Skocz do zawartości

Recommended Posts

Więc skuszę się chyba narazie na tego BOSCHa do motocykla, bo jakoś tak mi ta marka bardziej odpowiada od tych małoznanych (tylko prosze nie piszcie że dzisiejszy BOSCH to nie ten BOSCH co kiedyś) :lol: , a do samochodu dokupię w późniejszym terminie inny bardziej samochodowy, oczywiście BRODATY, ja gdybym miał wrsztat też od razu sprawiłbym sobie porządny z samostartem, ale... narazie zainwestowałem w kufry ;) ;)

Dzięki za info. ;) :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak na marginesie świetne walizy ,możesz się już pakować na zlot :lol: :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Więc skuszę się chyba narazie na tego BOSCHa do motocykla, bo jakoś tak mi ta marka bardziej odpowiada od tych małoznanych (tylko prosze nie piszcie że dzisiejszy BOSCH to nie ten BOSCH co kiedyś) :lol: , a do samochodu dokupię w późniejszym terminie inny bardziej samochodowy, oczywiście BRODATY, ja gdybym miał wrsztat też od razu sprawiłbym sobie porządny z samostartem, ale... narazie zainwestowałem w kufry ;) ;)

Dzięki za info. ;) :beer:

Dakarowy musi mieć wszystko ordżinal, po prostu taki chłopak z metką ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dakarowy musi mieć wszystko ordżinal

Zaraz będę jak Klod :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Będziecie robić konkursy konfekcyjne na zlotach i poprowadzicie na TVN Turbo program "gadżet" :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla zainteresowanych prostownikiem:

http://allegro.pl/ladowarka-prostownik-6v-i-12v-0-8-do-3-8a-tronic-i1394906113.html

Taki prostowniczek w czwartek w sklepie Lidl za 30zł. Ofertę znalazłem "przed drzwiami", jednak na stronie nie mogę jej znaleźć. Może jakaś oferta tylko dla niektórych sklepów ?... Tak czy tak warto sprawdzić, bo kosztuje połowę ceny. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Będziecie robić konkursy konfekcyjne na zlotach i poprowadzicie na TVN Turbo program "gadżet" ;)

Z tą konfekcją to troche przesadziłeś.. :D No dobra zainteresujemy zlotowiczów Twoim gadżeciarskim turbogniazdkiem na kierownicy :)

Taki prostowniczek w czwartek w sklepie Lidl za 30zł. Ofertę znalazłem "przed drzwiami", jednak na stronie nie mogę jej znaleźć. Może jakaś oferta tylko dla niektórych sklepów ?... Tak czy tak warto sprawdzić, bo kosztuje połowę ceny.

Warto, warto.. ale ja nie mam w okolicy Lidla :evil:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi ładowarkami i doładowywaniem przez zimę w jakieś tam gniazdko to jest normalnie kolejna marketingowa mega ściema. Motocykl pozostawiony na 3 mc powinien odpalić jak ta lala na wiosnę. Jak nie odpala to znaczy że trzeba wreszcie pójść do sklepu po nowe aku, (które jest fabrycznie naładowane).

Chyba że ktoś ma padniętą elektrykę i jest ciągły pobór prądu przy zimowaniu na jakieś mikrozwarcia itp, to lepiej wyjąć aku na zimę i schować do szafy. Jak na wiosnę nie odpali, patrz punkt.1.

Zdrówka

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tymi ładowarkami i doładowywaniem przez zimę w jakieś tam gniazdko to jest normalnie kolejna marketingowa mega ściema. Motocykl pozostawiony na 3 mc powinien odpalić jak ta lala na wiosnę. Jak nie odpala to znaczy że trzeba wreszcie pójść do sklepu po nowe aku, (które jest fabrycznie naładowane).

Chyba że ktoś ma padniętą elektrykę i jest ciągły pobór prądu przy zimowaniu na jakieś mikrozwarcia itp, to lepiej wyjąć aku na zimę i schować do szafy. Jak na wiosnę nie odpali, patrz punkt.1.

