Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Pianę bijecie :D . Jak wam zabiorą prawko na trzy miesiące to już zawsze będziecie jeździć zgodnie z przepisami po mieście , będziecie patrzeć w lusterka częściej niż do przodu . Zaprzestaniecie używania gestów obscenicznych w stosunku do innych użytkowników ruchu drogowego jak również używania słów powszechnie uznawanych za obraźliwe bo wasze zachowanie na drodze zmieni się diametralnie i to wszystko już nie będzie Wam potrzebne . Uważam po tym sporym już czasie od tego "incydentu" z moim prawkiem że wszystko wyszło mi na dobre czego i wam życzę :D . Wszystko co do tej pory napisałem nie dotyczy użytkowania motocykla rzecz jasna :default_icon_beer:.

Ściągalność  mandatów jest bardzo dobra jak zauważył Dakarowy , pod warunkiem że mandat jest wydany "do ręki" :D - osoba pisząca artykuł nie dopisała że niska ściągalność dotyczy mandatów wystawionych przez GITD za "fotki" z fotoradarów - jest tego tyle że w celu zwiększenia ściągalności zdjęcia z przekroczeniami poniżej +25 km/h nie są robione a reszta po wysłaniu do gagatków albo nie jest odbierana albo nie jest nawet wysyłana w terminie bo nie ma kto tego opracować w terminie . Na dołowanie statystyki składają się również obcokrajowcy którym nie wysyłamy zdjęć bo to rujnuje budżet GITD  :D . A Paweł i ja zawsze karnie jak pamiętam płaciliśmy "zagraniczne" mandaciki - on z Francji a ja z Austrii . 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
15 godzin temu, Jarek napisał:

Pytanie jest takie: czy dostałeś z mandatem zdjęcie? Jak nie to sprawa się komplikuje ... bo RODO. Nie mogą Ci udostępnić wizerunku nie Twojego ... ( orzeczenie SN ... ) To tak w skrócie ...

Ale ale.. przecież dopóki nie podasz danych co do identyfikacji osoby ze zdjęcia, to mandat nie jest wystawiony, a skoro nie jest wystawiony, to nie ma mowy o ściągalności, choć taki system tłumaczyłby te procenty :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

OK, ciągniemy temat :default_icon_mrgreen:

„Nie zapłacę tego i co mi zrobicie?” – tysiące Polaków olało mandaty. I jak się okazuje, mieli rację - 20.11.2019

Polacy unikają mandatów jak mogą. Długi rosną, państwo reaguje - 05.02.2019

Ściągalność mandatów w Polsce: jak fiskus ściga ukaranych mandatem - 01.02.2017

11 godzin temu, mario2007 napisał:

A Paweł i ja zawsze karnie jak pamiętam płaciliśmy "zagraniczne" mandaciki - on z Francji a ja z Austrii . 

Czy trzeba płacić zagraniczne mandaty? - 18.09.2019

 

Już same tytułu brzmią jak poradnik aby ich nie płacić.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z Białorusi to możesz sobie nie płacić :D , ale jak ci przyjdzie z Francji 25 euro z rozpiską że za miesiąc jest 200 euro i skarbówka ci i tak zajmie konto to zapłacisz szybciutko :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, dakarowy napisał:

Ale ale.. przecież dopóki nie podasz danych co do identyfikacji osoby ze zdjęcia, to mandat nie jest wystawiony, a skoro nie jest wystawiony, to nie ma mowy o ściągalności, choć taki system tłumaczyłby te procenty :D

Ale, ale, ale ... ;)    pismem jesteś ( jako właściciel ) poproszony o wskazanie kto ... , albo nie wskazujesz i ..., ale jak poprosisz o zdjęcie bo nie wiesz kto, a kłamać się brzydzisz to system ma problem.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
35 minut temu, mario2007 napisał:

