Skocz do zawartości
mario282

Witam mam do sprzedania dwa motocykle BMW F 650 GS wersja DAKAR

Recommended Posts

Powiem szczerze, że nie rozumie dylematów typu: nie jestem obiektywny bo mój motek stoi bok "tego"

W końcu chodzi o zwyczajną prawdziwą i obiektywną ocenę tego co jest dobre i tego co jest złe - nic więcej.

Reszta - czyli decyzja i ewentualne negocjacje cenowe to sprawa pomiędzy zainteresowanymi.

Obiektywny człowiek zawsze potrafi zachować się obiektywnie - chyba, że nie chce .

Nie piszę tego, aby uszczypnąć kogokolwiek personalnie, ale jako uwagą ogólną !!!

Jarku, dlatego napisałem to co wiem o tym motocyklu.

Co więcej mogę zrobić? Przecież nie będę gościa za rękę wprowadzał do garażu i wskazywał palcem, tu stoi motocykl ;) Mają telefony do siebie, ugadują się i tyle. Ja nie będę przekładał swoich zajęć po to tylko żeby "popatrzeć jak oglądają motocykl" :) a ty bardziej że nikt nie pisał na PW czy mogę podjechać itp.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam ten motocykl i wiem jaki jest jego stan, polecałem go mojemu przyjacielowi, ale ze względu na sytuację finansową musiał go sobie odpuścić. Więc moto znowu jest "dostępne".

Zaletą tego modelu jest autentyczny przebieg i bardzo dobry stan techniczny.

Tyle z mojej strony na temat tego motocykla.

:beer:

No i tak trzeba było tydzień temu ;)

To jest pomocna ocena - bo nawet obiektywna ocena bywa subiektywna. Każdy może "to coś" ocenić inaczej, ale jedną opinię zainteresowany już ma :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PS

Nie można być nadgorliwym ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i tak trzeba było tydzień temu ;)

To jest pomocna ocena - bo nawet obiektywna ocena bywa subiektywna. Każdy może "to coś" ocenić inaczej, ale jedną opinię zainteresowany już ma :)

Jak pamiętam ,to na temat tego motocykla wypowiadałem się w ten sam sposób już kilka razy :) Opinię wyraziłem i jest ona zgodna z prawdą, jednak gwarancji, że nic się nie zepsuje nikt nie wystawi.

Ty zapewne jako mechanik najlepiej o tym wiesz, że choćby nie wiem jaki cudowny stan miał samochód, czy motocykl w dniu zakupu, to nie jest powiedziane, że jadąc nim do domu coś się nie spi... bo to tylko maszyna. Wiadome jest też to, że przy takim stanie w jak jest ten sprzęt wystąpienie usterek jest ograniczone do minimum.

Najlepiej o tym świadczą tematy odnośnie poszukiwań Zafiry, dwa takie same modele jednemu się psują a jeden nie zamieni na nic innego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

PS

Nie można być nadgorliwym ;)

To prawda !

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To prawda !

:beer:

Nadgorliwość najszybciej mści się na forum ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak pamiętam ,to na temat tego motocykla wypowiadałem się w ten sam sposób już kilka razy :) Opinię wyraziłem i jest ona zgodna z prawdą, jednak gwarancji, że nic się nie zepsuje nikt nie wystawi.

Ty zapewne jako mechanik najlepiej o tym wiesz, że choćby nie wiem jaki cudowny stan miał samochód, czy motocykl w dniu zakupu, to nie jest powiedziane, że jadąc nim do domu coś się nie spi... bo to tylko maszyna. Wiadome jest też to, że przy takim stanie w jak jest ten sprzęt wystąpienie usterek jest ograniczone do minimum.

Najlepiej o tym świadczą tematy odnośnie poszukiwań Zafiry, dwa takie same modele jednemu się psują a jeden nie zamieni na nic innego :)

Pomoc w zakupie, oględziny tylko zmniejszają prawdopodobieństwo "miny", a nie wykluczają.

Nigdy nie można powiedzieć, że coś się nie zepsuje !!! Ocena dotyczy tylko tego co zobaczymy czy usłyszymy - do tego dochodzi doświadczenie oglądającego, ale nawet F1 trafiają się wady ukryte,których przed wyścigiem nikt się nie spodziewał i nie przewidywał.