Zdrówka

:beer:

Zgadzam się z Toba w 100% :) , ja chcę poprostu zakupić prostownik (właściwie już kupiłem) bo aku mam padnięte (już pod koniec ostatniego sezonu musiałem na kablach od auta odpalać, a wystarczyłoby chwilkę podjarać prądem) i tak na wszelki wypadek (bo ogólnie zaleca się co jakiś czas nawet dobry aku podładowac) :) , a aku i tak nowy na wiosne kupię, a nie na jakieś zimowe doładowania.. doładowania to tylko na kartę.. ;)

P.S. Adminie chyba jak tak dalej pójdzie, to trzeba będzie wydzielić oddzielny wątek z tematem doładowywarek :twisted: a gniazdo zapalniczki jako temat porzucić mniej więcej na fotorelacji Vengosha :D :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Z tymi ładowarkami i doładowywaniem przez zimę w jakieś tam gniazdko to jest normalnie kolejna marketingowa mega ściema. Motocykl pozostawiony na 3 mc powinien odpalić jak ta lala na wiosnę. Jak nie odpala to znaczy że trzeba wreszcie pójść do sklepu po nowe aku, (które jest fabrycznie naładowane).

Chyba że ktoś ma padniętą elektrykę i jest ciągły pobór prądu przy zimowaniu na jakieś mikrozwarcia itp, to lepiej wyjąć aku na zimę i schować do szafy. Jak na wiosnę nie odpali, patrz punkt.1.

Zdrówka

:beer:

Niestety mój motek ma alarm i bez doładowania zimą się nie obejdzie. Mam w miarę nowy akumulator i po tych mrozach aku było za słabe żeby odpalić. Po naładowaniu inna śpiewka. Chyba, że jest tak jak pisał Paweł, że sprzęty marki "Awina" nadaja się tylko do...., no nie nadają sie wogóle ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niestety mój motek ma alarm i bez doładowania zimą się nie obejdzie. Mam w miarę nowy akumulator i po tych mrozach aku było za słabe żeby odpalić. Po naładowaniu inna śpiewka. Chyba, że jest tak jak pisał Paweł, że sprzęty marki "Awina" nadaja się tylko do...., no nie nadają sie wogóle :)

ja wczoraj zapaliłem motocykl pierwszy raz od tych 2-3 miesięcy i zapalił od kopa. W sumie zapaliłem go tylko po to by zaraz zgasić i zacząć zakładać alarm plus dopracowanie gniazd zapalniczki. Może jednak zdemontuję ten alarm :? ;)

Albo na zimę będę wyciągał bezpiecznik :D

PS

A mój moto teraz wygląda tak: :)

DSC_6003.JPG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam w miarę nowy akumulator i po tych mrozach aku było za słabe żeby odpalić.

Oj Vengosh ten aku to juz chyba nie robi... :? Chyba czas na nowy.. mój aku jest na pewno stary i do wymiany ale po mrozach zachulał i odpalił, tylko raz jak motonga niepotrzebnie zalałem to mi się skończył i musiałem reanimować go kablami z aku od auta :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam w miarę nowy akumulator i po tych mrozach aku było za słabe żeby odpalić.

Oj Vengosh ten aku to juz chyba nie robi... :? Chyba czas na nowy.. mój aku jest na pewno stary i do wymiany ale po mrozach zachulał i odpalił, tylko raz jak motonga niepotrzebnie zalałem to mi się skończył i musiałem reanimować go kablami z aku od auta :roll:

Się doładuje się zobaczy :), jak pisałem u mnie alarm zżera prąd :?

Może jednak zdemontuję ten alarm :? ;)

Albo na zimę będę wyciągał bezpiecznik :D

Jak Datatool czyli ten co oryginalnie jest montowany przy Bemkach to wyciągnięcie bezpiecznika nic nie daje, alarm i tak chodzi. Nie potrafię tego wytłumaczyć ale ma kupę zabezpieczeń i naprawdę trudno go odciąć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja mam szybkie pytanie odnośnie gniazda zapalniczki...

chciałbym zamontować gniazdko na kierze, wychodząć przejściówką z gniazdka z lewej strony motocykla

da radę? czy może przypadkiem jest to gniazdko serwisowe komputera, więc się nie da?

czego szukac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasne, że się da. Ja u siebie tak miałem dopóki nie zrobiłem wyprowadzenia pod zegarami i pod akumulator.

