Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Panowie nie wiem jak u Was ale w moich rejonach to wszystkie niezaleznie czy stacjonarne czy przenosne fotoradary robią zdjęcia i od tyłu i od przod, niezależnie w którą stronę są ustawione, na zdjęciu masz tyko zaznaczone czy pomiar był zrobiony na nadjezdżający pojazd czy odjeżdżający, skoro u Was jest onaczej to już teraz wiem dlaczego tylko mi prawko za punkty śmignęli :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie nie wiem jak u Was ale w moich rejonach to wszystkie niezaleznie czy stacjonarne czy przenosne fotoradary robią zdjęcia i od tyłu i od przod, niezależnie w którą stronę są ustawione, na zdjęciu masz tyko zaznaczone czy pomiar był zrobiony na nadjezdżający pojazd czy odjeżdżający, skoro u Was jest onaczej to już teraz wiem dlaczego tylko mi prawko za punkty śmignęli :-)

o fck :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie nie wiem jak u Was ale w moich rejonach to wszystkie niezaleznie czy stacjonarne czy przenosne fotoradary robią zdjęcia i od tyłu i od przod, niezależnie w którą stronę są ustawione, na zdjęciu masz tyko zaznaczone czy pomiar był zrobiony na nadjezdżający pojazd czy odjeżdżający, skoro u Was jest onaczej to już teraz wiem dlaczego tylko mi prawko za punkty śmignęli :-)

Dakarowy, bo u Ciebie są tego typu, najczęściej są podwójne, bądź obrotowe:

fotoradar-sianow_0.jpg?lmvybx

a u nas tego typu, żeby je obrócić, trza wejść na drabkę i okręcić:

fb3b99fe2aa1f4ccabf8f213ae2fa168.jpg

no czasami tego typu :lol:

bilde.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bajer radarowy góru nawet w śmieciach wyczaji

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tymi z ITD to już przegięcie pałki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dakarowy za szybko jeździsz, gdybyś jechał wolniej to podmuch wiatru by nie obrócił radaru ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj otrzymałem pismo ze straży gminnej w Chełmży, o którym muszę napisać bo mnie szlag jasny trafił. W piśmie informują mnie, że przekroczyłem prędkość o 14 km w miejscowości o jakże adekwatnej nazwie GRZYWNA, podane jest miejsce, czas i ograniczenie, na którym był dokonany pomiar. Do tego momentu właściwie nic dziwnego chociaż 14 km to wg mnie granice błędu prędkościomierza w aucie. Zaczynam szukać fotki ale nie znajduję, zaczyna się za to opis jak z filmu Barei, cytuję:

"Na etapie postępowania wyjaśniającego stronom nie przysługuje prawo do wglądu do zarejestrowanego obrazu" niby na podstawie art. 67 paragraf 2 Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia

Nie jestem w stanie stwierdzić czy w podany dzień faktycznie jechałem przez miejscowość Grzywna więc muszę uwierzyć na słowo funkcjonariuszom ze straży gminnej w Chełmży, że tak faktycznie było - paranoja :shock: . Dalej napisane jest, że wg informacji zawartych w Centralnej Ewidencji Pojazdów wynika, że jestem właścicielem pojazdu, w którym zostało zarejestrowane wykroczenie (dosłownie), a podany w dokumencie nr rejestracyjny jest zgodny z nr samochodu służbowego, który na co dzień co prawda użytkuję ale właścicielem z pewnością nie jestem (może powinienem pokazać to w firmie i żądać przepisania samochodu na mnie :lol:). W związku z powyższym straż miejska w Chełmży nakłada na mnie mandat w wysokości 100 zł i 2 pkt. karne, jest oczywiście opcja, że mogę zapłacić 200 zł i wtedy nie dostanę punktów. W przypadku odmowy przyjęcia muszę podać następujące informacje (Trzymajcie się mocno):

- dane osobowe (nr prawa jazdy, adres, imiona rodziców itd.) czyli normalka

- Aktualne miejsce pracy

- oświadczenie o osiąganych miesięcznych dochodach brutto

- jeżeli nie pracuję to źródło utrzymania

- stan cywilny

- liczbę dzieci i ich wiek

- liczbę osób na utrzymaniu

- stan majątkowy

Kurwa (przepraszam za kurwa) czy my żyjemy w Chinach? Co na to GIODO? Czy Straż Gminna w Chełmży musi mieć w posiadaniu te wszystkie dane o mnie? W głowie się nie mieści :shock: :shock: :shock: .

dalej czytam (napisane małym druczkiem)

"Nieodpowiednie oznaczenie na stronie 3 oświadczenia stanowi zgodę na przyjęcie mandatu w wysokości 100 zł za przekroczenie prędkości i przypisanie 2 pkt karnych"

No i spadłem z krzesła :? ....

