Skocz do zawartości
Locke

F650GS Dakar 2005, KK Motocykle, prośba o opinie

Recommended Posts

Witam

Oglądał ktoś z Was Dakara z tego ogłoszenia ?

http://kkmotocykle.o...0-M3333230.html

Jeśli tak, to bardzo proszę o opinie, czy to aby na pewno oryginalny Dakar.

Może da się coś stwierdzić po zdjęciach, mi osobiście nie pasuje koło z przodu, powinno być 21 cali a jest 19.

Z góry dziękuje za jakiekolwiek wskazówki.

Pozdrawiam

Edytowane przez Locke

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Widzę, że jesteś z Rzeszowa, oglądałeś to moto na żywo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Oglądałem, tylko nie mam porownania do innych Dakarów, więc nic konkretnie nie mogę stwierdzić.

Wygląda ładnie, pali bez problemu, jezdzi, ale prawde mówiąc nie mam doświadczenia z motocyklami także mogłem nie zauważyć jakichs istotnych rzeczy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeżeli sprawdzałeś i koło jest 19" a nie 21" to coś było kombinowane, może całe lagi razem z kołem są wsadzone od GSa, a nie od dakara, bo np "moto zatrzymało się na czymś"? Sprawdzałeś jak wyglądają lagi i spawy przy główce ramy? W aukcji jest że 100% bezwypadkowy... zapewne :) więc zapytaj sprzedawcę skąd to koło? Ciekawe co powie ;).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ogólnie przednie zawieszenie wygląda dobrze. Chyba, że faktycznie jest wszystko wymienione. Poza tym nie ma możliwosci aby zmiescilo sie większe kolo, bo jest tylko centymetr luzu między kolem a tą poprzeczką co łączy lagi.

A sprzedawce pytałem i twierdzi że takiego sprowadził, i nic przy nim nie robił i że nie ma pojęcia dlaczego nie ma tego koła.

Poza tym jeszcze zapytam, ta wersja dakar miała być wyższa, tymczasem przy wzroscie 183 cm mam dwie nogi całymi stopami oparte o ziemie i to jeszcze przy ugiętych nogach. To będzie kwestia mniejszego koła czy może czegoś innego ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może zmienione są kości tylnego zawieszenia, dlatego jest niski? Jak tak to wygląda, tym lepiej żeby ktoś mający dakara obejrzał z Tobą moto.

PS. Oglądałeś (siedziałeś na) wcześniej inne sztuki? Czy to pierwszy egzemplarz?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Problem w tym, że nie znam nikogo kto ma dakara. A siedziałem tylko na zwykłych GSach. I oprócz malowania niczym się od tej wersji nie różniły. A to pierwszy dakar ktorego widze na żywo.

U tego samego goscia stoi tez zwykly GS, i właśnie oprócz malowania i innej szyby to różnic żadnych nie widze...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Może rano któryś z forumowiczów z okolicy się odezwie i pomoże.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zdecydowanie koło z przodu jest za małe! kto wie co jest tego powodem - czy jakiś dzwonek, cxzy po prostu jakiś chińczyk nie sięgał nóżkami do podłoża i poza obniżeniem tyłu (bo siedzi niemiłosiernie - można powiedziec wg dzisiejszych tunerów ze jest zglebiony) :lol: zmieniono też przednie kompletne zawiesznie wraz z kółkiem, a może ona ma tylko plastiki od Dakara, hu noł... poproś o VIN to się wszystko wyczyta, co to za moto ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ze zdjęć nie wygląda na moto po dzwonku. Pewnie jeździła nim jakaś niewysoka kobieta lub nikczemnego wzrostu mężczyzna ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykły GS z plastikami od Dakara, zawieszenie standardowe, koło 19, w miejscu zbiorniczka od dampera zamontowany scottoiler i nie widać dodatkowej rolki łańcucha.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zwykły GS z plastikami od Dakara, zawieszenie standardowe, koło 19, w miejscu zbiorniczka od dampera zamontowany scottoiler i nie widać dodatkowej rolki łańcucha.

Czyli dokładnie tak jak jest napisane w ogłoszeniu ;)

"Witam mam dziś do sprzedania super motocykl BMW F 650 GS nowy model po liftingu w przepięknej oryginalnej wersji DAKAR. Motocykl w bardzo dobrym stanie 100% bezwypadkowy w oryginalnym malowaniu."

Tak właśnie powstają nowe modele, a nowe elementy są niemalowane i bezwypadkowe :D

Edit - ciekawe od kiedy przebieg był liczony - od ..... ? ;)

Edytowane przez Jarek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Edit - ciekawe od kiedy przebieg był liczony - od ..... ? ;)

od nowości... tylko ciekawe której... :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niska zawiecha, koło 19...

Brak zbiorniczka kompresyjnego tylnego zawieszenia (przynajmniej nie w standardowym dla wersji z ABS miejscu). Zamiast niego jest scotoiler.

Do tego chyba niska kanapa.

Sporo znaków zapytania. Jeśli sprzedawca nie będzie upierał się, że to dakar i moto jest w sensownym stanie to czemu nie kupić?

Edit:

Prawa i lewa strona nibybaku ma inną grafikę. Kolejny punkt do zastanowienia

Edytowane przez rPiotrek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuje wszystkim za opinie.

Chce znalezc oryginalnego Dakara, a ten z aukcji jest tak jak piszecie, pokombinowany. A na dodatek kilkakrotnie prosilem sprzedawce o numer VIN i do tej pory go nie dostalem.

Takze szukam dalej,

pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×