Skocz do zawartości
stachuman

CB radio po bluetooth

Recommended Posts

Dzień dobry,

Ostatnio codziennie dojeżdżam do pracy ( wreszcie moto sprawne :) ) dzienne tak 120 km... I tak sobie pomyślałem, żeby miec możliwość podsluch CB..

Ideę mam następującą - zestaw sluchawkowy w kasku - juz mam od dawna i używam - BTS 210 ( łączy sie po Bluetooth, na dodatek ma 2 kanały ), ICOM RC6 ( kieszonkowe skaner - pokrywa rownież zakres CB ) - tez mam, pozostało by mi znalezienie adaptera mały jack - Bluetooth. Widziałem, ze są takie transmitery...

Nie wiem, czy ma to wielki sens, w szczególności, ze podczas jazdy tylko glosnosci da sie regulować...

Pozostaje tez kwestia zasilania - co moze całość stawiać pod znakiem zapytania. Wydaje sie, że całość może działać do 3 godzin tylko ( czas działania BTSa )...

Może ktoś ma własne doświadczenia?

Pozdrawiam,

Staszek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

czy to musi być koniecznie bluetooth?

zestawy kablowe są gotowe i nadawanie może być jako "vox" lub z guzika np na kierownicy

radia przenośne mają dłuższą pracę na bateri a dodatkowo można bez problemu podłączyć je do zasilania 12V z instalacji motocykla..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są też tańsze wersje. Tylko należy przy zakupie zwrócić uwagę czy jest to nadajnik czy odbiornik czy full duplex.

http://www.ebay.pl/sch/i.html?_nkw=adapter+bluetooth+jack

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hm, ale nie chcę rezygnować z komunikacji z telefonem... Tak więc nie połączę zestawu do telefonu ( BT z którego już korzystam ) z przewodowym zestawem CB.

Znalazłem AMBT801 - w cenie ~60 PLN - jako adapter mały-jack - BT - zanabyłem, napiszę jak przetestuję zestaw...

Pozdrawiam,

Staszek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Powiem szczerze, że ciekawi mnie ten temat gdyż mam nawigację z bluetoohtem, która za boga nie chce się sparować z moim zestawem i biorę również pod uwagę opcję zakupu podobnego urządzenia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj dostałem w ręce ten adapter BT - AMBT801...

Na razie wtopa - nie chce się to parować z zestawem w hełmie. Niestety mało mam czasu - jutro na 10 dni wyjeżdżam z rodziną w góry - tak więc zbyt długo nad tym nie posiedzę.

Dam znać po powrocie, czy się udało, czy może inaczej trzeba by podejść do problemu.

Pozdrawiam,

S.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×