Skocz do zawartości

Recommended Posts

Centrino,

można przerobić 650 na 800 i będzie zachowywać się ok. Pod warunkiem, że zrobi się to kompleksowo i bez półśrodków. Jeśli ktoś zakłada długi przód, nie ruszając tyłu, to zmienią się kąty zawieszenia i moto faktycznie będzie kiepsko skręcać.

Jak to mówią - nie ma róży bez ognia?

:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

części do przeróbki będą kosztowały około 7 tys. zł - zawias przód, tył, zaciski przód, półki, sztyca, koła (przód, tył) z oponami, przewody hamulcowe, sterownik ABS.

Jeśli robić - to i przód i tył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tomekm

warto? A kosztu pracy nie liczysz? Twój czas też ma konkretną wartość, którą można policzyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przecież tomekm będzie to robił dla przyjemności ;-) - jak można taki czas wyceniać :-D i w efekcie będzie miał moto ktore "wyszlo" spod własnych rąk - pewne :-D Ale na poważnie to w kategoriach ekonomicznych raczej na pewno nie warto - czasy w których składało sie np. samochody z części i jeszcze na tym zarabiało minęły :-P Pzdr :beer:

Edytowane przez Wojbm6
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomysł .... niestety głupi, gdybyś chciał przerabiać zwykła 650 na dakara - ok. jeszcze ma to jakiś choć głęboko ukryty sens, w wypadku twinów różnica pomiędzy 650 a 800 jest zasadnicza, i przeróbka nie ma sensu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pomysł .... niestety głupi, gdybyś chciał przerabiać zwykła 650 na dakara - ok. jeszcze ma to jakiś choć głęboko ukryty sens, w wypadku twinów różnica pomiędzy 650 a 800 jest zasadnicza, i przeróbka nie ma sensu.

Dla niektórych życie nie ma sensu...

Albo jazda na moto.

Chłopak zapytał, miał konkretne powody, dla których chciał to zrobić. I tyle. A czy pomysł głupi to nie nam oceniać.

Ps. Dla mnie głupie i bezsensowne jest zakładanie głośnych wydechów ale w prost nie piszę ludziom, ze to głupi pomysł :-)

Edytowane przez rPiotrek
  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla niektórych życie nie ma sensu...

Albo jazda na moto.

Chłopak zapytał, miał konkretne powody dla których chciał to zrobić. I tyle. A czy pomysł głupi to nie nam oceniać.

Ps. Dla mnie głupie i bezsensowne jest zakładanie głośnych wydechów ale w prost nie piszę ludziom, ze to głupi pomysł :-)

ble ble ble.... nie chce mi sie pisac elaboratow, wiesz wykladnia realizacji glupich pomyslow jest - kasa :)

jak sa walory nbp mozna nawet z malucha zrobic rakiete...

co do glosnego wydechu - ma to sens, w gb jest nawet haslo: loud pipes save lives :)

wiem wiem gadanie.... :D

pzdr.

smok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ble ble ble.... nie chce mi sie pisac elaboratow, wiesz wykladnia realizacji glupich pomyslow jest - kasa :)

jak sa walory nbp mozna nawet z malucha zrobic rakiete...

co do glosnego wydechu - ma to sens, w gb jest nawet haslo: loud pipes save lives :)

wiem wiem gadanie.... :D

pzdr.

smok

A propos wydechów.

Życzę Ci szczerze i z całego serca, żeby taki "bezpiecznie" jeżdżący jeździł pod Twoim oknem w momencie gdy Twoje dziecko zaśnie. I nie mów, że jest głupi. Przecież miał kasę i zrealizował swoje marzenie. I wtedy porozmawiamy :D

Pozdrawiam

Ps. A ryczący wydech w puszce słyszysz dokładnie w momencie gdy moto jest na Twojej wysokości. I jeśli nie widziałeś go wcześniej - jest już zbyt późno na cokolwiek.. No chyba, że jak 90% ludzi w naszym klimacie jeździ się cabrio ;)

Edytowane przez rPiotrek
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ble ble ble.... nie chce mi sie pisac elaboratow, wiesz wykladnia realizacji glupich pomyslow jest - kasa :)

jak sa walory nbp mozna nawet z malucha zrobic rakiete...