Z Białorusi to możesz sobie nie płacić :D , ale jak ci przyjdzie z Francji 25 euro z rozpiską że za miesiąc jest 200 euro i skarbówka ci i tak zajmie konto to zapłacisz szybciutko :D

Na Białorusi też mają swoje metody do ściągania zaległych mandatów od obcokrajowców. Oczywiście jeśli jest się tam jeden jedyny raz to ewentualny fotomandat z wakacji można olać o ile nie będą już mieli danych na granicy, a mają je szybko, bo jak wspominałem w relacjach Białoruś jest obsrana fotoradarami nawet w zapadłych głubinkach. Dane cyfrowe z fotoradarów natychmiast przekazywane tam są drogą radiową do centrum, gdzie są błyskawicznie przetwarzane i przesyłane na tamożnię, o czym przekonał się już nie jeden zagraniczny kierowca. Cały system fotoradarów, przesyłania danych i oprogramowania jest produkcji białoruskiej. A już na 100% można być pewnym zapłacenia zaległego mandatu ponownie tam wjeżdżając. Wpuścić wpuszczą bez żadnego problemu, uprzejmie jeszcze będą się na granicy uśmiechać. Przy drogach umieszczone są kamery, które skanują rejestracje pojazdów i za jakiś czas bądźmy pewni drogowej niespodziewanej kontroli, ot co :D a wysokość mandatu dla obcokrajowca mierzona jest w walucie euro i cenowo daleko nie odbiega do naszych złotówkowych. 

Inaczej tam sprawa przedstawia się z płatnymi drogami, których z roku na rok coraz więcej o jakości nasze zwykłej krajówki. Tam białoruskie krokodyle, zwani przeze mnie reketerami Backi, oczekują tuż za bramkami na swoje potencjalne ofiary. Koszt nieopłaconego przejazdu przez bramkę - 200 euro. Na szczęście system drogowych opłat nie dotyczy tam motocykli, także lewa w górę i dzida aby tylko nie nadziać się na fotoradar robiący fotki od zakrystii.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
14 godzin temu, JacekJ napisał:

Dzisiaj chaos wprowadza przepisowa jazda. Ale do budżetu państwa. Plany mają chyba ambitne, bo w Lublinie Policja pierdolca dostaje. Nieoznakowane radiowozy jeżdżą parami i zatrzymują za cokolwiek, na siłę. Zwykłe radiowozy też zaczęły ustawiać się na dwupasmowych odcinkach, gdzie ograniczenie jest do 50-ciu. U nas do niedawna jeszcze tak nie było. 

Zacytuję tu Bareizm ze Zmienników. Stanisław Bareja przewidział też nasze czasy.

Wzmożona kontrola - dźwignią społecznego zaufania! 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
7 godzin temu, Jarek napisał:

Ale, ale, ale ... ;)    pismem jesteś ( jako właściciel ) poproszony o wskazanie kto ... , albo nie wskazujesz i ..., ale jak poprosisz o zdjęcie bo nie wiesz kto, a kłamać się brzydzisz to system ma problem.

Jeżeli dostaniesz zdjęcie w formie śmiesznego wydruku to tak - po wezwaniu do GITD miła pani pokaże ci to zdjęcie na 32-calowym ekranie full hd i okaże się że nie masz wyjścia bo to jednak ty . Jak nie pójdziesz to pani nie ma kogo ukarać więc najlepiej jest nie odbierać niczego z zielonym nadrukiem - listonosze są po naszej stronie więc jest ok :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pisałem kilkukrotnie, też nie odpisuję do ITD itp. rozbójników, żadnego problemu przez tyle lat nie miałem. 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja nie odbieram, bo mi nie wysyłajo... A nie wysyłajo mi, bo albo mam farta, albo jeżdżę przepisowo... no i jest tyle ciekawszych wydatków...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 20.11.2019 o 15:34, dakarowy napisał:

u mnie na wsi

U mnie na wsi jest tak samo :) 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mandat za wjazd motocyklem na obwodnicę - radykalny pomysł gminy

