Skocz do zawartości
monia

1 cylinder

Recommended Posts

Witam!

Jako że przymierzam się do zakupu BMW F650GS-mam pytanie:

Czy bardzo odczuwalne są w BMW F650GS drgania od silnika ,ktory ma 1 cylinder przy jezdzie pow.100 km/h?

Mam nieprzyjemne doswiadczenie z jazdy Yamahą XT 660 ,która równiez ma 1 cylinder.Dłuższa jazda z predkościa pow 100 km/h to byl dramat.

Dzięki za ew.odpowiedzi....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie to w ogóle nie przeszkadza. Przy 180 km/h bardziej przeszkadza pęd powietrza ściągający kask z głowy niż wibracje od silnika ;)

Przeloty dziennie powyżej tysiąca kilometrów też nie powodują, że schodzisz z moto i "masz padaczkę".

Ale to moje zdanie i mogę nie być obiektywna ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W wersji GS może być trochę inaczej ale w mojej F 650 drgania pojawiają się ok 3000 a potem ustają obrotów zatem prędkość nie ma tu takiego znaczenia .Trzeba po prostu kombinować z biegami i gazem.Faktem jest,że silniki o większej ilości cylindrów mają lepszą kulturę pracy ale nie jest tak źle żeby rezygnować z singla który ma też sporo zalet

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mnie nie przeszkadzaja a moze juz nie zwracam uwagi na drgania.Maja one tez i pozytywne strony bo jak zaczyna drgac to znacze ze musze zwolnic.Tez uwazam jak Mirek2404 trzeba kombinowac gazem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam!

Jako że przymierzam się do zakupu BMW F650GS-mam pytanie:

Czy bardzo odczuwalne są w BMW F650GS drgania od silnika ,ktory ma 1 cylinder przy jezdzie pow.100 km/h?

Mam nieprzyjemne doswiadczenie z jazdy Yamahą XT 660 ,która równiez ma 1 cylinder.Dłuższa jazda z predkościa pow 100 km/h to byl dramat.

Dzięki za ew.odpowiedzi....

Singiel yamahy to jeden z najbardziej przyjaznych singli, ponoć podobnie jest z F650 (nie jeździłem), więc lepie się przejedź i oceń. Ja się przesiadłem z wysokoobrotowego twina, w którym drgania przeszkadzały mi bardziej niż w singlu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a propos przesiadek - ja się przesiadłam z rzędowej czwórki na singla i co? straszyli drganiami, ale jest super :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są po prostu takie ,,pozytywne wibracje'' ale niekoniecznie to musi przeszkadzać :) zwłaszcza,że zakres zjawiska kiedy ono może trochę wkurzać jest niewielki

Edytowane przez mirek2404
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

powyżej 5tys. obrotów mogą być uciążliwe i obraz w lusterkach się rozmywa...

a to jest na ostatnim biegu ok. 130kmh

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zarówno singielek XT jak i single w GS-ach nie wibrują specjalnie, są łagodne :)

jeżeli zmęczył Cię XT, to koniecznie się przejedź na BMW, może być i tak że poszukasz szybko łagodnej V, jaką np. ma trampek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kiedy przesiadłem się dzisiaj z F650 na Bandita 650, to wyraźnie brakowało mi tych drgań i wibracji, no i jakoś tak za cicho z przodu mi było :) a za głośno z rury.

Mały off - z kumplem niezły team w korku robiliśmy (Spacerowa w Gdańsku). Ja z przodu na eFce w "złotej" kamizelce - wszyscy z naprzeciwka zjeżdżali prawie że do rowu, kumpel za mną na Bandicie świeżo po zmianie tłumika na jakiegoś "tłuczącego gara". Tak dawał w eter z rury, że przed nami nawet głusi kierownicy z potłuczonymi lusterkami uciekali w pole :D Muszę obiektywnie stwierdzić, że kierowców puszek mamy w kraju naprawdę super :) :)

Edytowane przez marycha

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od razu boxera R1200- najmniej wibrujący silnik, jaki do tej pory spotkałem :P A tak poważnie, to mnie F650 denerwowało powyżej 5tys obr/min, ale wybierając jeszcze raz moto mało litrażowe, kupiłbym to samo- tylko w lepszym stanie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no ja też się już nie dam przekonać na singla, no chyba że 2-gi moto do polatania po lesie ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zanim stwierdzisz, że GS mocno wibruje przejedź się dla porównania na jakimś KTMie singlu, ten na centralce potrafi sam wyjeżdżać z garażu :mrgreen:

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi trochę wibracje na początku przeszkadzały, później się przyzwyczaiłem i nie ma problemu.

Bardziej mnie denerwują opony bo jak przestaje wibrować silnik to opony zaczynają (metzeler turance) ;)

Edytowane przez Centrino
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi również wibracje nie przeszkadzały.Jeśli komuś bardzo jest nie halo,to częściowo " problem " rozwiązują manetki z pianki.Miałem takie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

I zelowa kanapa

I buty na "sloninie"

Tylko po co?

Pawle, bo lans ma wiele twarzy :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak dla mnie to w enduro nie ma lansu za wiele... bo chyba o tym rozmawiamy? - enduro to wysokie moto z wibrującym singlem ?

lansiarze jeżdżą na wypucowanych, miękkich, cichych poduszkowcach, bo nikt dla lansu nie bedzie sobie obijał dupy :twisted:

Monia, jeśli jesteś choć "mini-twardzielką" i naprawdę chodzi Ci o jeżdżenie po gruncie wszelako-naturalnym, to to moto przyniesie Ci tam tyle radości, że jakieś wibracje tych zalet na pewno nie przysłonią ;)

...jesli nie zamierzasz zjeżdżać z asfaltu bierz fałstroma, trampka itp ;)

Ben sprzedaje suze gs500 - to też GS a dla Kobiety na początek idealny lans :lol: :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie, na szutrze wibracji nie czuć :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×