Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Ciekawe to się zrobi jak się okaże że wśród nas jest pan policjant. Może ja na ten przykład.:D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ciekawe to się zrobi jak się okaże że wśród nas jest pan policjant. Może ja na ten przykład.
Ty świnio!

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No i się doigrałeś dakarowy. Jak się spotkamy masz 0,5 za obrażanie władzy. Możesz nie przyjąć to spotkamy się w sądzie:default_icon_beer:

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
6 godzin temu, MrBodek napisał:

Ale co Ci to właściwie daje? Wygrywasz potem te sprawy w sądzie? Zdarza się, że ‚przepadają’? To nie jest tak, że dochodzą tylko koszty postępowania?

Kiedyś był wyraźny powód - sąd jeśli nawet przegrałeś, nie dawał punktów. Od jakichś dwóch lat punkty przy nieprzyjęciu mandatu idą do "zamrażarki" i są odmrażanie jeśli przegrasz, tyle że zanim sąd rozpatrzy - mogą ci z konta zejść jakieś wcześniejsze punkty i unikniesz "kumulacji". No i - jak widać przy wideorejestratorach - jest duża szansa że wygrasz, tyle że pierwszy wyrok w postępowaniu zaocznym prawie zawsze jest na twoją niekorzyść i trza się odwoływać i już pochodzić do sądu - tu zgoda, nigdy tego nie robiłem. 

Sąd zwykle daje tyle co proponowano na drodze albo mniej plus koszty postępowania - jakieś 9 zł od każdej zasądzonej setki.

Nie zdarzyło mi się żeby nieprzyjęcie mandatu skutkowało brakiem postępowania - aż tak dobrze nie jest. Za to zdjęcia z fotoradarów regularnie wrzucam w kosz i.. to kończy postępowanie :D jeszcze nigdy nie miałem dalszego ciągu ;)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

9 zł od stówy? Myślałem, że chodzi o kwotę rzędu co najmniej drugiego mandatu. Za 9 zł warto to zrobić choćby dla samej satysfakcji - w programach typu ‚Uwaga, pirat’ widać jak przełykają gorzką pigułę, gdy ktoś nie przyjmie mandatu. Może po prostu mają więcej papierkowej roboty czy coś. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No ale jeśli zrobisz wykroczenie na drugim końcu Polski to doliczyć trzeba koszty podróży plus stracony cały dzień.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Według tego co pisze Artur, pierwsza sprawa odbywa się zaocznie. I choć raczej z urzędu ją przegrywasz, to chodzi w przypadku odmowy przyjęcia mandatu o to rzucenie policjantom na odchodne 'Do zobaczenia w sądzie' (choć wiesz, że raczej się tam nie pofatygujesz). Taki kolejny element gry.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie tak jak pisze Michał. Do pierwszej sprawy wyjaśnienia składasz u.. swojego dzielnicowego ;)

Edytowane przez arthurr

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, arthurr napisał:

Kiedyś był wyraźny powód - sąd jeśli nawet przegrałeś, nie dawał punktów. Od jakichś dwóch lat punkty przy nieprzyjęciu mandatu idą do "zamrażarki" i są odmrażanie jeśli przegrasz, tyle że zanim sąd rozpatrzy - mogą ci z konta zejść jakieś wcześniejsze punkty i unikniesz "kumulacji". (...)

To niestety tak nie działa, punkty nawet jak naliczane są z opóźnieniem to są sumowane z punktami występującymi w tamtym okresie a nie z datą dzisiejszą. Jedyna opcja to wygranie i anulowanie mandatu.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ale w praktyce nikt ci prawka nie zabierze jak już okres obowiązywania punktów minął. Też sprawdzone - musiałem "wyjechać na miesiąc" jak dostałem wezwanie do złożenia dokumentu. Wprawdzie dawne dzieje ale jednak..

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Potwierdzam. Ja w sądzie zawsze dostawałem o wiele mniej niż chciała policja, a sprawy z fotoradarów wyrzucam do kosza i zero problemów. Sąd w pierwszej instancji zaocznie, wyjaśnienia na komisariacie i jeśli dobrze uzasadnisz, to powinno pomóc. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żółte linie na skrzyżowaniu. Ministerstwo z pilotażowym projektem "yellow boxów"

Pilotażowe rozwiązanie mające przypominać kierowcom o najprostszych zasadach panujących na ulicach pojawi się w Szczecinie. Chodzi o tzw. "yellow boxy", czyli strefy na skrzyżowaniu, które w teorii mają zmniejszyć korki.

yellow-box-junction-5c3e004435a7.jpg

Funkcjonują w Wielkiej Brytanii, Hiszpanii i Kanadzie. "Yellow boxy", czyli żółte linie wymalowane na skrzyżowaniu, mają przypomnieć kierowcom o ważnym, lecz ignorowanym przepisie. Chodzi o nie wjeżdżanie na skrzyżowanie, jeśli nie ma szans na jego opuszczenie.

