Skocz do zawartości

Recommended Posts

już powinien być obrazek. coś namieszali na stronie skąd go ukradłem.

Czyli sterowanie scottoilerem jest na zasadzie 0 - 1 tak? Jak jest podciśnienie to się otwiera? ja bym to zrobil na byle jaki elektrozawór jednak. I wciaz sie zastanawiam skąd wziąć to podcienienie w jednocylindrowym GSie? przecież nie ma żadnej instalacji żeby wpiąć tam trójnik.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Montuję oliwiarkę (firmy V-Oila), do którego kabla najlepiej podłączyć zasilanie (+), może do tylnej lampy pozycyjnej?

Jeśli tak, czy ktoś z Was wie jaki ma kolor kabel (+) idący do tylnej lampy pozycyjnej?

Nie mogę odkręcić tylnej lampy, ponieważ w "bagażniku" zamontowany jest stelaż kufra centralnego i musiałbym to wszystko demontować

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja już wszystko zmontowałem i jak dobrze pójdzie to dzisiaj będę podłączał pod prąd i testował ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja już wszystko zmontowałem i jak dobrze pójdzie to dzisiaj będę podłączał pod prąd i testował ;)

Przyjeżdżaj, przyjeżdżaj, szpeje narzędziowe i miejscówka w garażu przygotowane :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
"Pawel"]Ze schematu wynika że GRSW czyli szaro czarny. Dla pewności sprawdz miernikiem.

Potwierdzam szaro czarny to (+) lampy tylnej, brązowy masa

Paweł, Jackx dzięki za pomoc

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Motooiler zmontowany i ... działa ;)

ale nie polecam dobierania się do lampy w celu podłączenia ustrojstwa... lepiej się wpiąć przy komputerze... kabel przy lampie jest zarobiony w końcówkę niedemontowalną i ciężko to rozsupłać;) ...jak będę miał chwilę to zrobię fotki co jak to pomontowałem:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Motooiler zmontowany i ... działa :D

ale nie polecam dobierania się do lampy w celu podłączenia ustrojstwa... lepiej się wpiąć przy komputerze... kabel przy lampie jest zarobiony w końcówkę niedemontowalną i ciężko to rozsupłać:) ...jak będę miał chwilę to zrobię fotki co jak to pomontowałem:)

Porób fotki i wstaw na forum, jeśli możesz w miarę dokładne:) Dziś zamówiłem motooilera i ma trafić do mnie tuz przed majowym weekendem wiec będę się męczył z jego instalowaniem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Porób fotki i wstaw na forum, jeśli możesz w miarę dokładne:) Dziś zamówiłem motooilera i ma trafić do mnie tuz przed majowym weekendem wiec będę się męczył z jego instalowaniem.

Porobię fotki ale dopiero po świętach. Dzisiaj wyjeżdżam i już nie zdążę nic zrobić :| Więc musisz się wstrzymać z bólami :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zgodnie z obietnicą foty z montażu:

- Standardowo sterownik zamocowałem na kierownicy, na prawym mocowaniu handabara (zapomniałem foty strzelić)

- Zbiornik z olejem dałem pod kanapę koło komputera:

SAM_0323.JPG

- wpięcie elektryki zrobiłem w przewód idący do zasilania tylnej lampy, pod siedzeniem (czerwona złączka)

SAM_0322.JPG

- Elektrozawór przyczepiłem koło zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego tylnego hamulca:

SAM_0325.JPG

- Dyszę dozującą zamontowałem do istniejącego uchwytu (pominąłem uchwyt dołączony do zestawu):

SAM_0326.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zgodnie z obietnicÄ foty z montaĹźu:

(…)

- wpiÄcie elektryki zrobiĹem w przewĂłd idÄcy do zasilania tylnej lampy, pod siedzeniem (czerwona zĹÄczka)

SAM_0322.JPG

Hmm… ja jednak zalecałbym Ci jak przystało zlutować co trzeba. Takie złączki później odbijają się czkawką. Najlepiej byłoby je połączyć na dodatkową wtyczkę, aby móc wypiąć w razie W i zdemontować ojlerka.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

popieram - wodoszczelna złączka samochodowa a kabelki docelowo zalutować i zaizolować porządnie.

Poza tym centralkę lepiej zamontować na lewym handbarze... chyba, że masz wersje angielska z gazem po lewej :) :) ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
popieram - wodoszczelna zĹÄczka samochodowa a kabelki docelowo zalutowaÄ i zaizolowaÄ porzÄdnie.

