Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Hmm , ale autem też się da jechać , nie narzekać . :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 27.08.2017 o 13:45, mario2007 napisał:

tak że ze zlotu nici ... 

 

 

Było kiedyś takie powiedzenie: "dla chcącego nic trudnego"  ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

i prawko na 6 miechów zamiast na trzy :D .

oddałem dzisiaj i złożyłem odwołanie do SKO , nie wiem kto będzie szybszy oni czy Sąd . jak znam życie najszybciej miną trzy miesiące zakazu :D

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario nie płacz bądź twardy i mądry życiowo jak zawsze :)


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie płaczę , podziwiam tylko wyjątek w przepisach o decyzjach administracyjnych nie pozwalający na wstrzymanie decyzji do czasu rozstrzygnięcia sprawy przez Sąd lub SKO . 

Nawet sędzia   P.  w TK napisała w uzasadnieniu wyroku że to nie jest kara tylko prewencja :D a urzędy pierwszej instancji powinny zbadać decyzję po jej wydaniu w ramach odwołania - no to sprawdzają poprzez SKO , a ja z buta .  Pan który wydawał mi do ręki decyzję przytoczył kilka przypadków unieważnienia z ostatniego miesiąca - z delikatnym komentarzem że ich zalewa ilość wniosków o odebranie / około 50 tygodniowo/ i wszystko to sprawa pewnego konkretnego ministra który się uparł na wątpliwej jakości przepis . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nie martw się Mario, pół roku szybko minie. Najgorzej, że to zima zaraz bo mógłbyś śmigać skuterem pięćdziesiątką :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Minicara można sobie kupić, też nie trzeba prawka na niego :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, KaeS napisał:

Nie martw się Mario, pół roku szybko minie....

Powtórzę się: 

Ogol sobie brwi, wtedy zobaczysz jak czas wolno płynie :default_icon_cry: 

@mario2007 współczuję... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, KaeS napisał:

Nie martw się Mario, pół roku szybko minie. Najgorzej, że to zima zaraz bo mógłbyś śmigać skuterem pięćdziesiątką :default_cafe2:

na razie trzy miesiące , pół roku jest za recydywę bez prawka .

przesiadka z na przykład focusa ST :default_icon_e_biggrin: do jakiegoś czegoś co ma silnik z kosiarki nie ma sensu - żona podwiezie , syn podwiezie , damy radę . a focus i tak był do sprzedania - teraz mam większą motywację do sprzedaży . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciąg dalszy - prawko zdałem w zeszły wtorek , mogę odebrać 29/11/2017 . Złożyłem odwołanie od decyzji administracyjnej do SKO i czekam na odzew . 

Dzisiaj dostałem kuriozalny wyrok z sądu w Oleśnicy , w nakazówce . Dlaczego kuriozalny ? Bo GITD  prosiło o tryb normalny ze słuchaniem , a jakiś debil puścił to w trybie nakazowym . Kurwa ja nie mogę , czytać nie potrafią ? Po kiego odmawiałem przyjęcia mandatu ? Zapewne by podać jakieś argumenty . Sędziemu a nie pani której w poniedziałek złożę sprzeciw od wyroku . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po odmowie chyba zawsze tak jest. Składałeś wyjaśnienia,  przekazano je do sądu,  który rozważył argumenty i wydał orzeczenie. Możesz teraz się odwołać.  Obniżyli trochę? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nic nie zrobił Pan sędzia poza napisaniem że nie widzi okoliczności wpływających na zmianę decyzji ... . albo nie umiał czytać , albo miał dużo spraw i nie miał czasu :default_icon_e_biggrin: , w moich zeznaniach wyraźnie stało że mam żale o +/- 3 km/h wynikające z warunków dopuszczenia radaru do użytkowania .ani słowa na ten temat w wyroku .  w poniedziałek składam sprzeciw . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przecież oni tylko chcą wyciągnąć od obywatela ile się da. Tylko, nie myślą, że bez kwitu podatnik nie ma pracy. Brak roboty = 0 podatku. 

A pamiętacie jak kiedyś był pomysł, żeby ojcom za zaległości w alimentach prawko zabierać? To był dopiero absurd.... 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 minut temu, Pszemo napisał:

 

A pamiętacie jak kiedyś był pomysł, żeby ojcom za zaległości w alimentach prawko zabierać? To był dopiero absurd.... 

