Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Austriacy również nie żartują - dostałem 90 euro za 120/100 na Przełęczy Brenner , za dwa tygodnie przyszło powtórnie tylko już nie tak grzecznościowo :D i  szybciutko zapłaciłem . 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W Luxemburgu zapłaciłem 500€ :default_icon_eek: ,ale za to przed Donieckiem za przekroczenie prędkości o 50km/h dałem zapalniczkę i słoik klopsików z Biedronki :default_icon_cool:

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Uważajcie dzisiaj - suszą w różnych dziwnych miejscach w których zazwyczaj ich nie widać. Sporo tego w miastach i okolicy ... Sam ledwo uniknąłem od rana już 2x ...

https://moto.wp.pl/kaskadowe-pomiary-predkosci-policja-prowadzi-akcje-w-calym-kraju-6310049273297025a

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
21 minut temu, Pawel napisał:

Myślisz że yamaha lobowala?

Nie wiadomo z kim król dyskutuje ;) 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 godzin temu, Pszemo napisał:

Nie wiadomo z kim król dyskutuje ;) 

Daj spokój Kaziu, jednego mamy tu Jarosława i drugiego nie wprowadzaj. I tak jest ciężko :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
[mention=352]dakarowy[/mention] u Ciebie będzie wielki comeback, czy to tylko strach na wróble? 
https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/wszystkie-fotoradary-juz-wrocily-na-drogi-nie-bedzie-taryfy-ulgowej/4zrqt4m.amp
Wedle tego co piszą, a ja rozumiem, to nie, ponieważ "moje" fotoradary nadal nie zostały przekazane pod zarząd ITD.
Jak rozumiem dotychczasowe fotoradary ITD utraciły legalizację która teraz ponownie nabyły.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wedle to takie czekoladki :-P

Wytapatalkowano z magicznego pudełka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Wedle to takie czekoladki :-P

Wytapatalkowano z magicznego pudełka


No i o nich właśnie pisałem.. gówniana sprawa

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe jak to będzie na żywo. 

Policja dostała nowe uprawnienia - sprawdza przebieg pojazdu podczas każdej kontroli drogowej. Obliguje ją do tego nowelizacja ustawy regulująca kwestię oszustw licznikowych.

25 maja weszły w życie znowelizowane przepisy dotyczące penalizowania oszustw licznikowych. Było z nimi trochę zamieszania, bo ktoś gdzieś na etapie legislacyjnym nadpisał artykuł wprowadzający te kary. Ministerstwo Sprawiedliwości wyjaśniło jednak tę sprawę i usunęło pomyłkę.

Wśród zapisów nowelizacji znalazł się także ten dotyczący dokładniejszej kontroli nad przebiegiem pojazdu. Wprowadza on nowe uprawnienia dla służb. Co to oznacza dla zwykłego kierowcy?

Przede wszystkim trzeba przygotować się na to, że policjant podczas każdej kontroli sprawdzi przebieg pojazdu - wolno mu to zrobić, a nawet powinien. Odczytany przebieg trafi do Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców, dzięki temu kiedyś, w przyszłości ktoś będzie mógł zweryfikować czy liczba pokazywana przez licznik kilometrów zgadza się ze stanem faktycznym.

https://www.scigacz.pl/Nowe,uprawnienia,policji,Nie,daj,sie,zaskoczyc,podczas,kontroli,35526.html?fbclid=IwAR0GqZEJ-FiA4_JeC4VWo94FWiiP-RjJ5OLVDUpX92rFVhTOa-JQW8ewSSw

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po tym jak diagnosta omyłkowo dopisał mi 100 tys km. w moto, zawsze biorę wydruk z badania (tylko dzięki temu się zorientowałem, że coś jest nie halo :)). Ciekawe czy policja będzie wydawać jakieś potwierdzenia tego co wpisują :)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rejestracja samochodu w ciągu 30 dni inaczej 1000 zł kary

1000 zł kary dla właściciela auta, motocykla lub innego pojazdu, który w ciągu 30 dni nie złoży wniosku o jego rejestrację lub wyrejestrowanie – zakładają zmiany w przepisach przygotowane przez Ministerstwo Środowiska. Rząd przyjął już ten projekt i przekazał do pracy w Sejmie.  

Ministerstwo Środowiska przy okazji nowelizacji ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach wprowadziło też zmiany w Prawie o ruchu drogowym. Czego mogą spodziewać się kierowcy? Otóż w przepisach dodano obowiązkowy 30-dniowy termin na złożenie przez właściciela pojazdu wniosku o jego rejestrację. Jak wynika z projektu zegar zacznie tykać od dnia:

1) Zakupu nowego pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej; 
2) Zakupu pojazdu zarejestrowanego na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej, czyli używanego z rynku wtórnego; 
3) Dopuszczenia przez organ Służby Celno-Skarbowej do obrotu pojazdu sprowadzonego z terytorium państwa niebędącego członkiem Unii Europejskiej; 
4) Sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej z terytorium państwa członkowskiego Unii Europejskiej.

Co ważne, również 30-dni na złożenie wniosku o rejestrację będzie miał "posiadacz pojazdu powierzonego mu przez zagraniczną osobę fizyczną lub prawną”. W tej sytuacji czas będzie liczony od "dnia sprowadzenia pojazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej".

W myśl resortu środowiska wyrejestrowanie pojazdu ma odbywać się podobnie.

