Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

95b7d8f63a90b7671243396e5e1e5f23.jpg

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie dostałem piękne zdjęcie z fotoradaru ITD zamontowanego w atrapie chłodnicy samochodu.  Radar to Ramet AD9C pracujący na częstotliwości 34,3 GHz. Ciekawostką jest to , że decyzją UKE użytkowanie tych fotoradarów zostało zabronione (częstotliwość zastrzeżona dla MON).

Ktoś przerabiał temat ?

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, Jogi napisał:

Właśnie dostałem piękne zdjęcie z fotoradaru ITD zamontowanego w atrapie chłodnicy samochodu.  Radar to Ramet AD9C pracujący na częstotliwości 34,3 GHz. Ciekawostką jest to , że decyzją UKE użytkowanie tych fotoradarów zostało zabronione (częstotliwość zastrzeżona dla MON).

Ktoś przerabiał temat ?

 

może tak ich weź -> Lista fotoradarów działających na częstotliwości wojskowej

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, SimOn! napisał:

Trochę nieaktualny artykuł (wielu straży gminnych już fizycznie nie ma) no ale spróbować warto, tym bardziej że jest pomysł przejęcia fotoradarów od tych gmin i mają być ponownie wcielone do zasilania kasy... tym razem tej wyżej lokowanej.

P.S. Na szczęście mniej więcej od czasu zlikwidowania lokalnych straży gminnych nie mam problemu z mandatami za prędkość... przypadek?... nie sądzę :default_laugh:

Edytowane przez dakarowy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale że nie mają najlepszego DL'a? Shock

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
41 minut temu, Pszemo napisał:

Ale że nie mają najlepszego DL'a? Shock emoji12.png

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

W Grecji mają. Teraz już wiemy czemu BMW ma taką cenę. ;)

Edytowane przez Moto Troter

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
11 godzin temu, Jarek napisał:

To już wiem czemu jak jedę z żoną na 2 moto to auta zjeżdżają nam  prawie do przydrożnego rowu. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, Pszemo napisał:

Ale że nie mają najlepszego DL'a? Shock emoji12.png

Wysłane z mojego HAMMER_ENERGY przy użyciu Tapatalka
 

Spoko teraz na Afrykach latają :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No więc niestety :default_icon_beer: stało się . 

91/40 w terenie zabudowanym / Drołtowice , droga Oleśnica- Ostrów /, zdjęcie w nocy ale dość wyraźne więc nie dyskutowałem - to znaczy próbowałem , ale po otrzymaniu wezwania i zapoznaniu się z obrazem na monitorze u bardzo ładnej pani w GITD we Wrocławiu / moja kobieta prawie idealna , naturalnie ruda , lekko piegowata i do tego zgrabna , ładna , miła - niestety nieskora do współpracy , ale o tym później.../ . przyznałem się do wykroczenia . nie bardzo miałem wyjście , Ukrainiec nie wchodził w grę , brat nie bardzo chciał :D - ja mu się nie dziwię . 

- No to poproszę mandat i idę do roboty .

- Owszem , ale muszę również wypełnić informację do Prezydenta o przekroczeniu prędkości o 51 km/h, czyli pan się przyznaje ?

-A to przepraszam bardzo , przyznaję się do przekroczenia prędkości ale w zakresie pomiędzy 88 a 90 km/h . jechałem na ograniczniku prędkości ustawionym  w moim samochodzie na 90 km/h , zagapiłem się bo ciemno było i ciężarówki z przeciwka mnie oślepiły , ale ja miałem licznikowo nie więcej niż 90 !!!

- Ale ja tu mam 91 ...

- Widzę , ale zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 6/03/2014 /dziennik ustaw  poz. 281  które określa wymagania co do użytkowania tego typu urządzeń jest napisane w par. 23  , że wartość błędów granicznych dopuszczalnych urządzenia powinna się zawierać w tolerancji : 

3 km/h do prędkości 100 km/h

3% powyżej 100 km/h

I TERAZ UWAGA  :

- Ale ten pomiar zawiera już tolerancję .......

:D:D :default_icon_beer:

-A to ja odmawiam przyjęcia mandatu , jechałem mniej niż 91 km/h . Czy przy założeniu że stawiacie fotoradar na drodze z ograniczeniem do 90 km/h przysłała by mi pani mandat za 91 ? nie , bo +/- 3 kilometry na godzinę błędu pomiaru tak ? 

