Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Na trasie Żyrardów - Grodzisk Mazowiecki, przed wlotem do Jaktorowa.

Ja już zarobiłem fotkę w tył, więc tak dla potomnych wstawiam.

Oczywiście "SraszMiejska", na wlocie, lub jak kto woli na wylocie, zabudowań w tą stronę już nie ma ale teren zabudowany tak.

20130827360.jpg

Stoi rupieć z fotoradarem w środku.

Edytowane przez lcoo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na trasie Żyrardów - Grodzisk Mazowiecki, przed wlotem do Jaktorowa.

Ja już zarobiłem fotkę w tył, więc tak dla potomnych wstawiam.

Oczywiście "SraszMiejska", na wlocie, lub jak kto woli na wylocie, zabudowań w tą stronę już nie ma ale teren zabudowany tak.

20130827360.jpg

Stoi rupieć z fotoradarem w środku.

One nie miały stać w miejscach widocznych? Chociaż w sumie jak się podejdzie...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A spotkaliście się z sytuacją, kiedy strażnik celuje z ukrycia w pojazdy z przodu jak i z tyłu i.. no właśnie co dalej? Żadnego patrolu w okolicy, bo ciekawości zjeździłem całą ulicę, żadnego śmietnika, fotoradaru stacjonarnego. Suszarka z wbudowanym aparatem? Może ktoś wie, o co chodzi?

Bydgoszcz. W tym miejscu stał strażnik, między samochodami..

4.jpg

Tak to wyglądało z bliska:

3.jpg

Uwieczniłem go z przodu. Gdy gostek zorientował się, że go oglądam, opuszczał suszarkę i chował za siebie.

2.jpg

Ale udało mi się zajść go od tyłu (Adam to nie tak jak myślisz) i już wszystko widać.

1.jpg

Sorry za jakość zdjęć, ale wszystko kadrowane z GoPro z filmu 720p.

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A spotkaliście się z sytuacją, kiedy strażnik celuje z ukrycia w pojazdy z przodu jak i z tyłu i.. no właśnie co dalej? Żadnego patrolu w okolicy, bo ciekawości zjeździłem całą ulicę, żadnego śmietnika, fotoradaru stacjonarnego. Suszarka z wbudowanym aparatem? Może ktoś wie, o co chodzi?

W tym miejscu stał strażnik, między samochodami..

4.jpg

Tak to wyglądało z bliska:

3.jpg

Uwieczniłem go z przodu. Zawsze, gdy przejeżdżałem, opuszczał suszarkę i chował za siebie.

2.jpg

Ale udało mi się zajść go od tyłu (Adam to nie tak jak myślisz) i już wszystko widać.

1.jpg

Sorry za jakość zdjęć, ale wszystko kadrowane z GoPro z filmu 720p.

Podejść od tyłu z kamerką i zapytać, czy się z policjanta bawi? Zasraniec jeden. Wiem, że przekraczamy dozwolone prędkości, ale większość tych "pułapek" jest już za zabudowaniami itp.

Ja powiedziałem, że nie zapłacę i niech się gonią.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W życiu bym nie przypuszczał, że tak w ogóle można. Zauważyłem go przez przypadek, bo akurat szukałem tam sklepu rowerowego. I teraz chodzą takie myśli po głowie, ile takich ziomków wyszło w miasto i czy coś nie przyjdzie. Jesień idzie, trzeba będzie chyba liść klonu przykleić do tablicy, bo pomysłów im widzę nie brakuje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie, na każdym kroku czają się na łatwą kasę. Liść klonu na klej i po sprawie ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Bydgoszcz. W tym miejscu stał strażnik, między samochodami..

Bydgoszcz chyba chce być we wszystkich technologiach pomagających nakładać mandaty najlepsza, najpierw pierwsza w kraju wprowadziła odcinkowy pomiar prędkości, a teraz to. Nienawidzę straży miejskiej i każdego dnia modlę się żeby wszystkie plagi spadły na te ich posterunki i na bęcwałów, którzy tam pracują.

BTW Krs, a Ty tak sobie po Bydgoszczy śmigasz bez mojego pozwolenia i nawet nie dajesz znaku, że przybywasz? :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nienawidzę straży miejskiej i każdego dnia modlę się żeby wszystkie plagi spadły na te ich posterunki i na bęcwałów, którzy tam pracują.

Ja im źle nie życzę... daj im jak najgorzej ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

BTW Krs, a Ty tak sobie po Bydgoszczy śmigasz bez mojego pozwolenia i nawet nie dajesz znaku, że przybywasz? :lol:

To był totalny spontan. Wstałem rano, pogoda dopisała, więc wyrwałem się na kilka dni nad morze. Żeby nie było, że o Ciebie nie pytałem...

PicsArt_1377711633986.jpg

PicsArt_1377711887567.jpg

;) :beer:

Edytowane przez krs
  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Krs widzę, że masz ten sam patent na nawigację co i ja. Już mnie tak to drażni po dwóch latach, że w zimę muszę pomyśleć o tej Montanie, bo przy takiej ilości punktów/miejsc dziennie do których muszę dotrzeć, to już nie mam siły do odbijającego się w pokrowcu słońca.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja, zanim wydam 1,5 klocka na navi do moto, najpierw pokombinuję z jakimś uchwytem do mojej navi + jakaś folia antyrefleksyjna (taka matowa), Brando np. :-) Chcę zrezygnować zupełnie z tego pokrowca, bo to on w większości przypadków właśnie przyczynia się do "nic nie widzenia", ale jak to mówią, na promocję nie ma rady.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy kto ile korzysta z navi, ja jednak muszę się nią posiłkować nie tyle po trasach co na konkretnych numerach ulic. Jadąc zasłaniam jedną ręką ekran przed słońcem, żeby coś widzieć, co w mieście nie jest zbyt bezpieczne.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Znam ten bol. :-D Ale to nie ten temat. Pawełek przeniesie. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale, że co?? Lubuskie nie dostanie ani jednego?? Nie chcą tam tego czy mają po prostu tak dużo, że więcej nie potrzeba??

