Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Oby często się psuły :evil:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jeszcze czekam miesiąc :)

Później jeszcze kilka dni na pismo z sądu.

Jak nic nie przyjdzie to....

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja jeszcze czekam miesiąc :)

Później jeszcze kilka dni na pismo z sądu.

Jak nic nie przyjdzie to....

To zrobią Ci sprawę zaoczną i zapłacisz jeszcze za zwłokę powyżej miesiąca :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos radarów to zdecydowanie nie jest prawdziwa przedstawiana swego czasu na forum teoria, że przy znaku z ograniczeniem można dopiero zacząć zwalniać. Znaczy można ale kosztuje to np. 200 pln + punkty :evil:. Ponadto CB w polskich warunkach to jednak "must have" i tym samym zakończyłem eksperyment jazdy bez radia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To zrobią Ci sprawę zaoczną i zapłacisz jeszcze za zwłokę powyżej miesiąca :lol:

Z tego co wiem to ITD ma 180 dni na wystawienie mandatu (mija właśnie na początku lutego) i nie ma prawa kierowania spraw do sądu ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A propos radarów to zdecydowanie nie jest prawdziwa przedstawiana swego czasu na forum teoria, że przy znaku z ograniczeniem można dopiero zacząć zwalniać.

Ta teoria była skazana na porażkę już w trakcie jej pisania. Ograniczenie obowiązuje od miejsca ustawienia znaku do jego odwołania.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem niestyety przypadkowo miałem możliwość sprawdzenia jej nieprawdziwości w praktyce :/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotoradary najczęściej są ustawiane aby pomiar robiły około 100 do 50 m przed sobą, lub od razu gdy są ustawione do tyłu. Pomiar trwa ok. 0,5 sekundy. Możliwości pomiarowe radarów stacjonarnych to prawie max 200 - 250m przed znakiem gdy jest tak ustawiony ale to tylko na jakiś jednopasowych drogach z długimi prostymi, jednak wtedy aby zmierzyć też muszą być dobre do tego warunki... nie kolumna samochodów tylko najlepiej pojedynczy itd...

Przy radarach na fale radiowe (też suszarkach) ma znaczenie prędkość z jaką jedziemy. Im jedziemy szybciej, tym z większej odległości można nas prawidłowo zmierzyć. Przy laserowych nie ma to znaczenia, bo zasięg i tak jest większy, a pomiar trwa ułamek sekundy i nagłym hamowaniem nie zakłócimy pomiaru, tak jak się to da w zwykłych suszarkach, gdzie pomiar trwa czasem nawet do 2 sekund i aby się udał trzeba jechać nie zmieniając prędkości.

Kiedyś miałem dostęp do takiego jednego małego mądrego forum o tych sprawach... niestety później ludzie, mimo że było ich bardzo mało - i nie było tam zalewu trolo-idiotów z durnymi pytaniami - stwierdzili że należy to utajnić... i kto nie pisał nic, ten stracił dostęp :( Ja tylko czytałem...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jakieś dziwne forum było ;). Mnie zastanawia czy ten laserowy radar jest wyposażony w noktowizor, bo za nic nie wiem jak udało im się ustrzelić mój pojazd w za miastem w kompletnej ciemności. Inna sprawa, że nie miałem czasu ani ochoty wykłócać się o to w jakich warunkach może toto pracować bo jak mówi piosenka "ano panie bo z tą służbą nigdy nie wygracie"

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tego co wiem to ITD ma 180 dni na wystawienie mandatu (mija właśnie na początku lutego) i nie ma prawa kierowania spraw do sądu ;)

Prawa nie mają bo nie są ujęci na liście organów uprawnionych to tego w ustawie ,,Prawo o ruchu drogowym'' ale uparcie twierdzą,że mają i kierują.Sądy reagują różnie jedne odrzucają inne rozpatrują

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a kamerki we Wrocławiu to co rejestrują? bo się wczoraj raz zapomniałem i przeleciałem przez przejście dla pieszych na żółtym

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co by nie rejestrowały, to na żółtym mogą Cię cmoknąć w trąbkę. ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Fotoradary stacjonarne powinny robić zdjęcia w paśmie bliskiej podczerwieni czyli ok. 850nm. To ma swoje zalety (dla użytkownika radaru) ale nie powoduje że radar widzi kamerą na kilkaset metrów. Niestety lampy w tych radarach są dość bardziej "ogólno-falowo-świetlne" i dlatego widać błyski (które gdyby miały być do kamer w paśmie widzialnym, to musiałyby być jeszcze mocniejsze).

To czy coś jest laserowe, czy radarowe to nie ma znaczenia... kamera (typ: dzienna, noktowizyjna) może być niezależnie montowana od urządzenia pomiarowego. Wręcz laserowe wydaje mi się, że mają sens jedynie jako ręczne suszarki, bo w nich chodzi o precyzję pomiaru na wielkich odległościach co bardziej pasuje do dziennej pory... Nie wiem czy są jakieś laserowe fotoradary, ale wg mnie to miałoby mało plusów...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Białym Borze, co pewnie ucieszy Dakarowego, jeden stacjonarny fotoradar poległ pod naporem zderzaka ;)

Tak powiedzieli w moim telewizorze

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Białym Borze, co pewnie ucieszy Dakarowego, jeden stacjonarny fotoradar poległ pod naporem zderzaka ;)

Tak powiedzieli w moim telewizorze

http://www.gk24.pl/a...IAT07/140119902

Wieść niesie że teraz będzie taki

http://www.gk24.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20131227/POWIAT07/131229769

Edytowane przez dakarowy
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To nie ma sensu. W takiej formie przepisy byłyby skrajnie niekonstytucyjne i niesprawiedliwe. Albo coś pokręcili, żeby brzmiało ciekawiej, albo to taki folklor bez dalszego ciągu.

A ponadto trzeba by zmienić zbyt wiele ustaw i wypaczyć prawo (odpowiedzialność za czyny przez osobę, której nie można przypisać sprawstwa).

Masz rację JaJacek co do niekonstytucyjności przewidywanych zmian, o tyle tylko, o ile chodziłoby o postępowanie karne. Jeżeli z mandatów za fotki, zrobią karę administracyjną, a więc nakładaną w innym trybie, to sprawa nie będzie już taka prosta.

Ja mogę np. wejść Agawu albo Jarkowi na działkę i wyciąć w nocy dwa albo nawet pięć drzew. I jak myślisz: kto zostanie ukarany za ścięcie drzewa, gdy mnie nie złapią za rękę? :) :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff ty niedobry człowieku. Zrobiłbyś to takim zacnym ludziom??

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Leff ty niedobry człowieku. Zrobiłbyś to takim zacnym ludziom??

Nie powiem... :lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja mogę np. wejść Agawu albo Jarkowi na działkę i wyciąć w nocy dwa albo nawet pięć drzew. I jak myślisz: kto zostanie ukarany za ścięcie drzewa, gdy mnie nie złapią za rękę? :) :lol:

Zdrowia życzę ;)

:lol:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

AgaWu, nie martw się tylko zrób screena, i tnij wszystkie drzewa które Ci przeszkadzają, będzie na Leffa :lol:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przejechałem na DK 8 na zabudowanym ponad 70 /h i żółty nie błysnął .

Co to może być ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a nie pomyślałem o żarówce .

W sumie to Marcin jest specjalistą ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

albo prędzej, patrząc na dzisiejszą pogodę, zamarzły szybki w fotopstryczku i nima komu skrobać :-D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×