Skocz do zawartości
rasta

Opinie o rider.com.pl z Krakowa + opinie o 4 GS-ach

Recommended Posts

Witam,

czy macie jakieś doświadczenia z kupnem używanych motocykli w krakowskim rider.com.pl? Na plus zaliczam to, że mam ich na miejscu, więc dałbym radę się przejechać i zobaczyć sprzęt na żywo...

Plus prośba o opinie o 4 maszynach (2 z ridera właśnie):

http://otomoto.pl/bmw-f-650-gs-c-m-rider-M3127364.html

14,5 tys. PLN, 2004, 77 kkm, bajery różne, w tym gmole, które i tak będę musiał kupić ;]

Pytanie: ile orientacyjnie kosztują wymienione bajery:

-Osłony rurowe "Gmole" dolne i górne

-Wysoka szyba

-Osłony dłoni z podwyższeniem Toura-tech

-Kufer Top-case BMW

-Tylna lampa LED

-ABS

-Podgrzewane manetki

http://otomoto.pl/bmw-f-bmw-f650gs-dakar-c-m-rider-M3037665.html

13,9 tys. PLN, 2002, 78 kkm, bajerów brak

W tych dwóch przebiegi wydają się realne, słyszałem również, że riderzy dają 3, czy tam 6, m-cy gwarancji.

http://otomoto.pl/bmw-f-f650-gs-f-650-gs-2004r-raty-M2845574.html

GS tańszy o 1k od riderowego (13,5 tys.), przebieg 50 kkm, grzane manetki i osłona silnika.

http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-dakar-enduro-z-oryginalnymi-kuframi-i2667969721.html

Dakar 2004 z kuframi, 15,5 tys. PLN, 48 kkm, ABS, Bagażnik, Elektryczny starter, Kufry, Podgrzewane manetki. Z opisu wynika, że to pierwszy właściciel.

Byś może ktoś z użytkowników z Krakowa miałby +-2h czasu na przejażdżkę do ridera (poruszam się MPK, ale dałbym radę zorganizować transport poważniejszy ;]) za przysłowiową flaszkę?

W sumie pytanie dotyczy również Gdańska i Warszawy, jednak tutaj w tym momencie mogę jedynie zagwarantować zwrot kosztów podróży i flaszkę ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja ridera nie polecam, raz byłam świadkiem rozmowy serwisantów po wlaniu zbyt dużej ilości oleju do motka po wymianie i wiem, że nic tam serwisować nie będę. Co do kupna moto u nich to ceny mają kosmiczne...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu masz linka do tematu na forum GP (od 2006r.) o salonie i serwisie:

http://www.grupa-poludnie.info/phpBB3/viewtopic.php?f=23&t=1199

Ja tam nie serwisuje więc z własnych doświadczeń nic nie powiem.

Dzięki, zawsze warto poczytać o swoim mieście ;]

ja ridera nie polecam, raz byłam świadkiem rozmowy serwisantów po wlaniu zbyt dużej ilości oleju do motka po wymianie i wiem, że nic tam serwisować nie będę. Co do kupna moto u nich to ceny mają kosmiczne...

Hmm, to tak orientacyjnie, ile powinny kosztować maszyny z takim przebiegiem i rocznikiem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dlaczego u nas najważniejszy jest stan licznika a nie moto? W cywilizowanym świecie, gdzie nie kręci się liczników, liczy się stan moto.

Popatrzcie na ceny np. w niemcowni i u nas. I zastanówcie się dlaczego zazwyczaj moto z większym przebiegiem jest tam droższe niż u nas. Niemcy są tak dobrymi wujkami, że sprzedają prawie nowe maszyny biednym polakom za pół ceny a nasi handlarze oddają to bez zarobku. Normalnie caritas :-)

Dopuki na własne życzenie chcemy być oszukiwani nie będzie tu zdrowego rynku.

A co do Twojego, ostatniego, pytania. Popatrz na niemieckie ogłoszenia.

Edytowane przez rPiotrek
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]

A co do Twojego, ostatniego, pytania. Popatrz na niemieckie ogłoszenia.

Dzięki za pomysł. Co do reszty posta, oczywiście się zgadzam, jednak orientacyjne ceny (+-1-2k) jakieś tam są zapewne.

Niemieckie ogłoszenia na ichniejszy jebaju, czy są jakieś godniejsze polecenia serwisy?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzięki za pomysł. Co do reszty posta, oczywiście się zgadzam, jednak orientacyjne ceny (+-1-2k) jakieś tam są zapewne.

Niemieckie ogłoszenia na ichniejszy jebaju, czy są jakieś godniejsze polecenia serwisy?

http://szukaj.pl.mobile.eu/pojazdy/motocykl/ ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Złych doświadczeń nie mam, małego gs a złożyli do kupy zgodnie że sztuką. Dużego serwisują też ale ja staram się im przeszkadzać, przygotowując pole operacyjne , oczyszczając elementy i przyglądając się składaniu a w szczególności dokręcaniu z odpowiednim momentem siły. Mają warsztat narzędzia oraz dostęp do informacji .

PozdrawiaM

P.S. Prezentowana opinia jest moją subiektywną oceną i jako taka nie może być przyczyną do jakichkolwiek roszczeń. Nie jestem właścicielem ani nie posiadam udziałów w ocenianym przedsiębiorstwie .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okej, przeglądałem strony niemieckie, jednak dalej mam kompletny mętlik w głowie ;] Czy moglibyście jakoś orientacyjnie oszacować wartość tych 4 motocykli z linków na początku? Jak bardzo są przecenione? I, oczywiście o ile to możliwe ze zdjęć, w jakim są stanie? Taka prośba początkującego, jeżeli wypowie się mało osób, ale konkretnie, proszę upominać się o browarka w przyszłym sezonie!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi się, że temat można spokojnie zamknąć, albo i nawet usunąć. Oczywiście jeżeli tak się to odbywa tutaj ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Okej, przeglądałem strony niemieckie, jednak dalej mam kompletny mętlik w głowie ;] Czy moglibyście jakoś orientacyjnie oszacować wartość tych 4 motocykli z linków na początku? Jak bardzo są przecenione? I, oczywiście o ile to możliwe ze zdjęć, w jakim są stanie? Taka prośba początkującego, jeżeli wypowie się mało osób, ale konkretnie, proszę upominać się o browarka w przyszłym sezonie!

Ceny powinny się kształtować

1. ok 11 500 -12 000

2. 10 500 - 11 000

3. ogłoszenie zdechło

4. 13 tyś + 1000 za kufertki razem 14 max

Oczywiście to moje opinie na szybko bez dokłądnego oglądania i jeśli brak wad ukrytych

Przebieg 70 000 to żadna tragedia

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×