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć pierwszy raz słyszę o stacjonarnych fotoradarach robiących zdjęcia jednocześnie do przodu i w plecy, ktoś ma fotkę czegoś takiego..?

wszytkie jakie widziałem były zazwyczaj skierowne obiektywem w samochody, aby strzelać równeiż w tył musiałby mieć drugi obiektyw z boku

Edytowane przez ex1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko zależy kto ile korzysta z navi, ja jednak muszę się nią posiłkować nie tyle po trasach co na konkretnych numerach ulic. Jadąc zasłaniam jedną ręką ekran przed słońcem, żeby coś widzieć, co w mieście nie jest zbyt bezpieczne.

Też tak miałem. Założyłem zwykły uchwyt z samochodu (przyczepiony trytkami do dorobionego stelażyka) i jest super. Nawigacja NavRoad zniosła nawet niejeden lekki deszczyk (zwłaszcza, że w czasie jazdy i tak na nią nie leci). Patent podpatrzyłem u Taty Kazika i dostosowałem do siebie. Te uchwyty z pokrowcami są do bani.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Cześć pierwszy raz słyszę o stacjonarnych fotoradarach robiących zdjęcia jednocześnie do przodu i w plecy, ktoś ma fotkę czegoś takiego..?

wszytkie jakie widziałem były zazwyczaj skierowne obiektywem w samochody, aby strzelać równeiż w tył musiałby mieć drugi obiektyw z boku

Nie zastanawial Cie nigdy fotoradar ustawiony np z lewej strony jezdni w Twoja strone? :) Fotoradary nie maja czujnikow tylko na "zblizanie" ale rowniez na "oddalanie". To jest norma. W tych zoltych z antenka na 100%. Dosc sporo jezdze autem :).

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie zastanawial Cie nigdy fotoradar ustawiony np z lewej strony jezdni w Twoja strone? :) Fotoradary nie maja czujnikow tylko na "zblizanie" ale rowniez na "oddalanie". To jest norma. W tych zoltych z antenka na 100%. Dosc sporo jezdze autem :).

No tak, ale robią zdjęcia w jedną stronę, a nie w obie naraz chyba? Można je po prostu przestawiać, czy są "dwukierunkowe" w jednym momencie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No tak, ale robią zdjęcia w jedną stronę, a nie w obie naraz chyba? Można je po prostu przestawiać, czy są "dwukierunkowe" w jednym momencie?

Robia w obie jednoczesnie. Na CB np trabia o tym kierowcy TIRow bez przerwy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kuzym (Policjant) mówił, że robią albo w jedną albo w drugą. Na zdjęciu podobno nawet jest oznaczenie Z albo D czyli zbliżanie albo oddalanie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robia w obie jednoczesnie. Na CB np trabia o tym kierowcy TIRow bez przerwy.

Uściślijmy. Fotoradar robi zdjęcia tam, gdzie ma obiektyw.

I ewentualnie jednocześnie może trzaskać samochody zbliżające się i oddalające - oba kierunki jednocześnie ;]

edit: literówka

Edytowane przez rasta
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uściślijmy. Fotoradar robi zdjęcia tam, gdzie ma obiektyw.

I ewentualnie jednocześnie może trzaskać samochody zbliżające się i oddalające - oba kierunki jednocześnie ;]

edit: literówka

Nie może, wynika to z ich budowy.

A raczej homologacji pierwotnej

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie może, wynika to z ich budowy.

A raczej homologacji pierwotnej

Z tego, co ostatnio w internetach świszczy homologacja to dla panów władzy rzecz niezwykle nieistotna i niepotrzebna do niczego ;/

A co do kierunków fot, to prawdopodobnie jest tak jak piszesz. Wydawało mi się po prostu, że niektórzy pisząc w obie strony mają na myśli przód i tył fotoradaru, a niektórzy samochody zbliżające się i oddalające ;]

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To już piszę jak ja to widzę.

Mamy fotoradar, który sobie stoi np. taki:

z12654672Q,Fotoradar.jpg

On posiada 1 szt obiektywu (o ile się orientuję w środku zamontowany jest któryś z Nikonów)

I on robi zdjęcia. W sposób, który jest tutaj pokazany robi zdjęcie od przodu pojazdom zbliżającym.

Natomiast jeżeli by go obrócić na słupie o ileś tam stopni to mógłby robić zdjęcia od tyłu.

I teraz jeszcze uwaga dotycząca żółtych fotoradarów. Pierwotnie miały być one do końca 2012roku przemalowane na żółte i ITD swoje chyba wszystkie przemalowała/okleiła. Natomiast przepis ten zmieniono i przedłużono termin ich oklejania do połowy przyszłego roku. Czyli straże miejskie i inne mogą mieć powkładane sprzęty w szare puszki.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×