Kierujący, którzy pozostają na środku skrzyżowania po zmianie cyklu świateł, blokują ruch i zwiększają korki. Najczęściej można to zaobserwować w przypadku długich autobusów, które z racji swoich rozmiarów mają problem ze zmieszczeniem się na swoim pasie.

Na pierwszy ogień idzie Szczecin.

Cały artykuł...

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W 2009 w moim mieście nad Odrą pomalowali skrzyżowania i nie w byle kratkę tylko całe. Efekty tego zamieszania były dwa, kierowcy samochodów którzy mieli zielone światło a nie mieli miejsca po drugiej stronie skrzyżowania rzeczywiście stali i czekali,  natomiast gorzej było z motocyklistami bo w czasie deszczu asfalt zamieniał się w lodowisko. 

Na szczęście dość szybko farba się starła i nikt nie wpadł na pomysł żeby to odnowić. 

 

Wbrew pozorom to jest to samo skrzyżowanie

 

pomaranczowe_duze.jpg

4ed7d5b7ab9ee_o_full.jpg

ti3ktkpTURBXy9jMTM4OWY1NWFjZjVmYjY2YzMwN

Vx5ktkpTURBXy85ZjQ5Nzc4ZTBlMTkwM2U5NTU5Y

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Patrząc na poziom wyobraźni połączony z kompletnym brakiem myślenia większości kierujących pomysł bardzo dobry. Tylko jak napisał Paweł, linie musiałyby by nie stawać się lodowiskiem przy mokrej jezdni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dla motocyklistów zostawili te czarne pasy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokładnie wspułczuje nam jak popada i przyjdzie nagle zahamować na tych polach pomalowanych lub dodać gazu można będzie przeżyć przygodę seksualną samemu się wypie.....ć. 

Edytowane przez JeyJey

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 17.07.2019 o 02:01, arthurr napisał:

Za to zdjęcia z fotoradarów regularnie wrzucam w kosz i.. to kończy postępowanie :D jeszcze nigdy nie miałem dalszego ciągu ;)

Ciąg dalszy może jednak nastąpić...

Kierowca Porsche jechał 193 km/h w miejscu, gdzie ograniczenie prędkości wynosi 50 km/h. Złapał go fotoradar. Użytkownik pojazdu nie odpisywał na korespondencję. Sąd ukarał więc posiadacza auta w najostrzejszy możliwy sposób - musi zapłacić 5000 zł kary i 570 zł kosztów sądowych.

http://moto.pl/MotoPL/7,88389,25009074,przekroczyl-predkosc-o-ponad-140-km-h-i-nie-odpowiadal-na-korespondencje.html

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 Prawo nie działa wstecz więc jak ktoś nie ma tempa to się nie musi spieszyć :default_cafe2:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Posypią się mandaty. Zbliża się zmiana przepisów, która sprawi, że radiowozy będą mogły stawać w niedozwolonych miejscach. Nowe porządki mogą wejść w życie już 7 listopada.

Drogówka namierzy każdego. Radiowozy będą stawać, gdzie popadnie.

https://www.money.pl/gospodarka/drogowka-namierzy-kazdego-radiowozy-beda-stawac-gdzie-popadnie-6431081358788737a.html?fbclid=IwAR0JW1YijvzzWAmI7DWEo2FWwmVB2Nyf7FQSiBqlcx8Z_Y8key841f7Nge0

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A potem niebo się otworzy i na ziemię zstąpi On. Wielki Fotoradarowy, który będzie dawał mandaty nawet, jeśli tylko pomyślisz o szybkiej jeździe. A za Nim postąpią Jego poplecznicy, Mniejsi Fotoradarowi, równie co On zaciekli, a liczba Ich będzie ogromna, by żaden kierujący już nie czuł się bezpiecznie. A każden z Nich dzierżył będzie w jednej ręce suszarkę, w drugiej zaś alkomat. I trzecią rękę też będą mieli Oni, by w razie potrzeby mogli nią tak pomachać paluszkiem i powiedzieć "no Kaes, weź nie przesadzaj".

Edytowane przez xel
  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No niestety wszystkie te granty 500+ 13+ i 14, że o zmniejszeniu podatków już nie wspomnę ktoś przecież musi sponsorować. Tylko dlaczego zawsze ja na dodatek podwójnie, który żadnego z tych grantów nie otrzymuję?

36 minut temu, atomik napisał:

Z tym brakiem przymusu legitymowania się trochę przegięli. To może niech ich chociaż oczipują?

A za komuny któryś z nich się przedstawiał? Pała i świeżo alkoholowy oddech były jego legitymacją. Zaczekajmy chwilę i wrócą pod nową nazwą ORMOwcy.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja mam wrażenie że w ostatnich latach nastąpiła pewna odwilż w tej materii. Mniej suszarek i kilku zdjęć których się spodziewałem też nie przyszło, ale fakt nieoznakowanych przybylo.A kiedy ogłaszają hucznie te wszystkie akcje świąteczno wakacyjne to na drogach jest ich jeszcze mniej. 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×