Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Moja małżonka dostała pół roku temu zdjęcie z GITD - moje zapewne w jej samochodzie - oczywiście nie odebrała za moim ostrzeżeniem że gdyby coś kiedyś ... . Do dzisiaj cisza . To był fotoradar z takiej wioski Szczury za Ostrowem Wlkp , miałem ze 20 więcej niż wolno . To jedyny sposób na unikanie , jak odbierzesz to już lipton . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Która policja? Ten "krawężnik" który zarabia 2,5tzł, czy minister?  A może chodzi o wszechpremieroprezydento? Nie to żebym był święty, ale..... Weź nie przekrocz motocyklem - grzech ;)

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie to policjant też człowiek i też się może bać...

Tylko czemu co poniektóry  jak już się nie boi, to jest taki odważny...? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A dokumenty trzymać w zębach .

E tam, w planach mają oczipowanie narodu. Cyk-cyk i sobie odczytają bezprzewodowo, kim jesteś. Nawet nie będą musieli wysiadać z furki.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W sumie jestem za "otwartym" systemem informacji o pojazdach, tak jak np w UK. Po numerze rejstracyjnym kazdy moze sprawdzic czy pojazd ma ubezpieczenie i jaka byla historia na przegladach. W UK jest jeszcze informacja o zaplaconym podatku drogowym ale u nas jest to lepiej rozwiazane.

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Lepiej pod względem fiskalnym bo płacimy od litra paliwa . Natomiast Brytyjski system rozpoznawania po tablicach kto zapłacił ubezpieczenie i czy nie jest to poszukiwany pojazd / lub właściciel pojazdu / ułatwia im po prostu genialnie robotę . Policyjny skaner wyłapuje jednocześnie kilkadziesiąt aut w zasięgu , podaje na bieżąco numery aut które zeskanował z zastrzeżeniem - oni je łapią , wołają lawetę i auto jest tydzień na parkingu - nie zapłacił pan podatku to pod prasę . Auta nieubezpieczone idą pod prasę bez karencji - tam kurde wszyscy są ubezpieczeni :D , wystarczyło zrobienie kostki z kilku ferrari i porsche . Różni kolorowi jeszcze kombinują z bardzo tanimi autami , ale to margines . Skonfiskowanego auta nie można już drugi raz zarejestrować - kostka jest obligatoryjna . 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za to u naszych wschodnich sąsiadów tylko frajerzy płacą podatek drogowy i robią przeglądy techniczne. Tam bark przeglądu podczas kontroli na drodze skutkuje śmiesznie niskim mandatem w wysokości po przeliczeniu na złotówki kilkudziesięciu zł. Myślę, że tam i mało który milicjant robi przeglądy dlatego, że przy przeglądzie trzeba opłacić podatek drogowy w wysokość ok.100$ (tam wszystko przeliczane jest na USD). Teraz możemy sobie wyobrazić w jakim stanie technicznym są tę ichnie kilkudziesięcioletnie"masziny" w których przegląd nie był robiony od kilku lat.

 

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policjant może nakazać kontrolowanemu trzymanie rąk na kierownicy, bądź nie opuszczanie pojazdu, mundurowy ma też prawo stanąć w miejscu niedozwolonym, jeśli tylko wymaga tego przeprowadzenie kontroli, jak i nie musi legitymować się każdemu kierowcy. To jedne ze zmian w rozporządzeniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie kontroli ruchu drogowego, które wczoraj (7 listopada) weszło w życie.

Zobacz, co jeszcze zmieniło się w przepisach.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Coś tu nie gra... u mnie na wsi jest tak, ze jak nie zapłacisz mandatu to odciągają Ci koszty mandatu przy rozliczeniu rocznym wraz z kosztami komorniczymi... albo to ewenement na skalę państwową, albo artykuł jest w pewnym sensie fejkiem, a już na pewno przytoczone procenty
Co prawda osobiście bardzo dawno mandatu nie dostałem ale wiem od znajomych ze taki proceder, u nas lokalnie, z powodzeniem, działa.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od mandatów nie ma chyba odsetek, a kosxty są śmieszne, bo kwota mała. Czasami coś się zaplącze w systemie i mandat przepadnie w otchłani biurokracji, ale to rzadkość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, dakarowy napisał:

Coś tu nie gra... u mnie na wsi jest tak, ze jak nie zapłacisz mandatu to odciągają Ci koszty mandatu przy rozliczeniu rocznym wraz z kosztami komorniczymi... albo to ewenement na skalę państwową, albo artykuł jest w pewnym sensie fejkiem, a już na pewno przytoczone procenty emoji849.png
Co prawda osobiście bardzo dawno mandatu nie dostałem ale wiem od znajomych ze taki proceder, u nas lokalnie, z powodzeniem, działa.