Edytowane przez Vengosh10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

- dane osobowe (nr prawa jazdy, adres, imiona rodziców itd.) czyli normalka

- Aktualne miejsce pracy

- oświadczenie o osiąganych miesięcznych dochodach brutto

- jeżeli nie pracuję to źródło utrzymania

- stan cywilny

- liczbę dzieci i ich wiek

- liczbę osób na utrzymaniu

- stan majątkowy

no chyba tego nie mogą od Ciebie żądać :evil: ja rozumiem podstawowe dane z dowodem osobistym i prawem jazdy, ale reszta to już przegięcie!!!!!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jezdze dosc sporo zawodowo po naszym pieknym kraju i z tego co sie orientuje to musi byc zeby ktorys z tych zoltych fotoradarow z antenkami byl nieczynny. Oczywiscie wala fotki z tylu i z przodu. Te z antenkami maja stala lacznosc i fotki od razu sa wysylane. Nie ma szans sie taki zapelnic.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no chyba tego nie mogą od Ciebie żądać :evil: ja rozumiem podstawowe dane z dowodem osobistym i prawem jazdy, ale reszta to już przegięcie!!!!!

Jak odmówię przyjęcia to podobno mogą, powołują się na artykuł 57 paragraf 3 pkt 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak odmówię przyjęcia to podobno mogą, powołują się na artykuł 57 paragraf 3 pkt 2

Kodeks postepowania w sprawach o wykroczenia:

Art. 67.

§ 3.Zawiadomienie kierowane do obwinionego, którego obecności na rozprawie nie uznano za obowiązkową, powinno zawierać pouczenie, że może on nie stawiając się do sądu nadesłać swoje wyjaśnienia. Wyjaśnienia te podlegają odczytaniu na rozprawie. Rozprawa ma wówczas charakter zaoczny.

O to chodzilo? Troche to niejasne ale ja prawnikiem nie jestem. Wydaje mi sie, ze Twoje dane sa potrzebne Strazy Gminnej do sporzadzenia wniosku o ukaranie? Wtedy juz obecny byc nie musisz. Czy jest obowiazek ich podawania? Jesli wiedza, ze to "Twoj" pojazd to powinni wszystkie dane miec. Przeciez nie doprowadza Cie chyba z powodu wykroczenia. Ktos madry moze cos napisac?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Art. 97.

§ 1. W postępowaniu mandatowym, jeżeli ustawa nie stanowi inaczej, funkcjonariusz uprawniony do nakładania grzywny w drodze mandatu karnego może ją nałożyć jedynie, gdy:

1) schwytano sprawcę wykroczenia na gorącym uczynku lub bezpośrednio po popełnieniu wykroczenia,

2) stwierdzi popełnienie wykroczenia naocznie pod nieobecność sprawcy, a nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu,

3) stwierdzi popełnienie wykroczenia za pomocą przyrządu kontrolno-pomiarowego lub urządzenia rejestrującego, a sprawca nie został schwytany na gorącym uczynku lub bezpośrednio potem, i nie zachodzi wątpliwość co do sprawcy czynu

– w tym także, w razie potrzeby, po przeprowadzeniu w niezbędnym zakresie czynności wyjaśniających, podjętych niezwłocznie po ujawnieniu wykroczenia. Nałożenie grzywny w drodze mandatu karnego nie może nastąpić po upływie 14 dni od daty ujawnienia czynu w wypadku, o którym mowa w pkt 1, 90 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 2, oraz 180 dni w wypadku, o którym mowa w pkt 3.

§ 2. Sprawca wykroczenia może odmówić przyjęcia mandatu karnego.

§ 3. Funkcjonariusz nakładający grzywnę obowiązany jest określić jej wysokość, wykroczenie zarzucone sprawcy oraz poinformować sprawcę wykroczenia o prawie odmowy przyjęcia mandatu karnego i o skutkach prawnych takiej od-mowy.

Potrzebne są im Twoje dane aby spełnić wymóg § 1 pkt 3. Wtedy mają sprawę "czystą".

Edytowane przez tomaszI
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Art. 67.

§ 1. Zawiadamiając obwinionego o terminie pierwszej rozprawy lub posiedzeniu, o którym mowa w art. 60 § 1 pkt 1, dołącza się do zawiadomienia odpis wniosku o ukaranie.