A TIRy na tory, samochody na lawety ;)

 

@mario2007 - nie masz się co dziwić bo sędzia z automatu podpisy składa bo w 4 literach co tam jest napisane.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na płocie pisało dupa , pogłaskał i wbił sobie drzazgę :D .

 

Tylko czasu szkoda , jak tak dalej pójdzie to prędzej miną trzy miesiące niż sprawiedliwość nadejdzie . Zapłaciłem austriacki mandat 90 eurasów , bo dostałem polecony bardzo podobny do listu z GITD . Pan poda kto prowadził itd itp  . Na grzyby w niedzielę powozi małżonka , w środę w nocy leci samolot do Macedonii - żywot gościa bez prawka :default_icon_beer: . Nie polecam . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mi sąd dobrowolnie obniżył karę.  To było miłe i sensowne. A w amacedonii jak się będziecie poruszać,  oprócz tego,  że tanecznym krokiem? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Panowie , niedługo październik i listopad. Czas zapiernicza. 

Mario głowa do góry :) Jeszcze odpalisz dzika. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, JacekJ napisał:

Mi sąd dobrowolnie obniżył karę.  To było miłe i sensowne. A w amacedonii jak się będziecie poruszać,  oprócz tego,  że tanecznym krokiem? 

Pieszo , busem :D

nie przewiduję wypożyczenia samochodu . to nie jest unia i można sobie kłopotów narobić z policją , ubezpieczalnią , wypożyczalnią itd. . kiedyś mi klient opowiadał jak spierdzielał przed mafią skuterową z Tailandii przez Birmę . Dostawał oferty nie do odrzucenia sms-em , nachodzili go policjanci z propozycjami okupu , dostał lekki łomot w hotelu itd . za wyimaginowaną rysę na skuterze ... . na wejściu na lotnisko uczynny powiedział mu że nigdzie nie poleci bo jest dłużny 3000 papieru .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spodobał mi się niesamowicie pomysł takiego wypadu w ciepłe miejsce. Fajny plan, muszę go skopiować kiedyś. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czy za jazdę na jednym kole można stracić prawo jazdy?

Autor: Piotr Barry Baryła 2017.09.11 www.scigacz.pl

Nawet 5 tysięcy złotych grzywny i utrata prawa jazdy na okres 3 lat i - czy naprawdę może być aż tak źle? Temat ryzyka utraty prawa jazdy za jazdę motocyklem na jednym kole nurtuje wielu spośród naszych czytelników. Dostaliśmy w tej sprawie już wiele zapytań, więc wyjaśniamy.

Cały artykuł...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Idziesz w złym kierunku... Trenuj jazdę w terenie, zamiast na jednym kole. Bezpieczniej i przyjemniej.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A gdzie ja tam napisałem, że promuję tego typu wyczyny?

Jak mniemam po błyskawicznej odpowiedzi przeczytałeś jedynie sam tytuł nie zagłębiając się w artykuł, który przypomina wiele paragrafów odnośnie niebezpiecznej jazdy, nie tylko na jednym kole, stwarzającej przy tym zagrożenie dla innych użytkowników drogi, jak choćby bagatelizowanie przekraczania prędkości, co jest w tym wątku najistotniejsze.

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Myślałem, że opanowujesz nowe umiejętności. To w końcu dobre, żeby się rozwijać. A jazda na jednym kole jest ok, jeśli nie zagraża innym. To taki żart. U nas na forum chyba nikt nie ma zapędów do stuntu, więc temat raczej żartobliwy niż poważny.

Edytowane przez JacekJ

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam nie miałbym nic przeciwko patrząć na wyczyny "kolegów" motocyklistów w Krakowie...

Chociaż trzeba przyznać że jakiś czas temu Policja zabrała sie psychopatom za dupy i kilka prawek poleciało to się nieco uspokoiło

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ostresowanie przebiega i prawidłowo , śmiesznie tanie taryfy zawoza pana bez prawa jazdy w ładne miejsca .kuchnia kapitalna , piwko ok , hotel super . Szkoda że zaraz koniec ..

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

Mniam 1d3895ed58627563194436fc4ca49d19.jpg9a5c47035024b5990f4e75c6c2409bcc.jpg

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×