– Właściciel pojazdu jest obowiązany złożyć wniosek o jego wyrejestrowanie niezwłocznie,nie później niż w terminie 30 dni od dnia zaistnienia przesłanki do wyrejestrowania pojazdu – czytamy w projekcie. Urzędnicy jako "przesłanki" mają na myśli m.in. złomowanie, kradzież lub sprzedaż auta za granicę.

Wysoka kara za spóźnienie

Skąd takie obostrzenia? Autorzy zmian podkreślają, że w dotychczasowych przepisach Prawa o ruchu drogowym powyższe terminy nie były określone.

– Zakłada się, że taki instrument prawny przyczyni się do poprawy przestrzegania przez właścicieli pojazdów obowiązku złożenia wniosku o rejestrację, wyrejestrowanie pojazdu w określonym terminie czy też ustawowego terminu zawiadomienia o nabyciu, zbyciu pojazdu czy zmianie stanu faktycznego wymagającego zmiany danych w dowodzie rejestracyjnym –twierdzą urzędnicy.

Zdaniem resortu środowiska konsekwencją nowych przepisów powinna być również poprawa "warunków legalnego obrotu pojazdami i referencyjność danych gromadzonych w centralnej ewidencji pojazdów". Czyli znikną tzw. martwe dusze z systemu w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (na koniec 2018 roku wśród ok. 24 mln zarejestrowanych samochodów było aż 6 mln aut-duchów).

Nowe przepisy to również odpowiedź na zarzuty Komisji Europejskiej, która wypominała Polsce brak wdrożenia unijnej dyrektywy 18 września 2000 roku w sprawie pojazdów wycofanych z eksploatacji.

W przypadku niezarejestrowania lub nie zgłoszenia wyrejestrowania pojazdu przewidziano 1000 zł kary, którą w drodze administracyjnej nałoży starosta (pieniądze trafią do skarbca powiatu). A konsekwencji finansowych mają spodziewać się nie tylko osoby fizyczne, lecz także osoby prawne i jednostki organizacyjne.

Dziś obowiązek informowania starosty o sprzedaży samochodu to fikcja – w rzeczywistości za brak informacji nikomu nic nie grozi. Ktoś kupił samochód używany? Nie ma pośpiechu, z rejestracją można iść do urzędu choćby i za rok, a przez ten czas jeździć na wcześniejszych papierach. Nowe przepisy mają to ukrócić.

https://www.google.com/amp/www.dziennik.pl/amp/601273,rejestracja-samochodu-auta-wyrejestrowanie-kara-mandat-ile-na-rejestracje-30-dni.html

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszły mi pozdrowienia z Koszalina. Twierdzą że niby ja.
Ale ja przecież prowadzę w okularach :default_laugh:

 

 

_20190705_184507.jpg

Wysłane z Tapatalka
 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dalej masz w leasingu :default_angry: ? Ja nauczony smutnym doświadczeniem po pierwsze jeżdżę uważniej /co nie znaczy wolniej :D/ i nie odbieram korespondencji z GITD . Nie i już . Odebranie to zawsze kłopoty - to nie paczka od Świętego Mikołaja :D i zawsze jest niemiło - odebranie zmusza do działanie obie strony . Po kilku miesiącach sprawia zawsze trafi na komendę i tam już jest z kim porozmawiać :D o tym że mamy luki w pamięci . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Pawel napisał:

Przyszły mi pozdrowienia z Koszalina. Twierdzą że niby ja.
Ale ja przecież prowadzę w okularach :default_laugh:

 

 

_20190705_184507.jpg

Wysłane z Tapatalka
 

Przecież jest dwa auta na zdjęciu. Kiedyś taka fota była nieważna. Nie wiem jak teraz. Może dlatego wysłali że Passat. :)

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przyszły mi pozdrowienia z Koszalina. Twierdzą że niby ja.
Ale ja przecież prowadzę w okularach :default_laugh:
 
 
_20190705_184507.thumb.jpg.a00dfcf94ebc283edff1426992b1d1de.jpg

Wysłane z Tapatalka
 
Mam takie samo z tego samego miejsca, rejestrację podobne tylko kolor auta inny
Nie udało im się

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Mam takie samo z tego samego miejsca, rejestrację podobne tylko kolor auta inny
Nie udało im się

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Jak się ma iminne tablice to gorzej z wymiganiem :-D

Wysłane z Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Jak się ma iminne tablice to gorzej z wymiganiem :-D

Wysłane z Tapatalka

Nie dramatyzuj, wpadniesz to Ci wszystko opowiem

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Nie dramatyzuj, wpadniesz to Ci wszystko opowiem

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Też jechales lewym? :-D FB_IMG_1562395956481.jpg

Wysłane z Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Przyszły mi pozdrowienia z Koszalina. Twierdzą że niby ja.
Ale ja przecież prowadzę w okularach :default_laugh:
 
 
_20190705_184507.thumb.jpg.a00dfcf94ebc283edff1426992b1d1de.jpg

Wysłane z Tapatalka
 
Serio?!
Nie widać daty ale byłem przekonany że tego dnia siedzieliśmy przy piwie... Hmm...
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowy wzór rejestracji. Przepisy właśnie wchodzą w życie

Na ulicach polskich miast pojawią się nowe, zielone tablice rejestracyjne. To odpowiedź na postulaty branży motoryzacyjnej.

rejestracja.jpg

https://msp.money.pl/wiadomosci/nowy-wzor-rejestracji-przepisy-wlasnie-wchodza-w-zycie-6401366758017153a.html?fbclid=IwAR0Ckv8s04H5gC-0Qc5mm3JcWbtzcJSZdZIShqrRGwvRX7Y0dW2AKY9BwQk

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×