Skocz do zawartości

Recommended Posts

aha... przewody kupiłem 4mm i takie są na całym odcinku. Nie wiecie czy to wystarczy by ładować aku przez gniazdo??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie pamiętam dokładnie jakie przewody idą do "oryginalnego" gniazdka (przez które można ładować). Najlepiej porównaj je ze sobą. Z tego co sobie przypominam, powinny w zupełności wystarczyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z całą pewnością przewody o tym przekroju wystarczą do ładowania aku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No dobra... śmieję się pegaso...

ktoś ładował aku przez gniazdo zapalniczki.... zastanawiam się czy nie spali się coś z elektroniki?

Więc, jeśli ktoś ładował, to i ja pytam, jakim amperażem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie nie ma problemu z ladowaniem aku poprzez gniazdo zapalniczki. Widzialem gdzies, kiedys nawet takie prostowiki. Nie ma roznicy w ktora strone idzie prad. Co najwyzej amperaz moze byc za duzy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie ma żadnego problemu z ładowaniem. Nawet BMW sprzedaje oryginalne ładowarki do zapalniczki.

http://www.boxer-parts.eu/automatyczna_ladowarka_do_motocykli_bmw_z_instalacja_can-bus,173,1576.html

Ja przerobiłem sobie słynny URSUS-owski wtyk i podłączam ładowarkę do gniazdka w motocyklu. Osobiście używam takiej ładowarki:

adowarka-oxford-oximiser-600.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Amperaż będzie za duży i spali przewody!

Rozwiń myśl. Jakie przewody może spalić tak instalacja?

Żadnych przewodów nie spali bo wpierw wywali bezpiecznik. No chyba, że ktoś sobie zrobił gniazdo zapalniczki bez żadnego bezpiecznika. Co uważam, że jest delikatnie mówiąc niepoważne :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Żadnych przewodów nie spali bo wpierw wywali bezpiecznik. No chyba, że ktoś sobie zrobił gniazdo zapalniczki bez żadnego bezpiecznika. Co uważam, że jest delikatnie mówiąc niepoważne :shock:

Podobnie wydawało się i mnie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tą ładowarką na pewno nie spali!

Ale jak ktoś kiedyś ładował traktor dużym prostownikiem to przewodziki o grubości 4 mm idą z dymem oczywiście że jak ktoś nie ma bezpiecznika!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W naszych rozważaniach raczej przyjmujemy starą zasadę, że prąd ładowani z prostownika to 1/10 jego pojemności (lub mniej), czyli tak jak zaleca producent. Wyższe natężenie może narobić więcej szkody (przepalona instalacja, uszkodzony akumulator) niż pożytku (krótszy czas ładowania). Dodatkowo bezpiecznik być musi - to nie traktor. Standardowo każde gniazdko zapalniczki w F650GS posiada bezpiecznik 7,5A. I właśnie dla takich warunków nic złego stać się nie może i aku może być bezpiecznie ładowany przez gniazdko zapalniczki. Wszelkie odejścia od tej reguły może skończyć się źle dla naszego sprzętu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytając to wszystko muszę sprostować wypowiedzi ; :twisted:

Po pierwsze Prostownik nie pobiera prądu z aku.

-Tak jak napisał śledziu ładowanie aku powinno odbywać się 1/10 pojemności akumulatora (i jest to obojętne jaki duży jest to aku.)

-Prostownik najlepiej używać automatyczny (sam dobiera ile potrzebuje aku. ) ;)

-Gniazdo powinno posiadać bezpiecznik :lol:

-Odpalanie przez gniazdo jest nie wskazane (przekrój przewodów , bezpiecznik 7,5A 10A),a wręcz nie możliwe.

-prostowników jest masa nap. http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 06113.html

przyciskasz dwa guziki i resztę robi sam. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak, powinien się nadać, ale dla świętego spokoju sprawdź jeszcze pojemność swojego aku w samochodzie. :lol: Dla moto na pewno jest odpowiedni ;) , dla niektórych aku samochodowych może być za mały np. ja mam u siebie 150Ah i taki nie dałby rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Tak, powinien się nadać, ale dla świętego spokoju sprawdź jeszcze pojemność swojego aku w samochodzie. ;) Dla moto na pewno jest odpowiedni ;) , dla niektórych aku samochodowych może być za mały np. ja mam u siebie 150Ah i taki nie dałby rady.

Mój ma 74 Ah, a w czym Ty masz 150? w traktorze czy kombajnie? :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prostownik o te http://allegro.pl/prostownik-ladowarka- ... 22554.html do motorka da rade (tylko prąd ładowania zaczyna się od 1,2A .Trzeba wziąć pod uwagę pojemność aku.

Do aku. samochodowych ;Też da radę tylko ,że będzie to trwało (prąd ładowania) :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Prostownik o ten http://allegro.pl/prostownik-ladowarka- ... 22554.html do motorka da rade (tylko prąd ładowania zaczyna się od 1,2A .Trzeba wziąć pod uwagę pojemność aku.

Do aku. samochodowych ;Też da radę tylko ,że będzie to trwało (prąd ładowania) :twisted:

BRODATY, jak mozesz to popraw linka do tego prostownika bo nie działa, a właśnie szukam jakiegoś sensownego prostownika i wolałbym kupić od razu do auta i motonga.. :roll: Oczywiście w miarę sensownej kasie :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No właśnie problem polega na tym, że do wszystkiego jest ciężko kupić prostownik.

Prąd ładowania do aku. w motorku potrzebujemy stosunkowo mały ,a w samochodowych znacznie większy.

Sam w warsztacie używam dużego Boscha 2/12/24 v z rozruchem i to jest to.Sprawdzonym prostownikiem jest też EINHELL http://allegro.pl/prostownik-ladowarka- ... 22554.html .Używam go do ład aku. w samochodach. Do motorku natomiast http://allegro.pl/ladowarka-prostownik- ... 06113.html Też się sprawdza.

Wszystko zależy ile chcesz przeznaczyć na zakup,ale pamiętaj ałtomatyczny a najlepiej z płynną regulacją, bo mamy wtedy wpływ na długość ładowania(prąd ładowania nie powinien przekraczać 1/10 pojemności aku. teoretycznie ) :twisted:

Ciekawą propozycją jest też coś takiego http://allegro.pl/sm-ladowarka-prostown ... 67092.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam WM Motor, który nadaje się do ładowania akumulatora motocyklowego i samochodowego. Kosztował mnie ok 90 zł (dokładnie nie pamiętam bo brałem jeszcze klocki hamulcowe i filtr oleju). Ma też tryb doładowania zimowego i dwie końcówki - jedna klasyczna i druga taka jak na zdjęciu w mojej fotorelacji, umozliwiająca ładowanie bez ściągania plastików :-D. Nie mam go długo ale na razie jest wszystko ok. Niestety nie ma podanej strony internetowej na opakowaniu ale dostępny jest w sklepie Wilmat w Toruniu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×