Ja do oględin podchodzę tak:

Oglądam, słucham i przekazuję suche informacje: to dobre, to złe, to takie sobie .... W zasadzie ( poza wyjątkowymi przypadkami ) nigdy nie odpowiadam na pytanie: czy mam kupić czy nie? Bo jak mogę coś przeoczyć, nie zauważyć, może uwidocznić się wada ukryta i to nie ja poniosę konsekwencje naprawy ......

Powtórzę: pomocnicy tylko zmniejszają prawdopodobieństwo "miny", ale nie wykluczają !!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Konkret w temacie!

:beer:

Dlatego pisałem o nadgorliwości ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale się namieszało! O 10-tej (no może trochę później) oglądałem moto, nikogo o wsparcie fachowe nie prosiłem z prostego powodu - skoro dwóch forumowiczów (Icoo i Mario) wypowiadają się pozytywnie, to nie mam podstaw, aby im nie ufać. Maszyna wygląda dobrze, choć dla mnie zasadniczą kwestią była przymiarka, jestem nikczemnego wzrostu (170cm) i miałem wątpliwości czy dam radę, po zmianie kanapy na niską wypadło nieźle. Pod górkę spokojnie dam radę na listonosza...Tak, tak, wiem czytam forum od kilku miesięcy, a jeszcze się nie przywitałem, już lecę!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale się namieszało! O 10-tej (no może trochę później) oglądałem moto, nikogo o wsparcie fachowe nie prosiłem z prostego powodu - skoro dwóch forumowiczów (Icoo i Mario) wypowiadają się pozytywnie, to nie mam podstaw, aby im nie ufać. Maszyna wygląda dobrze, choć dla mnie zasadniczą kwestią była przymiarka, jestem nikczemnego wzrostu (170cm) i miałem wątpliwości czy dam radę, po zmianie kanapy na niską wypadło nieźle. Pod górkę spokojnie dam radę na listonosza...Tak, tak, wiem czytam forum od kilku miesięcy, a jeszcze się nie przywitałem, już lecę!!!

Cześć.

Niska kanapa :)?

Może to ta z mojego byłego motocykla? Ponieważ tak właśnie poznałem Mariusza - zamieniając się na kanapy z jego szefem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To miałeś też okazję przymierzyć się do mojego Twina ;)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ehm, tylko jakiś neomiodek prosił o pomoc... więc mi chodziło konkretnie o tego osobnika ;) ale już po temacie :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Icoo, oczywiście, że się przymierzyłem :), ale odpalony był tylko Mariusza!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ mój do spawania ma odpięty akumulator i wyjęty komputer ;)

No i jest trochę porozkręcany :) Jak Ci się widzą nasze przygotowania do sezonu ;)?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ponieważ mój do spawania ma odpięty akumulator i wyjęty komputer ;)

No i jest trochę porozkręcany :) Jak Ci się widzą nasze przygotowania do sezonu ;)?

Mądry chłopak - często domorośli spawacze o tym zapominają, albo zwyczajnie nie wiedzą - np przy pracach z wydechami w puszkach :oops:

EDIT: można użyć takie "cóś" na akumulator, ale zazwyczaj "cósia" nie mają ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mądry chłopak - często domorośli spawacze o tym zapominają, albo zwyczajnie nie wiedzą - np przy pracach z wydechami w puszkach :oops:

EDIT: można użyć takie "cóś" na akumulator, ale zazwyczaj "cósia" nie mają ;)

Ja z moim "szczęściem" powinienem pół elektryki wyciągnąć ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Łukasz nie łam sie poskładam ci motorek a w ogóle to Kuba chce umówić się na Piwko w Garażu w sobotę co ty na to

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak przyjadę samochodem, to na pewno uskutecznimy piwo :/

