Skocz do zawartości
robert_zz

wrażenie podskoków

Recommended Posts

Teraz, Jarek napisał:

Sugeruję że człowiek z oszczędności mógł kupić do złotego łańcucha czarne zębatki  ;)

I złoty spray :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Częste połączenie :-Dd8afc4192594b75405c2727816cc7f42.jpg

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To ja może jeszcze w temacie: zapinka czy zakuwka? This is the question ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapinanka..co też źle???czasy takie nastały że wszystko wszędzie się wymienia czy dobre czy złe...więc wymienię i zębatki...piwa nie pije raczej whisky wolę..

Cały dzień w firmie siedzę i 25 lat brudziłem smarem...więc to dobry pomysł aby to komuś zlecić...przy okazji umyje i wyczyści motorek na weekend...aby nim się cieszyć...

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapinka przy twoim łańcuchu to jedyne wyjście awaryjne. Jak zerwiesz w trasie to możesz sobie zapinać zapinką, jak robisz porządnie - to zakuwasz. Nie obrażaj się o sugestię oddania warsztatowi - cały wątek "łańcuchowy" w twoim temacie pokazuje że może i w smarach siedzisz ale raczej nie w motocyklach.. Nie życzę absolutnie żeby si się zapięty łańcuch w trasie znienacka dookoła kostki owinął :/

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak @arthurr poważne to ja też: nawet nie wiadomo czy ten twój łańcuch jest zły... może potrzebuje trochę chemii...

Pokaż to mechanikowi ... W ostateczności mogę na to spojrzeć osobiście... , ale to ty byś musiał dupę z motkiem przetransportować pod me oczy :default_icon_e_biggrin:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Źle mnie odebrałeś...Nie obrażam się wręcz przeciwnie cenię sobie waszą wiedzę bo ona jest bardzo cenna...zresztą tak jest w każdej branży młodzi chłopcy przychodzą do mnie do firmy i wydaje im się że wszystko wiedzą a przecież tak nie jest...człowiek głupi się rodzi i głupi umiera...

8 minut temu, Jarek napisał:

Jak @arthurr poważne to ja też: nawet nie wiadomo czy ten twój łańcuch jest zły... może potrzebuje trochę chemii...

Pokaż to mechanikowi ... W ostateczności mogę na to spojrzeć osobiście... , ale to ty byś musiał dupę z motkiem przetransportować pod me oczy :default_icon_e_biggrin:

Chętnie Cię odwiedzę jak tylko znajdziesz chwilę wolną...mamy do siebie kawałek...motor był tydzień w serwisie bmw...miało być wszystko zrobione a nie jest...kolejny serwis w Czechowicach też nie widzi problemu że łańcuch się nie prostuje...A jak już to wycenę zrobili na 1000zł...więc z serwisami proszę ostrożnie...zresztą w branży samochodowej jest podobnie...coś wiem na ten temat...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, Aresares1997 napisał:

.... nie widzi problemu że łańcuch się nie prostuje...A jak już to wycenę zrobili na 1000zł...

Spokojnie jestem Ci w stanie wyprostować łańcuch za 800 :default_laugh:

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja bym zrobił kwietnik. Mały na bratka, większy ..... może na piwonie :default_laugh:
Powinno być: "[...] może na piwo, nie?" ;-)

Wysłane z mojego teleportu

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądałem motorek...Obecnie w motorze jest oryginalny napęd bmw...faktura z przed dwóch lat od Sikory Bielsko Biała na 1800zł...motocykl stał jak wspominałem wcześniej,łańcuch jest na początku naciągu...tylko go trafiło od stania tak mi się wydaje...zakupione zębatki wyglądają gorzej niż te w motorze...więc zasada wymiany dla wymiany aby było jest troszkę bezsensu...choć modna w ostatnimi czasy...takie życie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na stojący długo łańcuch jest taki stary magiczny środek - nazywa się nafta , nie szkodzi uszczelnieniom więc można używać do wszystkich rodzajów łańcucha . Rozrusza każdy łańcuch . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugerowano ci czyszczenie łańcucha - ty od razu kupiłeś. Trochę pochopnie.

P.S. Jak nowe zębatki mogą wyglądać gorzej od używanych? Te używane mają jakiś grawer, albo grafikę że takie ładne?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, arthurr napisał:

.... Te używane mają jakiś grawer, albo grafikę że takie ładne?

Adidas? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyściłem nafta później mechanik specjalnym środkiem...ruszyliśmy niebo i ziemię i nie pomogło...więc stwierdził że ma to w d... i aby wymienić sam łańcuch...najdziwniejsze że bmw zastosowano spinkę do łańcucha...

Dzięki za cenne rady i już nie marudzę i jeszcze raz dziękuję za zainteresowaniem moimi problemami i liczę na pomoc kiedy znów coś odpadnie...

Pozdrawiam 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
13 minut temu, Aresares1997 napisał:

Czyściłem nafta później mechanik specjalnym środkiem...ruszyliśmy niebo i ziemię i nie pomogło...

Nie ma takiej rury, której nie da się odetkać ... ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sugerujesz aby użyć kreta...?

Napiszcie co wypadałoby zabrać z części i ,,akcesoriów " w dalszą podróż...wozicie coś ze sobą...???

Samochodem krąże po całej Europie i z doświadczenia wiem że pomaga tylko dobre ubezpieczenie...jak to wygląda u was...?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...i powertape :D Poważnie :) A oprócz tego mam zestaw, ale on do singla nie pasuje. Jak jeszcze mieliśmy singla to woziłem tylko łożyska i simeringi do pompy wody.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, greg001 napisał:

Trytytki.

O tym samym pomyślałem...już nie raz mnie to uratowało...ewentualnie śrubokręt i butelkę rozpuszczalnika i jakieś kawałek szmaty...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, Aresares1997 napisał:

O tym samym pomyślałem...już nie raz mnie to uratowało...ewentualnie śrubokręt i butelkę rozpuszczalnika i jakieś kawałek szmaty...

Po co rozpuszczalnik, jak zawsze masz pod ręką benzynę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Aresares1997 napisał:

O tym samym pomyślałem...już nie raz mnie to uratowało...ewentualnie śrubokręt i butelkę rozpuszczalnika i jakieś kawałek szmaty...

A do czego Ci ten rozpuszczalnik jest potrzebny?

Tak przy okazji: w większej grupie wyprawowej powinno się zawsze znaleźć miejsce dla regulatora napięcia i kpl. dętek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

O dętkach nie pisałem bo to coś jak koło zapasowe w samochodzie - MUSI być na wyposażeniu ;)

Do 800-ki zamiast regulatora wożę stator... :/ Taki urok.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to pewnie i jakiś mały silikon wozisz na wypadek zdjęcia któregoś dekla  ;)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jest :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×