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Pytanie jest takie: czy dostałeś z mandatem zdjęcie? Jak nie to sprawa się komplikuje ... bo RODO. Nie mogą Ci udostępnić wizerunku nie Twojego ... ( orzeczenie SN ... ) To tak w skrócie ...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
2 godziny temu, dakarowy napisał:

Coś tu nie gra... u mnie na wsi jest tak, ze jak nie zapłacisz mandatu to odciągają Ci koszty mandatu przy rozliczeniu rocznym wraz z kosztami komorniczymi... albo to ewenement na skalę państwową, albo artykuł jest w pewnym sensie fejkiem, a już na pewno przytoczone procenty emoji849.png
Co prawda osobiście bardzo dawno mandatu nie dostałem ale wiem od znajomych ze taki proceder, u nas lokalnie, z powodzeniem, działa.

Jestem w stanie zrozumieć ewentualny fejknius, gdyby ten artykuł napisało samo od siebie dla większej czytelności money.pl ale ten portal, wiarygodny według mnie, powołuje się na dane Najwyższej Izby Kontroli. No chyba, że dane NIK są tak samo wiarygodne jak zeznania majątkowe jej byłego szefa... no tego od pokoi na godziny :default_tongue:

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ten artykuł ma chyba ze 100 lat. Wydaje mi się, że czytałem go już wiele razy. Dane NIKu też stare. Dzisiaj system jest skuteczniejszy.

 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, JacekJ napisał:

Ten artykuł ma chyba ze 100 lat. Wydaje mi się, że czytałem go już wiele razy. Dane NIKu też stare. Dzisiaj system jest skuteczniejszy.

 

Czy to ja mam déjà vu, czy ktoś inny?

Mogłeś go najwyżej czytać dziś o 7 rano ale to chyba nie było ze sto lat temu..?

6d5d31a3baa12fe0caf22aa0be558135.jpg

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, KaeS napisał:

Czy to ja mam déjà vu, czy ktoś inny?

No nie. Ty nie, ale my wszyscy już tak ;)

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są przedruki, wznowienia sensacji.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/430949,kto-w-polsce-placi-mandaty-zobacz-najnowszy-raport-nik.html

2013 rok.

Nie twierdzę, że to ten sam artykuł, może źle to ująłem, ale temat, a nawet sformułowania są identyczne.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

31 minut temu, JacekJ napisał:

To są przedruki, wznowienia sensacji.

https://auto.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/430949,kto-w-polsce-placi-mandaty-zobacz-najnowszy-raport-nik.html

2013 rok.

Nie twierdzę, że to ten sam artykuł, może źle to ująłem, ale temat, a nawet sformułowania są identyczne.

OK, zwracam honor za deja vu ale w artykule wyraźnie jest napisane: ponownie rekomenduje, więc problem ze  ściągalnością mandatów istnieje od wielu lat więc sądzę, że do dziś nic bądź niewiele się zmieniło.

Swoją drogą nie jestem w temacie z przyjmowanie mandatów, odmową bądź ściągalnością bo ostatni mandat karny za wykroczenie drogowe płaciłem gotówką 30 zł w... 1996 roku. Otrzymałem wtedy jak dobrze pamiętam nawet dwa punkty karne :D

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zeby wprowadzic chaos w systemie kiedys wystarczylo zamiast pelnej kwoty mandatu wplacic maly procent calosci.
Nie wiem jak jest teraz.


Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dzisiaj chaos wprowadza przepisowa jazda. Ale do budżetu państwa. Plany mają chyba ambitne, bo w Lublinie Policja pierdolca dostaje. Nieoznakowane radiowozy jeżdżą parami i zatrzymują za cokolwiek, na siłę. Zwykłe radiowozy też zaczęły ustawiać się na dwupasmowych odcinkach, gdzie ograniczenie jest do 50-ciu. U nas do niedawna jeszcze tak nie było. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×