co do glosnego wydechu - ma to sens, w gb jest nawet haslo: loud pipes save lives :)

wiem wiem gadanie.... :D

pzdr.

smok

Tak jak napisał Piotrek: Głośny wydech jest bardzo dobrze słyszalny- za Tobą. Szczerze, to już jakiś czas temu słyszałem to hasło i o dziwo od kilku miesięcy nie słyszałem durniejszego, więc to ma już niezły poziom. Fizyki nie oszukasz, a głośny wydech jest utrudnieniem także dla samego jeźdźca. KTMa 990 z Akrapem bez DBkillera miałem po godzinie po prostu dosyć.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

smok: to nie jest forum typu onet, na tym forum panuje niepisana zasada nie obrażania innych, proszę zastosuj się do niej

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tłumki z oryginalnych na sportowe np. tzw. "Akrap" zmienia sie ze względy na osiągi motocykli czyli brak oporów -moc i waga zdecydowwnie mniejsza a nie głośność. Dzwięk to efekt uboczny. Jesli ktoś to robi dla dzwięku to zapewne nie jeździ motocyklem tylko sie czasami wozi.

Zapewniam iz po przejechaniu np 1000 km w trasie, i kilkudziesięciu tuneli, lasów, zabudowań, sam ma go wystarczająco dosyć....

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

smok: to nie jest forum typu onet, na tym forum panuje niepisana zasada nie obrażania innych, proszę zastosuj się do niej

Witka, nie zaglądam tu za często, odkryłem dziś: "smok: to nie jest forum typu onet, na tym forum panuje niepisana zasada nie obrażania innych, proszę zastosuj się do niej" wcześnie jest i nie do końca oczy jeszcze mam otwarte, ale nie bardzo widzę abym kogokolwiek obrażał, mniemam również że mam do czynienie z nieco młodszą gawiedzią i tekst o onecie.... sorry ale na tym forum jestem prawie od jego początku, 650 miałem w od 2004 albo 2005 roku. raz jeszcze jasno - wyrażam własne opinie, czy komuś się one podobają czy nie, jego rozczochrana, jeśli moja wiedza i doświadczenie komuś pomogą - cieszy mnie i taki ma to sens.

pzdr.

Smok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witka, nie zaglądam tu za często,

No właśnie, odnosisz się do postu z 2012 ;-)

A zarejstrowałeś się 29 stycznia 2008

Czuwaj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe, a przy okazji okazuje się, że większość była wtedy za cichymi wydechami. Jak ten świat się szybko zmienia. Dzisiaj z równym zapałem wmawia się, że jest dokładnie odwrotnie. W Polsce za szybko się bogacimy i psychika u wielu nie nadąża. Stąd ta pogoń za nowościami i nieustanne próby bycia na czasie. Przejrzałem tylko kilka postów górę co prawda, ale śmiech bierze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witka, nie zaglądam tu za często, odkryłem dziś: "smok: to nie jest forum typu onet, na tym forum panuje niepisana zasada nie obrażania innych, proszę zastosuj się do niej" wcześnie jest i nie do końca oczy jeszcze mam otwarte, ale nie bardzo widzę abym kogokolwiek obrażał, mniemam również że mam do czynienie z nieco młodszą gawiedzią i tekst o onecie.... sorry ale na tym forum jestem prawie od jego początku, 650 miałem w od 2004 albo 2005 roku. raz jeszcze jasno - wyrażam własne opinie, czy komuś się one podobają czy nie, jego rozczochrana, jeśli moja wiedza i doświadczenie komuś pomogą - cieszy mnie i taki ma to sens.

pzdr.

Smok

oprócz tego, że to trochę "suchar", najbardziej rozbawiło mnie "mam do czynienie z nieco młodszą gawiedzią"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

oprócz tego, że to trochę "suchar", najbardziej rozbawiło mnie "mam do czynienie z nieco młodszą gawiedzią"

Lepiej podziękuj za komplement. Ja bym tak zrobił.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

co to "suchar" bo wiecie my w zaawansowanym wieku nie łapiemy tych młodzieżowych grypsów....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×