Skocz do zawartości

Recommended Posts

Chodzi mi po głowie pomysł - przełożyć mostek, zawieszenie (przód i tył), hamulce przód, koła z 800, do swojego małego Twina i zamiast sprzedawać, to dalej nim jeździć. Koszt przeróbki vs sprzedaż 650 i zakup 800 - podobny.

Jestem ciekawy Waszej opinii. Dobry pomysł? Zły?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zły. Mutanta będzie później ciężej sprzedać, a lepiej mieć komplet, jak pół tego i pół tego ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bzdura Logan, dobry pomysł. Do sprzedania potem wsadzasz stare, oryginalne klamoty i hej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

cóż, to prawda. Z drugiej strony - mutantem bym jeszcze ze 2-3 sezony pojeździł - potrzeba zmiany jest dyktowana chęcią posiadania trochę większego prześwitu. Silnik mi w 100% odpowiada.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I zostanie z nadmiarową połową motocykla. Wydaje mi się, że jednak kosztowo modyfikacja a zmiana nie będą zbliżone.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

o tym właśnie myślę. Jak do zimy nie sprzedam, to prawdopodobnie pójdę tą drogą :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aliczku,

A gdzie cały przód?

Myślę, że nie warto. Lepiej trochę dołożyć i kupić 800. A co z ABS? Ta sama pompa przy dwóch zaciskach?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ABS - inna pompa. A jakby zostawić jedną tarczę? Będzie ściągać?

rPiotrek - to nawet nie jest kwestia dołożenia, to bardziej kwestia tego, że znam motocykl, którym w tej chwili jeżdżę i mu ufam. Nie obawiam się, że stanę, gdzieś w szczerym polu.

Edytowane przez tomekm

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

całych przodów nie ma na jebaju. Trzeba szukać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ABS - inna pompa. A jakby zostawić jedną tarczę? Będzie ściągać?

rPiotrek - to nawet nie jest kwestia dołożenia, to bardziej kwestia tego, że znam motocykl, którym w tej chwili jeżdżę i mu ufam. Nie obawiam się, że stanę, gdzieś w szczerym polu.

Pod tym kątem, to tylko nówka... Czyli lepiej zrób mutanta. Zostawienie jednej tarczy nie wpłynie na kierunek jazdy, ale na skuteczność hamowania. koło z 800 ma większą masę, więc i większą energię w samym tylko ruchu obrotowym.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tomek, nie baw sie w zadne tuningi.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście też bym się w to nie bawił,choć sam też mam twina.Mi odpowiada ten sprzęt zdecydowanie,ale Ty jak domniemam jeździsz również "bardziej przeprawowo".Co jak będzie głębiej :-o ,osiemnestka nie pomoże ;-) :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czemu nie lubię takich tandemów.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie wiem czemu nie lubię takich tandemów.

Rozwiń myśl ???? :-)

Edytowane przez ahela

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Osobiście też bym się w to nie bawił,choć sam też mam twina.Mi odpowiada ten sprzęt zdecydowanie,ale Ty jak domniemam jeździsz również "bardziej przeprawowo".Co jak będzie głębiej :-o ,osiemnestka nie pomoże ;-) :-D

przeprawowo - nie, wyprawowo - tak. Mi bardzo odpowiada silnik w malym twinie, uważam, że na szutrze jest bardziej przewidywalny niz w 800'tce. Delikatne dodanie gazu nie powoduje postawienia motoocykla w bok.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

przeprawowo - nie, wyprawowo - tak. Mi bardzo odpowiada silnik w malym twinie, uważam, że na szutrze jest bardziej przewidywalny niz w 800'tce. Delikatne dodanie gazu nie powoduje postawienia motoocykla w bok.

To może receptą jest 800 i podszlifowanie włąsnych umiejętności? ;)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

pewnie też, chociaż jeźdźccy o dużo większym doświadczeniu niż moje, kombinują ze "zmniejszeniem" czułości rollgazu. Gdybym był pewien co jest receptą - to bym to zrobił.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rozwiń myśl ???? :-)

Już rozwijam. Przede wszystkim przy projektowaniu motocykla brane jest pod uwagę wiele czynników tak aby motocykl był jak najbardziej neutralny w prowadzeniu. Bierze się pod uwagę pewne kompromisy pomiędzy prowadzeniem a tłumieniem zawieszenia, rozkład masy itp. Jeżeli weźmiemy sobie zawieszenie z innego motocykla to te wszystkie obliczenia szlag trafia i nie jest się w stanie przewidzieć jak będzie się zachowywał motocykl po przeróbce a pieniądze zostają już wtopione w części, wkład związany z robocizną. Rozkład masy będzie również zaburzony poprzez podniesienie samego przodu (800 jest wyższy)

Poza tym ewentualna odsprzedaż Frankensteina będzie kłopotliwa lub też będzie trzeba zmontować stare części z powrotem aby przywrócić motocykl do stanu pierwotnego. A z tym wiążą się również problemy bo zawsze jakieś śrubki się pogubią i trzeba jeździć i kupować nowe ;)

Edytowane przez Centrino
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino

Tu przeróbka, jeśli zostanie wykonana na fabrycznych gratach, jest całkiem bezpieczna. Rama jest ta sama więc geometria zawieszenia nie zmieni się. Różnice wynikają z innej konstrukcji półki przedniego zawieszenia.

Nie zmienia to faktu, że według mnie, nie jest to opłacalne. Lepiej znaleźć godną uwagi 800 albo szarpnąć się na nową.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A zawieszenie tył??

To samo co w Twinie??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

z tylu - wahacz i hamulce - te same, amortyzator ze sprężyną - inne.

Dzisiaj wieczorem powinienem wiedzieć ile będą kosztowały części, które ewentualnie trzeba wymienić, choć teraz będę to robił bardziej z ciekawości niż z potrzeby.

Zostaję przy pomyśle sprzedaży motocykla. Ktoś chętny? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

nie, ma większy skok.

Czyli i większą wysokość, to daje inny środek ciężkości.

Pamiętam, że ktoś z forum jakiś czas jeździł z przodem od Dakara i motocykl nie zachowywał się idealnie a przecież Dakar to też f650

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×