Skocz do zawartości
Marcin

Uszczelka korka wlewu paliwa F650

Recommended Posts

Czy właściciele eFek mogliby zerknąć jak wygląda uszczelnienie wlewu paliwa? Chodzi o taką sytuację - w zeszłym tygodniu zatankowałem pod korek, i przy postawieniu moto na bocznej stopce, albo hamowaniu na światłach paliwo dosłownie wylewało się przez szparę między korkiem a wlewem paliwa. Zastanawiam się, bo raczej to nie jest normalne, jak wygląda uszczelnianie takiego miejsca? Wg mnie po przekręceniu kluczyka nic nie powinno wypłynąć z wlewu. Ewentualnie czy mogło to być paliwo,które wypłynęło z wężyka odpowietrzenia (jego 'wyjście') jest właśnie obok wlewu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego, co pamiętam, jak demontowałem plastiki i zbiornik, to na zbiorniku jest gumowa uszczelka i dopiero na niej przykręcony wlew. dziadostwo nie jest 100% szczelne, a jak sam zauważyłeś, tuż obok jest ten wężyk. Jak jeździłem zalewając pod korek, to "spalanie" wychodziło mi wyższe, bo część oktanów spieprzała tym wężykiem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Muszę pokombinować z wklejaniem tych zdjęć na forum :) jakbyś nie dał rady tu wejść to daj znać :D

u mnie to wygląda tak: https://picasaweb.go.../16Wrzesnia2012

Edit: jakbyś wczoraj napisał ten post to bym zrobił zdjęcie samego zbiornika bo miałem rozebrany motor :P

Edytowane przez Zarkos

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest chyba jeszcze jedna papierowa uszczelka. Ja miałem bynajmniej na 100% tą papierową a gumowej sobie nie przypominam.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Numer 6 na rysunku poniżej

B0002400.png?v=08102012

Ale wam chyba chodzi o uszczelnienie wlewu, pomiędzy tym co się otwiera a tym co zostaje przykręcone na zbiorniku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Centrino, chlopaki dobrze mnie zrozumieli, to ja troche zle napisalem. Ale widze, ze u Tomka na fotkach jest dokladnie to samo co u mnie, wiec jedyne, co mi przychodzi do glowy, to albo ta gumowa uszczelka, co ją Tomek odciąga palcami na foto, za slabo dociskała albo faktycznie wylało sie przez przewód odpowietrzenia. Choć raz zauważyłem, że miałem mokry od benzyny kluczyk, czyli zamek musiał już pływać w benzynie.

Dzięki za pomoc :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli jest taka możliwość to możesz spróbować odwrócic do góry nogami tą uszczelkę na korku i poobserwowac. Raz dolałem aż za i zamknąłem wlew to się wylało,ale potem nic nie ciekło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×