Skocz do zawartości

Recommended Posts

Już kupiłem, za 53 zł bo miałem motokasę za poprzednie zakupy w motoakcesoriach :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze jedna uwaga.

Plus (czerwony z bezpiecznikiem) powinien być po środku w gnieżdzie,a z doświadczenia wiem ,że bywa różnie.

POWODZENIA :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem i zamontowałem taki zestaw w 100% spełnia swoje zadanie.

Tylko ja pod czachą odnalazłem wolną wtyczkę zakupiłem malchowską wtyczkę za 2.50 i nie musiałem ciągnąć kabli do aku. Więc może poszukaj czy aby u ciebie nie ma wolnej wtyczki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Kupiłem i zamontowałem taki zestaw w 100% spełnia swoje zadanie.

Tylko ja pod czachą odnalazłem wolną wtyczkę zakupiłem malchowską wtyczkę za 2.50 i nie musiałem ciągnąć kabli do aku. Więc może poszukaj czy aby u ciebie nie ma wolnej wtyczki.

Hej, wczoraj odebrałem zestaw i bezpiecznik jest tam dołączony osobno. Jak to Montowałeś bo nie chciałbym wysadzić mojego moto w powietrze ;), a instrukcja jest po niemiecku :evil:

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Vengosh odpaliłeś już zapalniczkę?

Jutro zabieram się do roboty (cały tydzień byłem na wyjeździe), z tym, że bezpiecznik jest tam dołączony osobno, dodatkowo jakieś koszulki termokurczliwe :D , mam nadzieję, że dam radę bo elektryk to ze mnie żaden :roll: . Poza tym instrukcję dali po niemiecku, a ja akurat w tym języku to trochę słabiej żeby nie powiedzieć, że wogóle ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak jakiś problem to pisz elektryk pomorze :twisted:

To Spodziewaj się kontaktu jutro :lol: :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ha, zrobione! :lol:, pochwalę się krótką fotorelacją bo już nic dawno nie zamieszczałem ;-), a poza tym pocieszam się, że może nie jestem jedynym na tym forum, któremu z taką instrukcją będzie łatwiej się do takich prac zabrać ;)

komplet, składa się z następujących części, kabelki, końcówka, bezpiecznik, gniazdo, koszulki, trytki

Ciachamy czerwony kabelek tak aby bez problemu mozna go było podłączyć do + i żeby gniazdo bezpiecznika nie kolidowało z późniejszym montażem plastiku osłaniającego akumulator

Następnie pocięty kabel łączymy w gniazdku

Zamykamy gniazdko

i umieszczamy w nim bezpiecznik

podłączamy do aku (czerwony do +, czarny do - ;)), ja wyprowadziłem sobie jeszcze kabelek z kostka do ładowania akumulatora bez konieczności ściągania plastików 8-) (widoczny na zdjęciu)

Gniazdko przykręcamy w wybrane przez siebie miejsce (u mnie jest to kierownica)

i działa! ;)

Przy okazji wymieniłem też klocki hamulcowe wg instrukcji Kruzoe, który za przejrzystość tej instrukcji ma ode mnie na zlocie :drinkbeer:

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super fotorelacja... :lol:

Normalnie wszyscy jesteśmy z Ciebie dumni.. :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Super tylko te gniazdko bezpiecznika to trochę lipa jest :lol:

dlaczego?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pogratulować, pogratulować!

Najbardziej podoba mi się:"Ciachamy czerwony kabelek"

"Przy okazji wymieniłem też klocki hamulcowe"- w zasadzie jedno z drugim jest bardzo powiązane i przy okazji montażu gniazdka powinno się zmieniać klocki :lol:

"Super tylko te gniazdko bezpiecznika to trochę lipa jest" - Pegaso mógł byś rozwinąć myśl :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Są gniazdka bezpieczników takie:

http://allegro.pl/gniazdo-szczelne-bezp ... 82957.html

i jest to gniazdko bardzo dobre,bo te co ty masz to nieraz próbowałem zakładać,nie łączy,śniedzieje itp.

A takich gniazdek bezpiecznikowych tych lepszych mam w domu dużo,jakby był ktoś w pobliżu i chciał mogę wam dać. :!:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuje żeby bezpiecznik był w miarę dostępnym miejscu bo w razie czego będziecie musieli rozkręcać plastiki żeby go wymienić. Jeszcze jedna uwaga, bezpiecznik wkładamy na samym końcu montażu a unikniecie w ten sposób ewentualnego przypadkowego zwarcia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Proponuje żeby bezpiecznik był w miarę dostępnym .

Słuszna uwaga, zamontowałem kiedyś na kierownicy jedno gniazdko, potem drugie.. ale nie pomyślałem, żeby zamontować jakąś puszkę do bezpiecznika na zewnątrz albo poszukać, może jest wolne miejsce w istniejącej puszcze???

Vengosh10! gratulacje, wiedziałem, że Twoja determinacja doprowadzi Cie do sukcesu :lol: Widać, że naprawdę się przejmowałeś i drżały Ci ręce bo mimo 3 :drinkbeer: nie mogę załapać ostrości ;) ale fotorelacja miód szefie! ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze jedna uwaga, bezpiecznik wkładamy na samym końcu montażu a unikniecie w ten sposób ewentualnego przypadkowego zwarcia.

Aha..., no to w sumie miałem szczęście :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super bomba, teraz możesz podłączyć np kubek z grzałką :-)

PB104182.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Eeeee to lepszy by byl chlodzacy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli nalezaloby zainwestowac w dwa kubki :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

moje wydatki na ten cel jakie już poczyniłem:

- przewód zasilający 2*3,50 zł = 7 zł

- zaciski 1 zł

- gniazdo zapalniczki (zewnętrzne) 10 + 7 = 17 zł

- gniazdo hermetyczne bezpiecznika - 5 zł

Suma 30 zł.

Pewnie dojdą końcówki to mocowania przy akumulatorze 1 zł

No i jakiś uchwyt. Ale to już z recyklingu.

Jak zamontuję to wrzucę foto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×