Skocz do zawartości
Klod

Zerwana linka sprzęgła – znamienniki na dojazd – linka rower

Recommended Posts

Cześć

Tydzień został do mojej wyprawy Bałkańskiej – i co mnie się przydarzyło.

Wczoraj wracając z pracy próbowałem dogonić gościa jadącego Dakarem – pościg został przerwany – zerwałem – przetarłem linkę sprzęgła :roll:

Centrum miasta – do domu zostało 4 km – co robić – nigdzie w pobliżu sklepu moto.,a do domu pchać motor – masakra.

Ale udało się – zlokalizowałem, sklep rowerowy – kupiłem linkę hamulcowa + zacisk – i w kilka minut usunąłem awarie, i dotarłem do domu.

Dziś rozglądałem się za linka – w salonie BMW 120 zł – zmiennik 80 zł. przy mojej za 5 zł to sporo ;)

Dostałem namiary na gościa, który dorabia – za 30 zł - jutro wymieniam na grubsza :D - bo ta rowerowa może nie wytrzymać.

Pozdrawiam Klod

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i grunt to sobie poradzić przy pomocy tego co jest do zdobycia 8-)

A powiedz co zabierasz na taką wyprawę? tzn. jakie narzędzia, części itp? ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hehe! Uśmiechnąłem się jak to przeczytałem, bo sam miałem przygody z linkami w Dakarze, również na Bałkanach.

Linka sprzęgła rwała mi się 2 razy, szczęśliwie albo pod domem, albo pod pracą. Raz wymieniłem na oryginał, przeżył może 5k km. Później dorobiłem linkę w zakładzie na pradze południe, w Warszawie, koło Zamienieckiej - śmiga do dziś. Koleś wzmocnił newralgiczny fragment idący bezpośrednio od zaczepu przy klamce.

Najlepsze było, jak strzeliła mi linka gazu w Albanii, w dolinie Valbony :lol: Zaliczyłem wtedy moje pierwsze 5-kilometrowe holowanie po szutrze, ale najlepsze było, że jedyna część zamienna jaką ze sobą wziąłem, to uniwersalny zestaw naprawczy linek z Boxer-parts za jakieś 30 zł. Do dziś śmigam na tamtym zamienniku, ale jakbym tego nie miał, byłoby kiepsko ;)

Polecam, bierzcie ze sobą!! :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Później dorobiłem linkę w zakładzie na pradze południe, w Warszawie, koło Zamienieckiej - śmiga do dziś. Koleś wzmocnił newralgiczny fragment idący bezpośrednio od zaczepu przy klamce.

Stoner a jak to wyglądało to wzmocnienie bo mi już 3 raz się linka zerwała przy klamce?? :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×