 

- ........ cisza . 

 

Po czym ładna pani przesłuchała mnie na okoliczność i skierowała wniosek o ukaranie do Sądu w Oleśnicy ... . 

zobaczymy jak to się zakończy ...

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie rozumiem, po co w ogóle się do nich zgłaszać. Do tej pory na wiele wezwań jeden(!) raz sprawa poszła do sądu za niewskazanie kto kierował. Dostałem 100 zł.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi jak ITD mandat z fotopstryka przysłali to w ogóle na niego nie odpowiedziałem.

5 lat już minęło więc już po ptokach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Także stosuję tą metodę - z powodzeniem ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, JacekJ napisał:

Nie rozumiem, po co w ogóle się do nich zgłaszać. Do tej pory na wiele wezwań jeden(!) raz sprawa poszła do sądu za niewskazanie kto kierował. Dostałem 100 zł.

A co dostajesz z sądu? Mandat czy grzywnę?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja uczciwy byłem . to mnię chciały prawko zabrać . 

w sądzie dają grzywnę , przeważnie mniejszą niż taryfikator . punktów nie mam więc nic mi nie grozi - poza jazdą komunikacją miejską w przypadku decyzji administracyjnej Prezydenta . Ale mam nadzieję że do tego nie dojdzie . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@mario2007słyszałem, że ostatnio czegoś tam nie podpisał, to i może Twojego nie podpisze :D 

Trzymam kciuki :default_icon_beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, ARG napisał:

A co dostajesz z sądu? Mandat czy grzywnę?

Nie pamiętam. Zapłaciłem z przyjemnością. Jeden raz na naprawdę sporo fotek i wezwań zarówno od ITD, jak i SM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodziło o fakt czy w przypadku grzywny nie dostaje się wpisu do KRK ale w przypadku grzywny za wykroczenie chyba nie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to ja się pochwalę, ostatni mandat jaki płaciłem był w 1995 roku, gdy podczas wyprzedzania ciężarówki nie zauważyłem zakazu wyprzedzania bo to mi go zasłoniła swoją budą :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, ARG napisał:

Chodziło o fakt czy w przypadku grzywny nie dostaje się wpisu do KRK ale w przypadku grzywny za wykroczenie chyba nie

Nie żartuj. Oczywiście, że nie. Sprawa odbywa się też bez udziału zainteresowanego. Naprawde dobry biznes.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie żartuje, po prostu nie wiedziałem :).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, mario2007 napisał:

...

- Widzę , ale zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Gospodarki z dnia 6/03/2014 /dziennik ustaw  poz. 281  które określa wymagania co do użytkowania tego typu urządzeń jest napisane w par. 23  , że wartość błędów granicznych dopuszczalnych urządzenia powinna się zawierać w tolerancji : 

3 km/h do prędkości 100 km/h

3% powyżej 100 km/h

I TERAZ UWAGA  :

- Ale ten pomiar zawiera już tolerancję .......

:D:D :default_icon_beer:

-A to ja odmawiam przyjęcia mandatu , jechałem mniej niż 91 km/h . Czy przy założeniu że stawiacie fotoradar na drodze z ograniczeniem do 90 km/h przysłała by mi pani mandat za 91 ? nie , bo +/- 3 kilometry na godzinę błędu pomiaru tak ? 

 

- ........ cisza . 

 

Po czym ładna pani przesłuchała mnie na okoliczność i skierowała wniosek o ukaranie do Sądu w Oleśnicy ... . 

zobaczymy jak to się zakończy ...

 

 

Wartość błędu powinna się zawierać w tolerancji ale czy się faktycznie w niej zawiera? To wynika z dokumentacji urządzenia pomiarowego a nie z przepisów. Radar o większej tolerancji będzie zatem nielegalny. Pytanie czym zmierzono? Drugie pytanie czy warunki pomiaru zostały spełnione?

Niemcy w tej materii są bardzo precyzyjni i dla przykładu piszą coś w ten deseń:

Zmierzona prędkość wynosi 70 km/h. Ograniczenie wynosiło 50 km/h. Tolerancja radaru jest +/- 2 km/h. Zatem przekroczenie wynosi  70-52=18 km/h i za tyle przysyłają rachunek.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×