Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Spoko chłopaki , każdy może mieć pecha :D . Ja nikomu źle nie życzę , chwila zapomnienia wpadamy w nocy z niezabudowanego do wioski mającej pięć domów i skrzyżowanie dróg wojewódzkich , coś stoi i zasłania ostrzegawcze "70" , 50 metrów i jest "40" - po 10 metrach jest wiązka radaru Robotron made in Germany ... . Mamy 91 i jest trzy miechy wolności od pojazdu . Tak to działa w naturze i każdy może mieć włączoną muzykę zamiast nawigacji - w końcu z zamkniętymi oczami trafi do chaty 40 kilometrów dalej ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
8 minut temu, Pszemo napisał:

I całe szczęście 

I poza speed nic, żadnego wyprzedzanka nie było, pasów i innych bzdetów? Tak Ci "za nic" pół tysia jebnęli? No weź rozwiń kwestię, żebym wiedział jak nie robić. 

To som niebezpieczne sytuacje , nie  naśladować , nie powielać  :D  Siedzieć w domu , nie jeździć !!!  :))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeszcze są czerwone  za 500 ;)  Ale to nie ja 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jeszcze są czerwone  za 500   Ale to nie ja 
Co narobiles?

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Reasumując 

żółty nie dyskutuje , robi swoje.  Na szczęście konsekwencje finansowe . Jeżdżę dalej :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
zawał dzisiaj .
podjeżdżam wieczorem pod dom /u nas same zakazy , rynek osiedla jest niedostępny dla pojazdów poza mieszkańcami/ bo akurat pod garażem coś stało , a z za winkla kijanka , koguty , halt ... . zawał . a pan tak na zakazie ? dzień dobry , ja tu mieszkam . paaanie , wszyscy tak mówią . ale ja mam dowód osobisty z meldunkiem , proszę ... . tylko kurde nie pytaj o prawo jazdy , nie pytaj ........... . dziękujemy , dobranoc .... .  zgon :default_icon_beer:.
pięć dni zostało ... jutro do roboty autobus , szkoda zdrowia . 
Mario u Ciebie choinke montujo i skad wzmozone patrole :-D FB_IMG_1511605799081.jpg

z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no zapewne :D . szkoda że choinka zasłania - w nocy jakiś małolat starym punciakiem driftował i zaparkował w bramie wjazdowej tego białego budynku na wprost . zabierając ze sobą znak zakazu wjazdu oraz spory kawałek elewacji :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ej, a nie lubicie yanosika? Ja odkąd z nim jeżdżę, mandat dostałem dwa razy. Raz, gdy rozładował mi się telefon, i drugi raz (w tym samym miejscu jakiś tydzień później, bo przecież 'nie można mieć takiego pecha i na pewno to się nie powtórzy'), gdy go zapomniałem. Gdy parę tygodni temu wracałem wieczorem z Bielska, byłem na radarze 3 razy (nie to, że tylko stali albo spisywali kogoś innego), jednak za każdym razem yanosik mnie ostrzegał i miałem przepisowe ~50.

Brzmi to jak reklama, ale dla mnie naprawdę działa. Ostatni przykład: jadę motocyklem do pracy i dostaję ostrzeżenie o kontroli. W miejscu, przez które przejeżdżam od kilku lat i gdzie nigdy nie było policji. Przed chwilą wszyscy wlekliśmy się za koparką, którą nie bardzo było jak wyprzedzić, więc w końcu chciało by się przycisnąć, przecież na pewno tam nic nie ma... No ale dobra, zwalniam do 50, chociaż jest z górki. Jakaś kobieta za mną nie wytrzymuje tempa i wyprzedza mnie swoim yarisem, a zza krzaków (jak oni tam wjechali?) wyskakuje policjant i zatrzymuje ją. Gdyby nie yanosik, to na stówę byłbym ja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jakoś nie jestem zwolennikiem nowinek i bajerów ale ostatnio polatalem trochę  z yanosikiem i powiem, że dla mnie bomba. Uratował mi dupę ładnych parę razy. CB radio odstawiłem od razu (miałem już dosyć tego bełkotu) Mój kumpel wrzucił go na moto i też bardzo sobie chwali. Navi w tym programie wg mnie prowadza nie gorzej niż Tom Tom. Ciekawy jestem jak śmiga nowa wersja Yanosik Pro z rejestratorem? 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja w Polsce korzystam z nawigacji Orange, która ma aktualizację map, korków, fotoradar, kontroli policji a nawet wypadków na drodze w trybie rzeczywistym i również z niej jestem zadowolony.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

