - bez pośpiechu, na spokojnie, aż do skutku...

Chcę naprawdę coś bardzo porządnego - bezwypadek, przebieg orginał, najchętniej serwisowany itd itp

Niestety nigdy w życiu nie miałem okazji siedzieć ani na zwykłym GS ani na dakarze, więc moja miłość jest czysto teoretyczna i trochę obawiam się, że Dakar będzie dla mnie za wielki ? 180cm / 75kg

Mimo iż prawie lat 30 na karku to dopiero robię prawko gdyż nie zawsze wszystko w życiu układa się jak należy, ale mam nadzieję, że w końcu nadszedł mój dobry czas i niedługo się zobaczymy ;)

Mam ogromną nadzieję, że znajdę na forum kogoś z okolic Warszawy zarówno z wersją cywilną jak i z Dakarem tak bym mógł się do nich przymierzyć.

Do czego mi Dakar ? Wycieczki te bliższe i dalsze, teren, czasem miasto itd...

Zastanawiam się czy Dakar na pierwsze moto to dobry pomysł ( serce podpowiada, że tak ), ale może rozsądniej było by kupić jakieś enduro np KLX 250 na 1 sezon i się dobrze nauczyć jeździć chociaż dużo osób twierdzi, że lepiej od razu zacząć się uczyć na docelowym moto...

Co sądzicie o tym egzemplarzu: http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=M1985450

Pozdrawiam i mam nadzieję do zobaczenia asap :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

witaj

1. nie tylko tobie gs-y spędzają/-ły sen z powiek

2. każdy tak chce - to oczywista oczywistość

3. moja też była teoretyczna, po zakupie zminiła się w praktyczną. mogę powiedzieć o sobie. mam normalnego gs-a i 177 wzrostu, więc nie wydaje mi się, że dakar będzie problemem przy 180. MiKo nie wygląda na zdjęciu jakby miał 200 cm, a jeździ. :D

4. 30 lat nie znaczy, że na coś jest za późno. nigdy nie jest za późno na nic. to my decydujemy, czego i kiedy chcemy od życia, a jeśli chcemy to trzeba to robić. wiek nie jest ograniczeniem.

5. "cywilną" ;) wersję to ja posiadam. w razie czego pisz.

6. by się podszkolić zawsze na pierwsze moto lepszy jest mniejszy, a potem przesiadka na większy. wtedy czuje się róźnicę. a z tym docelowym to pewnie twierdzą tak kolesie w białych skarpetkach na swoich odkurzaczach z silnikiem 1000cm3.

7. sądzę, że skoro jesteś z wawy (lub okolic), a moto jest z wawy to warto zobaczyć to na żywo. nic cię to nie posztuje.

pozdro

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cena 17k nie zła.. ja mojego GSa sprzedam max za 10tys (też 2004rok)

też zrobie prawko jak będe miał 30 lat ;)

z Wawy jest tu kilka dobrze poinformowanych osób, napewno Ci pomoga

Ja mojego nigdy na oczy nie widziałem. Kolega z Angli zadzwonił że ma dla mnie fajny motocykl i czy nie chciałbym sobie go kupić. Powiedziałem OK i kupiłem NIE ŻAŁUJE!! była to moja pierwsza maszyna i jest ona świetna do nauki dla świeżaków (rok wcześniej miałem kupić Cagiva Elefant 750)

śmiało zdzwaniaj sie z naszymi i wyciągaj ich na oględziny.

Pozdro i powodzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przy 180cm spokojnie dasz radę na Dakarze, a jeśli nie :D to może się jakiś chętny z obniżoną kanapą znajdzie na podmiankę z Tobą.

Ostatnio dosiadłem Transalpa i byłem w lekkim szoku jaki jest niski w porównaniu do Dakara :shock: A pamiętam, że kiedyś wydawał mi się wysoki ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już dawno zwróciłem uwagę na tego Dakara, bo z opisu i na foto wygląda świetnie.

Jestem z Żyrardowa, mam Dakara 2004, bywam często w W-wie.

Możesz się przymierzyć i pooglądać.