§ 2. Zawiadomienie obwinionego o terminie pierwszej rozprawy powinno zawierać pouczenie o tym, że może on sprowadzić na rozprawę świadków i przedstawić inne dowody na swoją obronę lub wskazać je sądowi w takim czasie, aby do-wody te mogły być przeprowadzone na rozprawie, nie później jednak niż w terminie 7 dni od doręczenia zawiadomienia, a także o przysługującym mu prawie do odmowy złożenia wyjaśnień lub udzielenia odpowiedzi na pytanie i do korzystania z pomocy obrońcy oraz o prawie przeglądania akt sprawy, jak również o obowiązku powiadomienia sądu o każdej zmianie miejsca pobytu lub zamieszkania na okres dłuższy niż 7 dni, a w razie pobytu za granicą – o konieczności wskazania w kraju adresu dla doręczeń i o konsekwencjach uchy-bienia tym obowiązkom. W zawiadomieniu należy pouczyć obwinionego o przysługującym mu prawie wystąpienia z wnioskiem, o którym mowa w art. 58 § 3. Zawiadomienie lub wezwanie powinno także zawierać pouczenie, iż roz-prawa może być prowadzona pod nieobecność obwinionego jako zaoczna oraz pouczenie o możliwości przymusowego doprowadzenia obwinionego na roz-prawę.

§ 3. Zawiadomienie kierowane do obwinionego, którego obecności na rozprawie nie uznano za obowiązkową, powinno zawierać pouczenie, że może on nie stawia-jąc się do sądu nadesłać swoje wyjaśnienia. Wyjaśnienia te podlegają odczyta-niu na rozprawie. Rozprawa ma wówczas charakter zaoczny.

§ 4. W zawiadomieniu kierowanym do oskarżyciela posiłkowego należy pouczyć go o obowiązku powiadomienia sądu o zmianie miejsca zamieszkania oraz poda-nia adresu dla doręczeń w czasie pobytu za granicą i konsekwencjach niedo-pełnienia tego obowiązku, a w zawiadomieniu kierowanym do pokrzywdzone-go – o uprawnieniach, o których mowa w art. 26 § 3.

§ 5. Sąd może, uznając obecność obwinionego na rozprawie za obowiązkową mimo wcześniejszego uznania jej za nieobowiązkową, wezwać obwinionego, odra-czając w tym celu rozprawę.

Przeczytaj ten Art. może coś tu znajdziesz między wierszami ale ja tu nic nie widzę o wglądzie w zarejestrowany obraz (zdjęcie).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czytałem i czytałem ale nic o dowodach tam nie ma.Sprawa staje się nieco jaśniejsza kiedy się człowiek zastanowi jaki nadrzędny cel przyświeca tej organizacji.Chodzi oczywiście o wpływy do lokalnego budżetu.Obywatel który dopiero przed sądem mógłby zobaczyć zdjęcie woli często dla świętego spokoju zapłacić mandat i nadrzędny cel działania SM zostaje zrealizowany,Takie jest zbójeckie prawo,Dotychczas słyszałem ,że takie praktyki stosowała jedynie ITD ale widzę ,że znaleźli gorliwych naśladowców http://www.rmf24.pl/...y-kl,nId,433002 Co do ,,rewelacji'' związanych z własnością pojazdu który figuruje na firmę to być może sprawdzali telefonicznie w firmie ale,że do SM trafiają wyłącznie ,,geniusze''to w taki dziwny sposób sformułowali swoje pismo.Co do pytań zawartych w oiśmie to z Ustawy o Strażach miejskich i gminnych a konkretnie z art 12 par 1 pkt 5 wynika,że mogą takowe zadawać Dz.U. 1997 nr 123 poz. 779 ale dziwi mnie ten korespondencyjny tryb,Może ja jestem trochę nie na czasie ale przesyłanie takich danych w niezabezpieczony sposób wydaje mi się trochę niewłaściwe,

Edytowane przez mirek2404
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie wiem, ale odpisałbym im żeby dosłali mi wykonane zdjęcie Ciebie jako kierowcy i auta, jako dowód w sprawie... do tego od razu zaznaczyłbym że to nie Twoje auto i nie masz zamiaru płacić, podałbym im tylko dane z dowodu i nr prawka i poczekał co z tym zrobią dalej.. nie zarzucą Ci że nie chcesz współpracować.. z drugiej strony być może poznasz przyczynę dlaczego zdjęcia tego nie dostałeś - trochę mandatów z fotoradarów już w życiu dostałem, ale nigdy nie płaciłem z takich radarów w ciemno - zawsze w korespondencji było załączone foto.