Dnia ‎27‎.‎11‎.‎2017 o 22:51, KaeS napisał:

 

Ja w Polsce korzystam z nawigacji Orange, która ma aktualizację map, korków, fotoradar, kontroli policji a nawet wypadków na drodze w trybie rzeczywistym i również z niej jestem zadowolony.

 

 

Oddali 

 

 

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

49e5862dd706946166c60b75f4198361.jpg

Edytowane przez mario2007
  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Super mario, teraz wiemy gdzie mieszkasz... garaż masz koło domu rozumiem? :default_cafe2:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
16 minut temu, dakarowy napisał:

Super mario, teraz wiemy gdzie mieszkasz... garaż masz koło domu rozumiem? :default_cafe2:

564501c841c16.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
18 minut temu, dakarowy napisał:

Super mario

To ze tej radości.

mario-bros-motobike.png

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a to niestety jest prawko na stary adres - od ośmiu lat adres jest inny . za 10 dni będzie właściwe . natomiast fakt że należy to zmodyfikować ... . dzięki . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zmiany na prawo jazdy od 04 czerwca 2018

Prawo jazdy 2018 r. – nowe obowiązki i obostrzenia dla młodych kierowców. Osoby, które odbiorą dokument prawa jazdy po 4 czerwca 2018 r. będą objęte nowelizacją przepisów. Co się zmieni?
1. 2 lata ograniczeń w ‘okresie próbnym’
2. Obowiązkowy teoretyczny kurs doszkalający oraz obowiązkowe szkolenie praktyczne
3. Dodatkowe limity prędkości
4. Zakaz podejmowania pracy jako kierowca przez 8 miesięcy
5. Zielony listek przez 8 miesięcy
6. Możliwe przedłużenie okresu próbnego decyzją starosty
7. Dwuletni okres próbny będzie obowiązywał również piratów drogowych

Łączny dodatkowy koszt dla przyszłego kierowcy około 300-450 zł

1. 2 lata ograniczeń
Okres próbny obejmie osoby, które po raz pierwszy uzyskają prawo jazdy kategorii B. Taka kategoria uprawnia przede wszystkim do kierowania pojazdem samochodowym o dopuszczalnej masie całkowitej nieprzekraczającej 3,5 t (z wyjątkiem autobusu i motocykla), motorowerem i czterokołowcem lekkim. Okres próby będzie trwał 2 lata. Czas jego obowiązywania będzie liczył się od dnia, w którym kierowca odbierze dokument prawa jazdy.

2. Obowiązkowy teoretyczny kurs doszkalający oraz obowiązkowe szkolenie praktyczne
Kursy doszkalające w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego będą prowadziły wojewódzkie ośrodki szkolenia kierowców. Przybiorą one formę 2 – godzinnych zajęć teoretycznych. Obejmą one w szczególności przedstawienie czynników mających wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego, problematyki wypadków drogowych, psychologicznych aspektów kierowania pojazdem i uczestnictwa w ruchu drogowym. Z kolei praktyczne szkolenia w zakresie zagrożeń w ruchu drogowym będą prowadziły ośrodki doskonalenia techniki jazdy. W czasie 1 godziny ćwiczeń praktycznych kierowcy zostaną ukazane niebezpieczeństwa wynikające z nadmiernej i niedostosowanej do warunków ruchu prędkości.
Zarówno udział w kursie, jak i w szkoleniu będzie odpłatny. Wysokość opłaty za kurs wyniesie 100 zł., zaś za szkolenie 200 zł. Oba trzeba będzie zaliczyć między 4. a 8. Miesiącem od dnia odebrania prawa jazdy.

