Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

19 minut temu, mirek2404 napisał:

O to mi chodziło,przy czym ,,niezbadane są wyroki boskie i Sądów Rejonowych'':Dczyli sędzia interpretuje sobie jak chce.

O to to!

Ostatni przykład z mojego podwórka. Niejaki poseł J Z wraz z posłem M B swego czasu przyprowadzali na pewną wystawę jedną panią, co zna z pięćdziesiąt polskich słów, w swoich zamyślaniach mając agitkę polityczną tuż przed wyborami uzupełniającymi. Znalazła się grupa ludzi, która im i tej pani zdrowo wygarnęła. Otóż ów poseł, który ma pod sobą panów milicjantów w całej Rzeczypospolitej nakazał miejscowym stróżom prawa aby ci skierowali sprawę o zakłócenie porządku do Sądu. Odbyły się dwie rozprawy, na których oskarżonych uniewinniono. Więc pan poseł J Z poczuł ogromny afront i za sprawą pewnego ministra Z Z zmienił szefa Sądu, a ten zrobił tak, że ci uniewinnieni stali się ponownie oskarżonymi, co czeka ich kolejny proces, tym razem z góry znanym wyrokiem.

Wiem, wiem polityka nie tu. Ale tam w uczciwych do bólu Sądach już być może? Pzd.

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten przykład jest niezły ale ja miałem na myśli sytuacje,kiedy w wyniku pracy zbiorowej dobrzy policjanci pomagali zagubionemu człowiekowi odnaleźć swoje miejsce w życiu,a wysoki sąd pomimo przytłaczających dowodów zmuszał biedaka do dalszej tułaczki i poszukiwań:D

2 godziny temu, KaeS napisał:

Wiem, wiem polityka nie tu. Ale tam w uczciwych do bólu Sądach już być może? Pzd.

Żadna polityka,normalne sk...stwo

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, mirek2404 napisał:

....dobrzy policjanci ...

Za dużo filmów oglądasz Mirku     :default_icon_beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ja postanowiłem po konsultacji z prawnikiem poczekać spokojnie do 29 listopada na zwrot prawka . ten gniot prawny wysmażony przez Panią z Sadu Rejonowego nadaje się wyłącznie do napisania skargi do Prezesa Sądu , do niczego więcej . Na drugi raz klasycznie nie odbieram żadnych pism z GITD , olewam ich aż wyślą sprawę policji - tam zgodnie z prawdą powiem że nie rozpoznaję , nie pamiętam i dostanę za niewskazanie a jak dobrze pójdzie to po sześciu miesiącach się przedawni  . i wszystkim radzę to samo , to jedyny sposób na to by nie stracić prawka - sądy mają nas w doooopie  . 

Edytowane przez mario2007

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja postanowiłem zapobiegać niż leczyć i wczoraj, po dogłębnym dokształceniu, cofnołem licznik o 6 punktów.

Ride, eat, sleep, repeat!

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kurde jaki ja jestem szczęśliwy, że ostatnie punkty (2) jakie dostałem, były w 1997 roku. :D  Nie to, że jestem takim super kierownikiem, bo być może mam więcej szczęścia niż inni, ale przewodnia maksyma mych podróży, że "po kiego mam wojewodzie płacić, jak mogę sobie dobre winko kupić". Już nie chce mi się szybko jeździć, chociaż czasami (na prostej :D) zdarza się, że mi odpierdala. To pewnie starość daje znać o sobie, do której nieuchronnie się zbliżam :default_icon_cry:.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KaeS ja nie mam żadnych punktów na koncie , ostatnie miałem w 2014 roku - cztery . od tego czasu nic . ale brak punktów nie zmienia u mnie faktu "niemania" prawka :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co dalej z prędkością w obszarze zabudowanym w nocy? Ministerstwo odpowiada

13 listopada pisaliśmy o przypuszczeniach, jakoby projekt zmian przepisów ograniczających dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym z 60 do 50 km/h został usunięty. Zapytaliśmy Ministerstwo Infrastruktury i Budownictwa czy rzeczywiście tak się stało.

Przypominamy, że zmianę w zakresie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym zapowiadano już w 2016 roku. Chodzi o porę nocną – w godzinach 23.00–5.00 – kiedy to można poruszać się z prędkością 60 km/h, a nie jak za dnia 50 km/h. Taki przepis obowiązuje w Polsce od lat i w całej Unii Europejskiej jesteśmy w tym zakresie jedyni.