Poza tym centralkÄ lepiej zamontowaÄ na lewym handbarze... chyba, Ĺźe masz wersje angielska z gazem po lewej :) :) ;)

Teoretycznie masz rację:) ...ale generalnie raczej podczas jazdy nie ma potrzeby manipulowania przy tym. Jak to montowałem to kombinowałem żeby mi starczyło kabla do elektrozaworu, więc dałem po prawej stronie, żeby nie ciągnąć kabli po przekątnej motocykla :) ... ale ostatecznie to był mój pierwszy motooiler i następni się mogą uczyć na moich błędach :) ...co do lutowania to się zgadza, tylko nie miałem lutownicy i dlatego taka prowizorka narazie jest :)

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zamontowałem podobnie - włącznik z prawej strony kiery, tylko elektrozawór umieściłem pod kanapą (jest mniej narażony na wodę i błoto)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

panowie czy nie chlapie wam na tylne kolo olejem ja cos nie moge sobie poradzic z ustawieniem sterowanie na 1 i na min i mi chlapie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pisałem w tej kwesti do producenta bo mi też chlapie... wydaje mi się, że dysza jest zbyt wiotka (teflon) i przy drganiach motocykla po prostu rozrzuca trochę olej po kole.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podawanie oleju, tak jak widziałem u innych, skierowałem bezpośrednio na dół tylnej zębatki (wylot rurki ślizga się po zębatce). Tak jak pisał ktoś w innym wątku łańcuch smarowany jest tylko z jednej strony, do środka dostaje się mało oleju, a druga strona łańcucha pozostaje sucha. Co sądzicie: czy może lepiej jest umieścić wylot rurki smarującej nad łańcuchem, tuż przed zębatką, czy ktoś z Was tak próbował?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
powołałeś się na forum?

Paweł, wspominałem o forum, ale gość mówił ,ze to jest koleżeńsko prywatna umowa i raczej nie był skory do jakiegoś upustu...cena 370 wraz z przesyłka....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Zgodnie z obietnicą foty z montażu:

- Standardowo sterownik zamocowałem na kierownicy, na prawym mocowaniu handabara (zapomniałem foty strzelić)

- Zbiornik z olejem dałem pod kanapę koło komputera:

SAM_0323.JPG

- wpięcie elektryki zrobiłem w przewód idący do zasilania tylnej lampy, pod siedzeniem (czerwona złączka)

SAM_0322.JPG

- Elektrozawór przyczepiłem koło zbiorniczka wyrównawczego płynu hamulcowego tylnego hamulca:

SAM_0325.JPG

- Dyszę dozującą zamontowałem do istniejącego uchwytu (pominąłem uchwyt dołączony do zestawu):

SAM_0326.JPG

Dzięki za fotki. Mój zestaw ma trafić do mnie tuz po długim weekendzie..zobaczymy. Pierwsza planowana dostawa miała nastąpić przed weekendem....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten gość od motooilera to jakiś mega niekompetentny .........to proszę niech każdy sobie wstawi jakiś epitet....Zamówienie złożyłem ponad miesiąc temu.... Na starcie dzwoniłem i pytam gościa jakie terminy, bo na forach ma kiepska opinie (nie terminowość). Gosc mówi, spokojnie już mam za sobą wszystkie przeciwności, teraz tydzień max półtora , przed długim weekendem będziesz wszystko miał....minął długi week. dzwonie , pisze, gość nie odpowiada..... na zlot pojadę bez, a w sumie to jedna z dłuższych tras w tym sezonie... szczerze mówiąc gdyby ni eto ,ze ten wynalazek ma takie dobre opinie to bym ZDECYDOWANIE ODRADZIŁ!!!! tylko konkurencji brak.... szkoda,ze chłopak jest tak cholernie nierzetelny.

ps. Paweł ty chyba u niego moto serwisujesz...tez serwis jest taki opóźniony???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie mam kłopotów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To albo znów Matyjas ma problemy a częściami ,albo za bardzo pocisnąłem mu w kolejnym mailu przypominającym o kolejnym tygodniu zwłoki i się zamknął ( w sobie:):lol:. W każdym razie po wizji lokalnej GS-ow mających olejarki, które były w Ramlejach, dochodzę do wniosku, że pozostanę przy ręcznym smarowaniu łańcucha co tankowanie. Nie jest to jakiś wielki problem a przynajmniej kolo nie jest mega uwalone.

ps. olejarkę zamówiłem jakoś w pierwszej części kwietnie i miała być w ciągu tygodnia, najróżniej na długi majowy week.... nie dość, że Matyjas nie wywiązał się z terminu dostawy to jeszcze nie raczył poinformować o problemach i nie opowiada na maile/ telefony/../...jak dla mnie ŻENADA i NIE POLECAM:)

pozdro all

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×