Teraz w sumie mam trzy gniazda: dwa pod zegarami + to z lewej strony moto.

Tylko nie pytajcie po co mi aż trzy :lol:

W najbliższym rolniczym poproś o "wtyk do wycieraczek do URSUSA" - to jest właśnie wtyk w gniazdo BMW, to które masz po lewej stronie :lol:. Pasuje idealnie, a kosztuje coś około 6zł. I do tego jakieś już typowe gniazdo zapalniczki by zamonterować na kierę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

to jest właśnie to. dlaczego nie pasuje?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jest to, ja kupiłem, i pasuje :lol:

Z tym, że to jest gotowe gniazo z przejściówką pod BMW i nie trzeba go jeszcze przerabiać, jedyny minus że ma krótki kabel i w zasadzie do wykorzystania na spokojnie na postoju, a w trakcie jazdy trzeba zapewne coś wykombinować żeby nie dyndało :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kupiłem kiedyś takiego gotowca i jak do tej pory się nie przydał. Korzystam ciągle z 2 gniazd na kierownicy podłączonych do aku.

Dobrze prawisz :lol: żeby kabel był dłuższy - tak , żeby dało się np przyklajstrować gniazdo zapalczniczkowe powertape'm do kierownicy jak potrzeba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dorzucę swoje trzy grosze. Mianowicie moje gniazdo zamontowałem na plastiku pod zegarami z lewj strony i w dakarze po lifcie u kolegi tak samo, niestety w tych nowszych znaczy po 2004 jest mniej plastiku i trochę gorzej ale się da. Ja zrobiłem jeszcze jeden myk mianowicie moje gniazdo działa tylko w pozycji kluczyka na zapłon lub światła postojowe, zastosowałem przekaźnik, a to po to żeby nie było nie autoryzowanych podłączeń po wyłączeniu zapłonu lub zapomniane jakieś urządzenie w gnieździe, a aku w moto małe i szybko traci moc.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dorzucę swoje trzy grosze. Mianowicie moje gniazdo zamontowałem na plastiku pod zegarami z lewj strony i w dakarze po lifcie u kolegi tak samo, niestety w tych nowszych znaczy po 2004 jest mniej plastiku i trochę gorzej ale się da. Ja zrobiłem jeszcze jeden myk mianowicie moje gniazdo działa tylko w pozycji kluczyka na zapłon lub światła postojowe, zastosowałem przekaźnik, a to po to żeby nie było nie autoryzowanych podłączeń po wyłączeniu zapłonu lub zapomniane jakieś urządzenie w gnieździe, a aku w moto małe i szybko traci moc.

Przekaźnik podpięty pod ...?

Jaki przekaźnik?

Planuję właśnie montować więc chętnie skorzystam z info.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykły przekaźnik samochodowy, a + sterujący można wziąć z obwodu, który włącza się po zapaleniu silnika np. światła mijania. Zrobiłem tak przy instalacji grzanych manetek Oxford'a w poprzednim sprzęcie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mam podłączone gniazdo i grzane manetki (przypomne że mam suzi a tu takich extrasów w standarcie nie ma :-)) pod przekażnik który się załącza po włączeniu świateł. Jako że światem wyłączyć się nie da można przyjąc ze obwód działa po zapłonie. Jeżeli chodzi o przekaźnik to kupiłem najzwyklejszy z 4 pinami. Na pinach są oznaczenia cyfrowe a podłaczone mam tak:

- 85 "-" aku

- 87 "+" manetki + gniazdo

- 30 "+" aku (na tym kablu mam bezpiecznik)

- 86 "+" światła

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można wykorzystać przekażnik małogabarytowy nr.541(samochodowy) . Na boku jest schemat podłączenia. Proste :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×