Zmianę, czyli zmniejszenie prędkości z 60 do 50 km/h w godzinach nocnych, chciano wprowadzić przy okazji procedowania innych przepisów, dotyczących ujednolicenia kontroli pojazdów zgodnie z normami unijnymi. Jedną nowelizacją prawa Ministerstwo chciało załatwić dwie rzeczy na raz, ale niestety się nie udało.

Konieczność wdrożenia postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego w sprawie okresowych badań pojazdów to obecnie priorytet. Potwierdził to Szymon Huptyś, rzecznik prasowy MIB:

"Zmianę przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym w zakresie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym w godzinach 23.00-5.00 przewidywał projekt ustawy o zmianie ustawy - Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw (numer w wykazie prac UC65).

Ze względu na konieczność ograniczenia zakresu tej regulacji do wdrożenia do krajowego porządku prawnego postanowień dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2014/45/UE w sprawie okresowych badań zdatności do ruchu drogowego pojazdów silnikowych i ich przyczep oraz uchylająca dyrektywę 2009/40/WE, z projektu ustawy usunięto przepisy zmieniające prędkość dopuszczalną.

W związku z tym prędkość dopuszczalna w obszarze zabudowanym w godzinach 23.00-5.00 nie uległa zmianie i wynosi 60 km/h".

Źródło: wp.pl

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zawał dzisiaj .

podjeżdżam wieczorem pod dom /u nas same zakazy , rynek osiedla jest niedostępny dla pojazdów poza mieszkańcami/ bo akurat pod garażem coś stało , a z za winkla kijanka , koguty , halt ...:( . zawał . a pan tak na zakazie ? dzień dobry , ja tu mieszkam . paaanie , wszyscy tak mówią . ale ja mam dowód osobisty z meldunkiem , proszę ... . tylko kurde nie pytaj o prawo jazdy , nie pytaj ........... . dziękujemy , dobranoc .... .  zgon :default_icon_beer:.

pięć dni zostało ... jutro do roboty autobus , szkoda zdrowia . 

  • Like 6

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mario, Ty recydywisto Ty! :default_icon_beer:

A jakbyś miał nowy dowód, gdzie nie ma meldunku?..

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Masz Pan fart. Gratuluję

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

spoko , to tylko następne trzy miechy bez prawka :D . ale powiem wam że te moje trzy miesiące to koszmar , jedyny zysk to bardzo niskie spalanie . w jakim aucie bym nie jechał to się zbliżam do katalogowego po mieście . w focusie 1.0 ecoboost to nawet pokonałem miejskie katalogowe o 0,1 litra na 100 kilometrów . koszmar ...

Edytowane przez mario2007
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

5c77713d01a00993f23d9c586796fbed.jpg77cc50b16e4dec499a126bdcae8c9519.jpg

Może jakaś składka ? Czy sam mam to ogarnąć ? :)


Wysłane z pętli za pomocą Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@ben'iu ubolewam. Pochwal się - coś odje....ł?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gejowozem przekroczyłes ?


Wysłane z garażu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 minut temu, ben napisał:

Szybcy i genialni :)

Poszerzysz fabułę? :default_blink:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co tu gadać 

Zawsze jeżdżę 90 :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pszemo napisał:

Poszerzysz fabułę? :default_blink:

 

Teraz, ben napisał:

Co tu gadać 

Zawsze jeżdżę 90 :)

w terenie zabudowanym, nie dodał :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Teraz, ben napisał:

Co tu gadać 

Zawsze jeżdżę 90 :)

No i jebłem :default_laugh: 

Ale łącze się z Tobą w bólu 

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 minuty temu, Pszemo napisał:

No i jebłem :default_laugh: 

Ale łącze się z Tobą w bólu 

 

Czuję jak mnie wspierasz :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 minuty temu, KaeS napisał:

 

w terenie zabudowanym, nie dodał :D

W terenie zabudowanym to Mario 200007 , ja taki odważny nie jestem :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, ben napisał:

W terenie zabudowanym to Mario 200007 , ja taki odważny nie jestem :D

I całe szczęście 

I poza speed nic, żadnego wyprzedzanka nie było, pasów i innych bzdetów? Tak Ci "za nic" pół tysia jebnęli? No weź rozwiń kwestię, żebym wiedział jak nie robić. 

Edytowane przez Pszemo
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Co tu gadać 
Zawsze jeżdżę 90
Tyle ze licznik w milach :-P

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×