Skocz do zawartości
robert_zz

wrażenie podskoków

Recommended Posts

Może Żona mnie kiedyś puści..., a jak nie to kolejny przedsmak na rajdzie Pałuk za rok :D

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może Żona mnie kiedyś puści...

Vengosh, powiedz jej, że jedziesz, nie pytaj czy możesz .. :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Może Żona mnie kiedyś puści...

Vengosh, powiedz jej, że jedziesz, nie pytaj czy możesz .. :D

:beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

łańcuch naciągnięty

PŁYN WYMIENIONY :beer:

Wymianę napędu planuję na koniec sezonu.

Jednak po ustawieniu łańcucha na nowo jest lepiej chociaż mam wrażenie teraz ze to silnik szarpie jakby nie równo pracował.

Gdzie się w GS'ie podnosi obroty :?:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dopóki nie Wymienisz napędu to zawsze Będziesz Miał wrażenie jakby coś było nie tak. Ja po wymianie miałem jak Miko, wydawało mi się, że ujeżdżam nowy motocykl :D

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dopóki nie Wymienisz napędu to zawsze Będziesz Miał wrażenie jakby coś było nie tak. Ja po wymianie miałem jak Miko, wydawało mi się, że ujeżdżam nowy motocykl :D

dokładnie 8-)

obroty to chyba linką gazu tylko :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam ten sam problem, mam nadzieję że irytujące wrażenie podskoków rozwiąże wymiana łożysk i tulejek w zawieszeniu (mam spore luzy na wahaczu). Na centralnej nóżce moto wpada w rezonans tak jak opisywał kolega wcześniej. Byłem pewny że wystarczy wymiana napędu jednak to nie pomogło. A co z drugim problemem szarpania przy 4.5 -5,5 tys obrotów? Najbardziej odczuwalne na 1 i 2 biegu? Jedyne co przychodzi mi do głowy to czyszczenie układu wtryskowego albo wymiana filtra paliwa. Ale czy to jest rozwiązanie? Bo przecież tylko w tym zakresie obrotów występuję problem?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam ponownie...licznik opanowany za co dziękuję bardzo..więc przyszedł czas aby odświeżyć tym razem ten temat....objaw identyczny jak tutaj opisywany 4000-5000 obrotów szarpie lub jak kto woli podskakuje...objaw nie występuje podczas przyspieszania lub jazdy na ,,luzie" lecz tylko podczas stałej spokojnej jeździe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 minut temu, Aresares1997 napisał:

Witam ponownie...licznik opanowany za co dziękuję bardzo..więc przyszedł czas aby odświeżyć tym razem ten temat....objaw identyczny jak tutaj opisywany 4000-5000 obrotów szarpie lub jak kto woli podskakuje...objaw nie występuje podczas przyspieszania lub jazdy na ,,luzie" lecz tylko podczas stałej spokojnej jeździe...

Łańcuch se naciągnij.... może :default_icon_question:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Albo jest nierówno rozciągnięty i kwalifikuje się do wymiany. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak napisał Pszemo może być nierówno rozciągnięty.

Postawić moto na centralnym, kręcić powoli kołem i co chwila sprawdzać naciąg łańcucha. Może być tak że w skrajnych pozycjach będzie za mocno naciągnięty, albo za luźny.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję 

Sprawdzę to...Czyli uważacie aby się skupić na łańcuchu...?zastanawia mnie jeszcze zasilanie paliwem...filtr,wtrysk...motor był używany sporadycznie przez ostatnie dwa lata...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I akuratnie mu się wzięło żeby Cię wqrwić przy 4-5 tyś obrotów? A myśli sobie pewnie: dawno nie jeździł, to mu paliwo odetnę :default_laugh: 

Sprawdź napęd, będziemy gadać. 

Edytowane przez Pszemo
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Wachacz podskakuje podczas próby a Łańcuch w kilku miejscach się nie prostuje...kupiłem nowy złoty piękny błyszczący i spróbuję wymienić mam nadzieję że ogarnę to sam...zębatki są ładne więc je zostawię...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale rzeźnia... Zębatki kosztują kilkadziesiąt złotych, mi by było zwyczajnie szkoda kaleczyć nowy łańcuch starymi zębatkami..

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
50 minut temu, Aresares1997 napisał:

....zębatki są ładne więc je zostawię...

Na podstawki pod wazon?

  • Like 5
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
39 minut temu, Jarek napisał:

Na podstawki pod wazon?

Ja bym zrobił kwietnik. Mały na bratka, większy ..... może na piwonie :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Aresares1997 napisał:

Oby pomogło bo sprzęt potrzeby na sobotę i niedzielę...czy coś potrzeba do wymiany oprócz standardowych narzędzi...?

Oprócz standardowych narzędzi i chemii  potrzebnej  przy wymianie napedu ... nic. Piwo, ale nie jest obowiązkowe... ;)

A tak żartem: weź kupione zabawki i udaj się z motkiem do jakiegoś ogarniętego mechanika, pomrugaj oczętami i niech Ci to zrobi .... takią mam natchnioną myśl dla Ciebie  ;)

  • Like 3
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugerujesz że złoty łańcuch nie zrobi roboty? :default_laugh:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Pszemo napisał:

Sugerujesz że złoty łańcuch nie zrobi roboty? :default_laugh:

Sugeruję że człowiek z oszczędności mógł kupić do złotego łańcucha czarne zębatki  ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×