Czytałem niegdyś i polecał mi to policjant, że nawet jeśli Ciebie widać na zdjęciu, to żebyś mówił że siebie nie rozpoznajesz, bo zdjęcie jest zbyt słabej jakości i chcesz dobrowolnie poddać się karze ale nie jesteś przekonany że to Ty na tej focie widniejesz, coś w stylu wymówki złodzieja że jak go za rękę złapią to mówi że to nie jego ręka.. często taki mandat kończy się w okolicach 50 zł bez punktów mimo załączonej fotografii, bo takiej pseudo straży nie opłaca się pisać wniosku do sądu, który może podważyć taki dowód, ale z tej procedury nigdy nie korzystałem... jeszcze :-P

Masz czas, oni też, wykorzystaj przysługujące Ci prawo na maxa, może się zmęczą :-)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wydaje mi sie, ze Twoje dane sa potrzebne Strazy Gminnej do sporzadzenia wniosku o ukaranie? Wtedy juz obecny byc nie musisz. Czy jest obowiazek ich podawania? Jesli wiedza, ze to "Twoj" pojazd to powinni wszystkie dane miec. Przeciez nie doprowadza Cie chyba z powodu wykroczenia. Ktos madry moze cos napisac?

Dokładnie tak : dane są potrzebne do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność odmówić Strażnikowi podania miejsca pracy i skończyło się na dwóch wnioskach do sądu : pierwszy to mandat a drugi właśnie odmowa podania miejsca pracy. Skończyło się tym iż sąd uznał mandat za bezzasadny , natomiast nałożył grzywnę za odmowę podania miejsca pracy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie naczytałem się (również w artykule załączonym przez Mirka), że ITD stosuje takie praktyki od dawna, to dziki zachód (a raczej wschód) jest przecież! Korci mnie bardzo żeby odmówić przyjęcia i zobaczyć co będzie. W sądzie mogę przecież udowodnić, że w piśmie jest wiele nieścisłości rozpoczynając od tego, że jest tam zapis, że wg krajowej ewidencji pojazdów kierowany przeze mnie samochód należy do mnie, a ja takiego pojazdu przecież nie posiadam i dlatego odmówiłem przyjęcia mandatu. Tylko kto poniesie wtedy koszty rozprawy sądowej, straż gminna za to, że zatrudnia ludzi z IQ nie większym niż 80 czy ja jako bezbronna jednostka? :oops:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W internecie naczytałem się (również w artykule załączonym przez Mirka), że ITD stosuje takie praktyki od dawna, to dziki zachód (a raczej wschód) jest przecież! Korci mnie bardzo żeby odmówić przyjęcia i zobaczyć co będzie. W sądzie mogę przecież udowodnić, że w piśmie jest wiele nieścisłości rozpoczynając od tego, że jest tam zapis, że wg krajowej ewidencji pojazdów kierowany przeze mnie samochód należy do mnie, a ja takiego pojazdu przecież nie posiadam i dlatego odmówiłem przyjęcia mandatu. Tylko kto poniesie wtedy koszty rozprawy sądowej, straż gminna za to, że zatrudnia ludzi z IQ nie większym niż 80 czy ja jako bezbronna jednostka? :oops:

Wtedy zatrudnisz prawnika bezbronna jednostko :-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak : dane są potrzebne do sporządzenia wniosku o ukaranie do sądu. Miałem kiedyś wątpliwą przyjemność odmówić Strażnikowi podania miejsca pracy i skończyło się na dwóch wnioskach do sądu : pierwszy to mandat a drugi właśnie odmowa podania miejsca pracy. Skończyło się tym iż sąd uznał mandat za bezzasadny , natomiast nałożył grzywnę za odmowę podania miejsca pracy.

A o wysokość zarobków też się pytał? Bo ja przy odmowie mandatu wg pisma muszę takie dane podać. Od kiedy trzeba podawać miejsce pracy? Jak policja złapie "na suszarkę" to podaje się tylko prawo jazdy, dowód rejestracyjny i osobisty. Owszem, pytają się czym się zajmuję ale nie o dokładny adres pracodawcy i o wysokość zarobków, poza tym zawsze myślałem, że pytanie o zajęcie to taki luźny wywiad :roll:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wtedy zatrudnisz prawnika bezbronna jednostko :-)

No tak ale też nie chciałbym żeby z mandatu 100 zł zrobiło się 5000.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Niech się cmokną w pompkę podaj tylko dane z DO i nr prawka jeśli już.... albo powiedz że jesteś bezrobotny bez prawa do zasiłku student który musi stawić się za tydzień w ciupie celem odsiedzenia wyroku za niepłacenie mandatów :-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak ale też nie chciałbym żeby z mandatu 100 zł zrobiło się 5000.

Vengosh oni też nie chcą... i już im się to prawie udało... ;-) albo im powiedz że dasz im 5 dych i po sprawie a jak nie to niech do sądu wniosek piszą ;-)

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy jest tu na forum jakiś strażnik miejski/gminny? Muszę na kimś odreagować :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×