3. Dodatkowe limity prędkości
Młodych kierowców przed upływem 8 miesiąca okresu próbnego będą obowiązywały bardziej rygorystyczne ograniczenia prędkości. Taki kierowca nie będzie mógł przekraczać prędkości 50 km/h na obszarze zabudowanym, 80 km/h poza obszarem zabudowanym oraz 100 km/h na autostradzie i drodze ekspresowej dwujezdniowej.

4. Zakaz podejmowania pracy jako kierowca przez 8 miesięcy
W tym czasie nie będzie mógł on również podejmować pracy zarobkowej w charakterze kierowcy pojazdu określonego w prawie jazdy kat. B i osobiście wykonywać działalności gospodarczej polegającej na kierowaniu takim pojazdem. Osoby nabierające pierwszych doświadczeń za kółkiem nie będą mogły więc od razu podjąć pracy w charakterze dostawcy pizzy czy kuriera.

5. Zielony listek
Samochód, którym będzie się poruszał kierowca poddany okresowi próbnemu będzie musiał zostać oznakowany z tyły i z przodu okrągłą nalepką barwy białej, na którym to białym tle znajdzie się zielony liść klonowy. Taki symbol trzeba będzie posiadać na samochodzie przez pierwszych 8 miesięcy i to niezależnie od tego, czy kierowca będzie poruszał się swoim, czy też cudzym autem.

6. Przedłużenie okresu próbnego
Okres próbny będzie można nie tylko kilkakrotnie powtarzać w trakcie całej swojej kariery za kółkiem. W pewnych sytuacjach będzie on również podlegał wydłużeniu na podstawie decyzji starosty. Będzie to możliwe w razie, gdy w trakcie jego trwania kierowca popełni dwa wykroczenia stwierdzone w tym okresie mandatem karnym, prawomocnym wyrokiem sądu. W takiej sytuacji okres próbny ulegnie obowiązkowo przedłużeniu o 2 lata.

7. Nie tylko dla niedoświadczonych
Dwuletni okres próbny będzie obowiązywał również piratów drogowych, którym cofnięto uprawnienia do kierowania pojazdami w przypadku ponownego przekroczenia liczby 24 punktów otrzymanych za naruszenie przepisów ruchu drogowego w okresie 5 lat od dnia wydania skierowania na kurs reedukacyjny. Nie znane są jeszcze dokładne szczegóły, ale najprawdopodobniej kurs reedukacyjny ma trwać około 4 dni, a spekuluje się też, że będzie on kosztował ok. 500 zł. Jeśli jednak w ciągu 5 lat od zakończenia kursu kierowca znów przekroczy 24 punkty, będzie musiał ponownie podejść do egzaminu na prawo jazdy.

Nowe obostrzenia i obowiązki wchodzące w życie z dniem 4 czerwca 2018 r. dostarczą młodym kierowcom dodatkowych opłat w wysokości aż 300 zł. za obowiązkowy kurs teoretyczny doszkalający oraz obowiązkowe szkolenie praktyczne. Natomiast w przypadku osób, które przekroczyły dopuszczalny limit 24 punktów kurs reedukacyjny ma najprawdopodobniej kosztować ok. 500 zł.

https://www.prawo-jazdy-360.pl/zmiany-czerwiec-2018

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zamkną mnie , zmieniłem licznik w 124 . miał 331 ma 341 . z bardziej zbliżonym przebiegiem nie znalazłem .

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A mnie to rozstrzelaja. Zmieniłem liczenie z mil na kilometry i teraz licznik kręci szybciej :default_cool:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×