Skocz do zawartości
lcoo

Lusterka w Twinie

Recommended Posts

Jak w temacie, lusterka w F650GS Twin są delikatnie mówiąc beznadziejne i nie chodzi mi o wygląd, a o to co w nich widać, a widać wielkie g....

W tych z poprzedniego modelu widziałem wszystko co potrzeba, tu muszę przy każdej zmianie pasa zerkać na boki+lusterka.

Czy ktoś wymieniał te lusterka na coś bezpieczniejszego, co zmieniło widok z tyłu moto i na boki?

Różnie próbowałem je ustawić i najgorsza widoczność jest w punkcie ok "5 metrów z tyłu, 3 metry w lewo". Czyli zmieniając pas z prawego na środkowy nie widać lewego (co w poprzednich było widoczne bez problemu).

Jak ustawie ten punkt, to nic nie widać z tyłu po linii motocykla.

Też macie takie odczucia?

Jeżdżę dużo po mieście i dla mnie dobre lusterka to priorytet.

Zastanawia mnie czy zmienić na jakieś regulowane, czy spróbować "odsunąć" lusterka delikatnie w przód i ze 2-3cm na boki na własnej konstrukcji mocowaniach?

Prośba do osób które testowały patenty na własnej skórze.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlatego zastanawiam się nad przymiarką ze starszego GSa, lub wykonaniu jakiejś przedłużki aby odsunąć lewe lusterko nad klamkę sprzęgła, tylko, czy to coś da? Myślę, że to bardziej sam kształt lusterka ma wpływ.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kształt ma na pewno "dużo na sumieniu",jak nie głównie, choć z drugiej strony wyglądają dość zgrabnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jednak bezpieczeństwo i rozeznanie sytuacji za i obok moto bierze górę nad "dizajnem".

Myślałem też nad wklejeniem małych okrągłych dodatkowych lusterek jak mają czasami w samochodach ale na tle lusterka motocyklowego, to raczej słabo to wyjdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff ma dystanse. Temat już dyskutowany na forum.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zakupiłem małe szerokokątne, średnicy 32mm, od razu jest różnica. Jak więcej pojeżdżę, to się wypowiem.

Alik, podrzuć linka do tematu, albo niech "władza" scali wątki, albo co :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

http://f650gs.pl/top...e__hl__lusterka

"Władza"? Jest takie przyslowie: "Hunde die bellen, beissen nicht."

Dzięki Alik.

Temat faktycznie pokrewny.

Pojeździłem trochę dzisiaj z tym małym lustereczkiem i powiem tak: jest lepiej niż było, widoczność większa o 150%, tylko ciężko skupić wzrok podczas jazdy na lustereczku o średnicy 32mm, tzn widać, że coś "leci" z tyłu np na dwóch sąsiednich pasach, ale odległości już się nie oceni. Stanąłem na poboczu i obserwowałem co widać i było ok, wszystkie te miejsca które nie są widoczne w ori, są widoczne w tym małym lustereczku.

Uważam, że gdyby dało się dorobić takie szerokokątne lusterko na wymiar pasujące na obecne, oryginalne, to było by idealnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przedłużki czekają na malowanie i montaż.

DSCF8561.JPG

Jak przetestuję, to opiszę czy warto.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×