Skocz do zawartości
sukhoi22

Skręca w prawo - CO MOŻE BYĆ POWODEM.....

Recommended Posts

... przechylania motocykla i zmiany toru jazdy w prawo po puszczeniu kierownicy? Posiadam f 650 gs z 2005r. Proszę o podpowiedzi.

Poszukuję także żółtych, plastikowych ozdóbek, umieszczonych po 2 szt na osłonach bocznych - może ktoś wie gdzie kupić używane?

Dzięki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyczyn może być wiele. Powiedz, czy jak puścisz kierownice, to jest to odczuwalne natychmiast czy dzieje się to powoli? Znasz historię motka?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

1. pogięta rama

2. pogięte lagi albo inne elementy przodu

3. źle ustawione tylne koło w wahaczu

4. zły dosiad

to tak na początek

mogą być jeszcze wywalone łożysko kół, wahacza, boczny wiatr, nachylenie jezdni

wybieraj

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyczyn może być wiele. Powiedz, czy jak puścisz kierownice, to jest to odczuwalne natychmiast czy dzieje się to powoli? Znasz historię motka?

Po puszczeniu kierownicy znosi w prawo niemal natychmiast i raczej zdecydowanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opony nowe , cisnienie prawidłowe. Czy przesunięte koło na osi nieco w prawo może spowodować takie objawy?

może,

ale najpierw sprawdziłbym to co wyżej. Zluzuj jeszcze lagi w półkach i ponownie dokręć.

Czasem przy małej przygodzie potrafi się trochę przestawić i robić takie niespodzianki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"wie Pan, w tym motorze jest zamontowany akcesoryjny tłumik, który jest trochę cięższy od oryginalnego, dlatego motor znosi na lewą stronę" -znajomy kiedyś opowiadał historię, jak to jechali po "igiełkę"

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Opiszę tobie pewną sytuacje z życia .Service bmw klient zleca wymianę cieknących uszczelniaczy w lagach ,motocykl się żle prowadzi na prostej i na zakrętach jedna laga cieknie 2 jest ok. Spec stwierdza że skoro jedna laga cieknie wymieni uszczelniacz w jednej ladze i poskłada z powrotem . oczywiście jak pomyślał tak zrobił choć może się mylę ale po odbiorze moto było tak samo tylko że moto bardziej waliło się w drugą stronę ,już więcej tam nie pojechał ,w garaży ponowne rozebranie i wymiana oleju w lagach i nowe uszczelniacze po zabiegu jak rękom odjął i co mój wniosek serwisant podjął się wymiany tylko oleju w jednej ladze a w drugiej nic nie sprawdził bo może brak czasu , a może olej w lagach jest np. różny , przekoszony przód tak jak koledzy wcześniej powodów wiele

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do tego co wcześniej koledzy napisali: krzywa sztyca, "ciągnąca" linka, albo kable, źle złożone lagi, ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Możesz jeszcze spróbować dokręcić nieco łożysko główki ramy (oczywiście wcześniej upewniając się, że jest ono w porządku).

Zwróć po tym zabiegu uwagę czy zjawisko się nasiliło, pozostało bez zmian czy zanikło.

Naciśnij jeszcze hamulec i ponaciskaj zawieszenie tak aby dobijało i czy nie wydaje dziwnych dźwięków/stuków.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

sukhoi22 wiesz już co było przyczyną? bo u mnie tez znosi trochę

Sprawdziles najprostsze rzeczy o ktorych pisali koledzy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sprawdziles najprostsze rzeczy o ktorych pisali koledzy?

Się nie wyrywaj - nikt Cię nie pyta :lol:

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Się nie wyrywaj - nikt Cię nie pyta :lol:

Sorki, ale nie mogłem się powstrzymać :)

Juz sie nie wtracam :). Tlumacz od poczatku :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie też trochę znosi - co to może być ? :lol:

Że zlot jeszcze w pamięci ? :roll: :lol:

Dobra ... muszę się opanować :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzisiaj sprawdziłem ciśnienie w oponach, okazało się że było dużo za mało ale dalej znosi tak samo.

przód jak na moje oko wygląda ok, rama też wygląda wg mnie nienaruszona.

tylne koło w wahaczu też wydaje mi się że jest ok,

jak dociskam przód na hamulcu to tez wygląda że ok

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A swoje oko sprawdzałes? Dla mnie to nie jest specjalnie miarodajne.

Edytowane przez Cichy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bylo tak od poczatku po kupnie? Wymieniales, robierales cos i dopiero wtedy? Napisz wiecej. Mozesz sprawdzic jeszcze poziom oleju w obu lagach czy jest identyczny. Moze wywalilo uszczelniacz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Koledze motor znosiło na bok, po tym jak wjechał z dużą prędkością w dziurę na naszej pięknej A4.

Podejrzenia były takie jak opisane wcześniej.

Przyczyną jednak okazał się rozerwany od uderzenia kord w oponie. Po jej wymianie stabilność wróciła do normy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wstawiłem do mechanika, wszystko posprawdzał i okazało sie że kierownice trzeba było ustawić

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

wstawiłem do mechanika, wszystko posprawdzał i okazało sie że kierownice trzeba było ustawić

W lewo czy w prawo? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do przyczyn znoszenia dodałbym jeszcze kształt jezdni, która opada w kierunku krawędzi żeby odprowadzać wodę (przynajmniej takie są założenia) ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

do przyczyn znoszenia dodałbym jeszcze kształt jezdni, która opada w kierunku krawędzi żeby odprowadzać wodę (przynajmniej takie są założenia) ;-)

Nie u nas ;D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×