Skocz do zawartości
ajezier

opony... Dakar

Recommended Posts

jak w temacie... jakie polecacie oponki do Dakara ('01)...

jeżdzę: trasa 70% 27% lekki teren (lasy,pola,łąki) 3% cięzki teren

planowałem TKC80 - przód i tył ale nie wiem czy nie za bardzo offrołdowo

dziękuję za wszelaką radę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mitasy E10 - tansze, a wytrzymałość podobna :-) lub przy takiej jezdzie - Metzelery Tourance. Wytrzymuja 20kkm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Proponuję "Anakee 2"

W terenie podobno podobne do Metzelerów, a na mokrym wygrywają we wszystkich testach. Doświadczenia nie mam zbyt wielkiego ;) ale jeszcze mnie nie zawiodły.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Metzeler tourance exp, fabryczne, lubię je za to, że w deszczu/po mokrym ja jadę sobie dalej swoją podróżną i nic się nie dzieje :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Temat opon jest omówiony na forum naprawdę bardzo szeroko. Poszukaj i poczytaj i tam zadawaj pytania ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jasinek masz rację... był omawiany wielokrotnie... jednak z z biegiem czasu powstaja nowe produkty, my jesteśmy bardziej doświadczeni, zawsze coś nowego się rodzi...

dziękuję wszystkim i proszę więc admina o zamknięcie wątku. [biorę Mitasy E10]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wątek o oponach ma już z 50 stron i przeczytać go to praca syzyfowa, niech i się zrobi drugi ;) pod warunkiem że będzie "o oponach do Dakara" :D

są już jakieś konkretne opinie o E10tkach ? ciekaw jestem, bo TKC drogie, a E09 tylko tył się nadaje to jazdy...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... chociaż ceny widzę wcale nie niższe :? - szukam okazyjnych TKCów ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko, a gdybyś nie patrzył na cenę? czy byś brał TKC?

ja zastanawiam się wstawić: Tył E10 a na przód TKC. ale nie wiem czy jeżdżąc sporo po drogach nie bedzie mi gorzej (mniej bezpiecznie)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jeździłem TKC przód i E09 tył - to najpopularniejszy zestaw Afrykańców na daleki wschód - Mitas z tyłu lepiej trzyma na boki w terenie od TKC która ma tendencje do zaklejania się w slicka w błocie - TKC lepiej trzyma na asfalcie a już zdecydowanie na mokrym

E10 to zdaje sie kontynuacja E09 tylko trwalsza i na większe nośności, ciekawe jak z przyczepnością...

teraz w mega błoto mnie już tak nie ciągnie, za to przeloty asfaltowe mnie czekają więc myśle o zestawie TKCów na oba

czy cena 260+350 za TKC to fajnie obecnie? ktoś śledził ostatnio? Max? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Miko jesli chodzi o TKC to z tego co ja szukałem to najkorzystniej wychodziło w sklepie 4bikes.pl i tam na przód 234 zł wychodziło, a na tył 323 zł. Przodu taniej nigdzie nie znalazłem, a tył wydaje się też być najkorzystniejszą ofertą :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a moze komplet TKC? zakłądam że Dakaremw terenie będzie pięknie ale jak na szosie?

Mam TKC i na asfalcie bardzo dobże się zachowują przebieg 5800km na razie :drinkbeer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hans czyb masz TKC przód i tył?

jak ci się lata po asfalcie, szczególnie przy dużej prędkości (~100km/h)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

szczególnie przy dużej prędkości (~100km/h)

:lol:

tkc przód, mitas tył czasem lece 150 i kultury za wielkiej nie ma, ale na michalinach siurakach dużo większej nie było powyżej 120... kostka aż takiedo hardkoru nie robi, bo jazda dakarem powyżej 120 to już jest... dla twardzieli :twisted:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hans czyb masz TKC przód i tył?

jak ci się lata po asfalcie, szczególnie przy dużej prędkości (~100km/h)

Mam TKC przodzie i tyle

autostradą było nawet 140 h

na asfalcie bardzo dobże mi się na nich jeździ 70/30 asfalt/teren

na mokrej trawie 2 razy gleba była ale przy małej szybkości

zobaczę co po zlocie zostanie z opony tylnej bo następna też tkc będzie

lub jako 2 motorek wreszcie kupię dr tylko nie mogę się zdecydować czy zarejestrowany czy cr niezarejestrowany coś do 130 kg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem, przy takich proporcjach jak podałś (70% asfalt, 27%lekki teren, 3%cięższy) najlepsze sa TKC80, jeśłi przewaga lekkiego terenu, to Heidenau, jeśli cięższy teren, to Mitasy. Za TKC przemawia ich doskonała przyczepność na asfalcie (w tym mokrym), ale coś za cos, okupione jest to krótką żywotnością - na asfalcie do 6tyś km. Moim zdaniem powinienieś dopasować wybór opon do tego gdzie będziesz jeździł. Bezpieczeństwo przede wszystkim, Szukaj najlepszych opon w dobrej cenie. Mój wybór to TKC80. Pozdrawiam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja dziś na TKC (przód) leciałem 160. Fakt, że opona jest już prawie bez bieżnika :lol:. Jak Chcesz jeździć po ciężkim terenie to wszelkie anakee i tourance moim zdaniem odpadają. Rozważył bym w takim wypadku Haidenau Scout.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mitas E10 mi zrobil 12kkm (TKC tyle samo) - nie czulem roznicy w jezdzie pomiedzy TKC a Mitasem. Więc po co przeplacac? Chociaz 550 pln za TKC to dobra cena.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a co sądzicie o Sava MC30? Produkowane w Czechach na licencji Dunlopa. Atrakcyjna cena. Warto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sava? To chyba po francusku? :)

Sava w portfolio GY/DU to marka budżetowa. Nigdy o tych oponach w kontekscie opon motocyklowych nie słyszałem. W samochodowych raczej nie maja super opinii.

Edytowane przez alik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W samochodowych raczej nie maja super opinii.

Ja mam takie w służbowym aucie bo firma na mnie oszczędza :lol: ale nie mam jakiś złych doświadczeń z tym ogumieniem. Poza tym jak już wcześniej wspominałem, po co mi dobre opony jak i tak świetnie jeżdżę :lol:

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie jestem pewien, że to ta sama firma.

Sprzedawca mi ostatnio bardzo zachwalał, że dobry stosunek ceny do jakości, chociaż miał też dużo droższe opony do których się skłaniałem

http://www.savatech....res/enduro.html

A kto jest dystrybutorem tych opon w Polsce tzn gdzie je można kupić i ile kosztują?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×