Mam nadzieję, że ogarniemy już temat kufrów do końca :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

post-1629-0-47352800-1347262304_thumb.jpgWitam jestem pracownikiem firmy gdzie zajmuję się Logistyka i w zeszłym roku w lipcu szef zlecił mi znalezienie i kupienie dwóch motocykli BMW F650 GS wersja Dakar jeden Biały drugi Niebieski szukałem w Polsce ale było ciężko więc zacząłem szukać na rynku Niemieckim i tam znalazłem z 12 ogłoszeń, które mnie interesowały zabrałem ze sobą kolegę motocyklistę przyczepę i udałem się na poszukiwanie pierwszego dnia obejrzeliśmy 4 motocykle i w każdym było coś nie tak a szef określi mają być lalki i na następnego dnia znalazłem się w salonie BMW w Bonn gdzie był jeden motocykl koloru białego z kuframi w stanie idealny z przebiegiem 19000 km zdecydowaliśmy że ten bierzemy był słaby akumulator sprzedawca przeprosił nas i wstawił motocykl do mechaników gdzie w cenie motocykla założono nam nowiutki akumulator byliśmy bardzo mile zaskoczeni i zadowoleni z obsługi. Następny motocykl znalazłem 180 km od Bon u prywatnej osoby w domu umówiliśmy się na 19:00 sprzedawca wiedział że jesteśmy z Polski i nasz niemiecki ma wiele do życzenia więc, żeby ułatwić nam kontakt poprosił swoją znajomą która pochodzi z Polski i mieszka na stałe w jego wiosce o pomoc. Jakie nasze było zdziwienie kiedy wysiadamy z auta i widzimy dwie dziewczyny i faceta i witamy się a tu słyszymy nasz ojczysty język "Dzień Dobry" od razu spadł nam kamień z serca będziemy się mogli normalnie dogadać co ię okazuje facet walczył 4 z rakiem i motocykl stał w garażu miał przejechane tylko 9000 km stan super Tank bag gmole dolne zdecydowaliśmy się na zakup moto był Jeszce zameldowany więc na drugi dzień rano go wymeldował i go zabraliśmy do Polski. Panowie to jest prawdziwa historia jak one znalazły się w Polsce.

Pierwsza rzeczą jaką zrobiłem jak przyjechały to zrobiłem serwis czyli wymieniłem olej i filtry PS filtry powietrza były jeszcze z pierwszego montażu z logo BMW i datą produkcji 02.2001r. W białym motocyklu przy przebiegu 22000 tyś km zmieniłem napęd bo łańcuch był według mnie już zużyty w niebieskim jest jescze orginał klocki w obu motocyklach są jeszcze oryginalne tarcze hamulcowe bez progów co świadczy o oryginalności przebiegu. do obu motocykli zamontowałem gmole górne, w niebieskim motocyklu zamontowałem nowiutkie opony i dętki. Niestety niebieski motocyklem szef się położył i delikatnie zarysował. biały jest igła.

Oba są do obejrzenia w Warszawie w firmie Inter-Mlecz Sp. z o.o. ul. Chrzanowskiego 14 tel. 515090681

Zdjęcie niebieskiego dołączę jak szef przywiezie go do firmy

Jak wcześniej pisałem w lutym ofertę znów jest aktualna zainteresowanych zapraszam Biały Dakar z kuframi jest do sprzedania

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam oznajmiam wszem i wobec Biały Dakar ma nowego właściciela LISEK25 temat sprzerdaży do zamknięcia

Edytowane przez mario282
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam oznajmiam wszem i wobec Biały Dakar ma nowego właściciela LISEK25 temat sprzerdaży do zamknięcia

że też wcześniej się na forum nie zarejestrowałem i nie spojrzałem.... ehhh czy niebieski jest na sprzedaż bo nigdzie nie przeczytałem aby został sprzedany?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

-evil- nie chce nic sugerować, ale na twoim miejscu wpierw zajrzałbym do przywitalni, ponieważ zaraz się zacznie... ;-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

-evil- nie chce nic sugerować, ale na twoim miejscu wpierw zajrzałbym do przywitalni, ponieważ zaraz się zacznie... ;-)

E tam ... - jak ktoś jest z Warszawy to on się nie musi witać - to inni mają obowiązek przywitać się nim ! ;)

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Gość
Ten temat jest zamknięty i nie można dodawać odpowiedzi.

×