A Ty konkretnie gdzie urzędujesz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkretnie Wola - w pobliżu Fortu Wola (Połczyńska) - bardzo chętnie bym się przymierzył, obejrzał, wypytał itd ;)

Jak mi się spodoba to równie chętnie obejrzę tamtego z kimś kto na takim jeździ czyli np. z Tobą jak znajdziesz chwile.

Tak ma wyglądać poszukiwany egzemplarz:

http://kaia.smugmug.com/Motorcycles/200 ... fDfDT-A-LB

czy ktoś wie o ile obniża wysokość ta niższa kanapa ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zastanawiam się czy Dakar na pierwsze moto to dobry pomysł ( serce podpowiada, że tak ), ale może rozsądniej było by kupić jakieś enduro np KLX 250 na 1 sezon i się dobrze nauczyć jeździć chociaż dużo osób twierdzi, że lepiej od razu zacząć się uczyć na docelowym moto...

;)

Witaj

GS to także mój pierwszy motocykl, po kursie można go spokojnie i bezstresowo dosiąść, na kursie jeździłem m.in. Hondą CB 500 i była znacznie trudniejsza do opanowania.

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dakar na pierwsze moto jest idealny - 180 starczy, ja mam 176 i Dakar z obniżoną kanapą był na początek idealny - teraz myslę nad normalną kanapą bo miękksza :D ogólnie olewam zasadę sięgania obiema pełnymi stopami, to jakaś teoria dla harlejowców, ja sięgam jedną i pół pełną stopą i jest oki, a że czasem jest parkingówa to jakoś mi to snu z powiek nie spędza ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam co pisze MiKo bo też nie sięgam obiema stopami ;)

Niska kanapa pomaga ale bez przesady, przy 180cm standardowa daje radę.

Akurat nie przytrafiła mi się jeszcze gleba na parkingu choć było czasem blisko :D

Przy wysokim sprzęcie a do tego ciężkim zaczyna się zwracać uwagę gdzie się parkuje bo podjechać jest łatwo ale jak trzeba pod górkę moto wycofać to już nie jest kolorowo :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

180 za mało? nigdy w życiu ja mam co prawda 182 ale pełnymi stopami to sięgałem jak dosiadałem Virago, teraz siedzę wysoko i rzadko dotykam ziemi :-) chociaż jedną glebę już zaliczyłem (z powodu wielkości i ciężkości).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szybki quiz:

Co to może oznaczać:

;))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Ktoś wie ?????

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ee no to gratulations !!! :D

gdzie zdjęcia, relacje ? :twisted:

...aaa rozumiem, po zachodzie słońca - na razie śmigasz i obczajasz? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

eeeeh za bardzo jestem jeszcze podniecony żeby na chłodno zdać relacje - w skrócie żeby nie trzymać w niepewności - stan wizualno mechaniczny - nigdy drugiego takiego nie spotkam - fabryka :D

Jackx mi świadkiem - wielkie dzięki.

Dodatkowo moto dziś przejrzane przez mojego senseja instruktora, który to mi go odprowadził do ich garażu - również był w szoku - moto jak nowe :D

Z minusów to jak już wspominałem dopiero jestem po 4 godzinie na placu gdyż w powodów zdrowotnych wcześniej nie mogłem rozpocząć moto przygody - chłopaki kiedy tylko chce otwierają mi garaż na ich terenie i latam sobie po placu i okolicznych wertepach chociaż nie ukrywam, że bardzo ciągnie mnie na ulice...

Zdjęcia za jakiś czas wrzucę

Z ciekawostek to:

Muszę fakt posiadania Dakara ukryć przed moją narzeczoną min do zimy co by jej nie drażnić

Wydechy Sebringa - czysta poezja, jak raz posłuchacie to swoje znienawidzicie - bajka!

Dakar zostaje ze mną na min 10 lat ;)

aaaa i najważniejsze - jak go zobaczyłem to myślałem, że w majty narobię (takie wielkie bydle, 2 metry do ziemi) siedząc wcześniej tylko na YBR - po pierwszych kilku metrach na Dakarze stwierdziłem - spokojnie mógł by być jeszcze ciutkę wyższy, więc niepotrzebnie panikowałem 8-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×