Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Dostałem pozdrowienia z kraju Frankow :default_icon_e_confused:

DSC_0506.JPGDSC_0507.JPGDSC_0508.JPG

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pawełku zrób mi proszę ksero tego pisma w części w której jest to piękne zdanie "minus margines" z wyjaśnieniami , to mi  się przyda na rozprawie sądowej :default_icon_e_biggrin:...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, mario2007 napisał:

Pawełku zrób mi proszę ksero tego pisma w części w której jest to piękne zdanie "minus margines" z wyjaśnieniami , to mi  się przyda na rozprawie sądowej :default_icon_e_biggrin:...

Robi sie szefie :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A tak w ogóle to po konsultacji z "wczasowym prawnikiem" , mam ochotę po zakończeniu bojów z instytucjami odwoławczymi wystąpić z powództwa cywilnego o zwrot poniesionych kosztów / raty leasingu , rachunek za taksówkę za trzy miesiące i może coś jeszcze .../ do pani zastępcy kierownika wydziału uprawnień kierowców , która w piśmie przekazującym moje odwołanie do SKO użyła zdania że "nie widzi okoliczności mających wpływ na zmianę decyzji , związanych z działaniem samokontrolnym Urzędu przed przekazaniem odwołania" . czyli mogła po analizie papierów wycofać decyzję administracyjną , ale tego nie zrobiła bo nie widziała wskazań . Ślepa była , ciekawe czy jest ubezpieczona od wydawania błędnych decyzji bo mi się nazbiera minimum 4500 + koszty sądowe ... . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe tylko, czy komuś się zechce. Maszyna urzędnicza ma ogromny bezwład i jest pozbawiona emocji, w odróżnieniu od petenta. Wątpię,  czy coś z tego wyjdzie, ale też jestem za. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

takie coś na "ścigaczu" napisali kiedyś :

W czerwcu 2017 roku znowelizowano Kodeks Postępowania Administracyjnego, którego zapis 81a kpa mówi, iż należy wątpliwości rozstrzygać na korzyść oskarżonego. Co więcej, nawet przed wprowadzeniem tej poprawki, sądy rozstrzygały już tego typu sprawy na korzyść oskarżonych.

łatwo się pisze - gorzej z urzędasami z za okienka . one się tak wycwaniły , że prawka zabierają przez dziurke w szybie :default_icon_e_biggrin: , pewnie po ryju nie chcą dostać . Pan z którym przez ów otwór gawędziłem , mówił mi że o rozumie , wie na jakie paragrafy kpa będę  się powoływał w odwołaniu , ale one i tak to wszystko wyślą do SKO bo mają wyjebane na to centralnie . Po Polsku takie mają wytyczne . Nawet sugerował że mogę Skarb Państwa sądzić o odszkodowanie :D . ale chyba się pomylił , bo decyzję wydaje pani w imieniu Prezydenta Wrocławia - to nie jest organ państwowy tylko samorządowy . Prezydenta mam sądzić ? ja nic do niego nie mam ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale może masz do samego Wrocławia :D choć jak widać jeden lokers wyraża chęć skruchy i chce Ci pomóc ;) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 godzin temu, Pawel napisał:

Dostałem pozdrowienia z kraju Frankow :default_icon_e_confused:

DSC_0506.JPGDSC_0507.JPGDSC_0508.JPG

Wysłane z mojego E6853 przy użyciu Tapatalka

Widać z tego że trzeba się bardzo pilnować myślałem że jest większa tolerancja. 

Edytowane przez JeyJey

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario , to już kolejna strona ... O co Tobie właściwie chodzi bo już straciłem wątek ?

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

jak się napiję śliwowicy to mi wraca . taka nawrotowa złość do baranów urzędasów . ale dam sobie spokój , obiecuję . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, mario2007 napisał:

jak się napiję śliwowicy to mi wraca . taka nawrotowa złość do baranów urzędasów . ale dam sobie spokój , obiecuję . 

Ale jakbyś tak... dla przykładu.. zgodnie z przepisami... to te barany tez byłyby baranami urzędasami? :default_icon_e_biggrin:

  • Like 8

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario uderzysz się w pierś i powiesz, że jesteś bez winy?

Niemalże każdy z nas, nie wiadomo dlaczego, łamie przepisy ruchu drogowego dotyczące ograniczenia prędkości. Nie twierdzę, że ja tego nie robię, chociaż powiem szczerze, że coraz bardziej się kontroluję. Ale! Powtarzam "ALE!" jestem świadomy tego, że jeśli je łamię, to mogę mieć z tego tytułu problemy w postaci chudszego portfela albo, co gorsza, zatrzymania uprawnień.

Dlaczego więc, mieć pretensje do kata, że wykonuje swą powinność?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

18 minut temu, KaeS napisał:

Dlaczego więc, mieć pretensje do kata, że wykonuje swą powinność?

Może to po prostu taka zwykła ludzka chęć życia -  Kaesie. 

21752447_765247440348871_782689504814341

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prawo jest od tego by je stosować i respektować , natomiast nie może ono podlegać interpretacji urzędniczej - skoro już żyjemy w kraju Praworządnym I Sprawiedliwym , to niech w końcu będzie to prawo właściwie stosowane . Ja nie uchylam się od odpowiedzialności , nie neguję że przekroczyłem przepisy bo to się zdarza każdemu - nie mam żadnych puntów karnych od kilku lat , nie jestem piratem drogowym , jeżdżę bezpiecznie co nie znaczy że zawsze zgodnie z ograniczeniami prędkości . Cała ta sprawa nie jest mój drogi KaeS - ie o to że ja się uchylam i szukam wolności gdzie jej nie ma , tylko o to że jak Paweł pokazał we Francji można do tego podchodzić uczciwie i karać zgodnie z prawem , a w Polsce trzeba udowadniać rzeczy oczywiste przed sądami . Amen . 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ten qrwa dalej swoje - jedyny poszkodowany w tym złym świecie :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, FALCON napisał:

a ten qrwa dalej swoje - jedyny poszkodowany w tym złym świecie :) 

Jak CIe strzelą w Suchym Dworze na hopce to inaczej będziesz śpiewał :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Kaes znowu trzeba Ci przypominać - bez aluzji politycznych, religii itd. ogarnij się chłopie w końcu

Teraz, Pawel napisał:

Jak CIe strzelą w Suchym Dworze na hopce to inaczej będziesz śpiewał :D

Nie raz płaciłem, a i zdawać egzamin się kilka razy zdarzyło (chyba 4 o ile pamiętam) ale nie płaczę jacy oni źli itd.

Zapierdalam i trudno - ponoszę konsekwencję.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, FALCON napisał:

Nie raz płaciłem, a i zdawać egzamin się kilka razy zdarzyło (chyba 4 o ile pamiętam) ale nie płaczę jacy oni źli itd.

Zapierdalam i trudno - ponoszę konsekwencję.

Ty recydywisto drogowy Ty

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, KaeS napisał:

Dlaczego więc, mieć pretensje do kata, że wykonuje swą powinność?

Mógłby to robić delikatniej:D

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
12 minut temu, artex napisał:

Fajne są kursy obniżające punkty, ale już chyba nie robią?

Chyba już po jabłoniach 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Robią.
370 zł, 8 godz , 6 pkt


Wysłane z pętli za pomocą Tapatalk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×