Władze najbogatszej gminy w Polsce postanowiły zamknąć swoją obwodnicę dla motocyklistów. Nie stało się to jednak bez powodu.

https://www.scigacz.pl/Mandat,za,wjazd,motocyklem,na,obwodnice,radykalny,pomysl,gminy,36907.html?fbclid=IwAR2-1Yj3H4mgNI3KTKqJQBOGGLs7OsLS7HW4bcZoziRTrQb6LHBA36_lIZI

Cytuj

Gmina Kleszczów (woj. łódzkie) zdecydowała się na zamknięcie obwodnicy łączącej Żłobnicę z Kamieniem. Droga łączy dwa wyrobiska kopalni. Cechy charakterystyczne tego odcinka to gładki jak stół asfalt oraz zakręty tak dobrze wyprofilowane, że przyciągają amatorów szybkiej jazdy. W samym tylko drugim półroczu 2019 roku życie straciło tam trzech motocyklistów.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po obowiązkowej jeździe „na suwak” i „korytarzu życia” premier Mateusz Morawiecki zapowiedział wprowadzenie kolejnych zmian w przepisach drogowych. Wśród nich są m.in. pierwszeństwo dla pieszych przed wejściem na pasy, ograniczenie prędkości w terenie zabudowanym do 50 km/h również w nocy czy możliwość odebrania prawa jazdy przy przekroczeniu prędkości o ponad 50 km/h. Celem jest zwiększenie bezpieczeństwa kierowców i pieszych.

https://www.rdc.pl/informacje/premier-zapowiada-dalsze-zmiany-w-przepisach-drogowych-50-km-h-przez-cala-dobe-pierwszenstwo-pieszych-przed-pasami/

 W bardzo krótkim tempie wprowadzamy trzy dodatkowe ograniczenia – po pierwsze jest to pierwszeństwo pieszego przed wejściem na pasy. Po drugie jest to ograniczenie do 50 km/h jazdy pojazdów w terenie zabudowanym przez całą dobę (…). Również wdrażamy zasadę, że w sytuacji przekroczenia (prędkości) powyżej 50 km/h poza terenem zabudowanym, to również będzie można odebrać prawo jazdy – poinformował premier.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Komenda wojewódzka, wydział ruchu drogowego, kurs dojenia  

83163341_1248661655333304_12802673837174

  • Thanks 1
  • Haha 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sie kuna nie śmiej , od kwietnia będzie odcinkowy pomiar na całej długości AOW połączony z ograniczeniem prędkości do 120 km/h a na podjazdach do mostu Rędzińskiego  i samym moście do 100 km/h . Dobrze że chwilowo mam niezbyt szybki motocykl :D .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wiem, wiem

Wysłane z mojego SM-G970F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Polacy za granicą też jeżdżą jak wariaci

Za szczególnie bezwzględnie ścigającą sprawców wykroczeń i rzekomo wyjątkowo złośliwą wobec zmotoryzowanych Polaków uchodzi policja na Słowacji. Dlatego nawet najwięksi chojracy natychmiast po przekroczeniu granicy tego kraju stają się grzeczni niczym pensjonarki z przedwojennej szkoły dla panienek z dobrych domów.

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odważnym proponuje przyjazd i chojrakowanie w Norwegii. Tutaj nikt złośliwy nie jest, ale zera z tyłu kwoty mogą zaskoczyć... ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 23.01.2020 o 16:25, mario2007 napisał:

Sie kuna nie śmiej , od kwietnia będzie odcinkowy pomiar na całej długości AOW połączony z ograniczeniem prędkości do 120 km/h a na podjazdach do mostu Rędzińskiego  i samym moście do 100 km/h . Dobrze że chwilowo mam niezbyt szybki motocykl :D .

Nie widzę w tym Mario żadnego problemu .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×