Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

1 minutę temu, Jezier napisał:

My tu gadu gadu a Tobie cieknie z kraju przez 37 minut
 

ale po lewej Szombierki Bytom 0:0 :default_laugh:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Policja zmienia wygląd radiowozów. Pojawi się na nich "amerykański" napis

Po bokach pojazdów lub na przodzie, nad napisem "POLICJA" można umieścić policyjną gwiazdę. Co jednak najważniejsze, dodatkowo można będzie dodać hasło: "Pomagamy i chronimy" :default_icon_eek: :default_icon_e_surprised: :D 

...kogo?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nowe przepisy – od soboty będzie można jeździć bez blankietu „prawka”

5 grudnia wchodzą w życie nowe przepisy regulujące korzystanie z dokumentu prawa jazdy – możliwa będzie jazda bez dokumentów.
Żebyśmy mieli jasność – mówimy o jeździe bez dokumentu w plastikowej formie, nie o jeździe bez uprawnień. Ta wciąż jest prawnie zabroniona i nic nie wskazuje na to, by mogło się to zmienić. Chodzi o to, że plastikowy dokument można będzie zostawić w domu, a policjantowi okazać się dokumentem wirtualnym – w aplikacji mPrawo Jazdy.

Całość.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Hmm, wszystko fajnie ale dochodzi do kolizji, gość nie ma papierów i ja mam na twarz mu uwierzyć o opłaceniu OC i posiadaniu uprawnień?

Dzwonię po psy w takiej sytuacji a wtedy mandacik i punkty - może o to chodzi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dziunek69. Miałem taką sytuację. Lekko mnie gość puknął. Szkoda było młodego ale nie miał OC. Policja wcale tak chętnie nie przyjeżdża więc raczej nie chodzi o mandacik. Ja wożę dokumenty chociażby dla tego że znam CEPIK:D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja zainstalowałem aplikację na telefonie mObywatel, w której jest mój Profil Zaufany (wcześniej musiałem go założyć poprzez ePUAP na epuap.gov.pl). Dzięki tej aplikacji mam dostęp do moich wszelkich danych, przez mPojazd mam dostęp do danych o moich  pojazdach, kiedy kończą się badania techniczne (aplikacja ma powiadamiać o końcu badań i ubezpieczenia OC), kto je zrobił, ile dni zostało do końca ubezpieczenia, gdzie pojazd jest ubezpieczony. Poprzez mTożsamość mam dostęp do mojego Dowodu Osobistego, poprzez eRecepta do wszelkich recept i wizyt u lekarza a od 5 grudnia ma być udostępniona ikona mPrawo Jazdy, gdzie mają być widoczne nawet ewentualnie kolekcjonowane punkty. Aplikacja mObywatel jeżeli jest nie używana na telefonie sama się dla bezpieczeństwa wylogowywuje i aby się ponownie zalogować do niej trzeba wpisać hasło, które przez aplikację nie jest zapamiętane, ba nawet nie można zrobić zrzutu ekranu. Czy będę woził z sobą prawo jazdy nie wiem, dowodów rejestracyjnych już od dawna nie wożę.
P.S. latem moja małżonka przyłapana została przez milicję podczas przekroczenia prędkości, milicjant pyta o dowód rejestracyjny - nie mam, i nie było z tym najmniejszych problemów. Na drugi dzień sprawdzam dane odnośnie pojazdu w CEPiK i jest wpisany stan licznika przez milicjanta. 

Edytowane przez KaeS
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 minutę temu, Mario 6na9 napisał:

Tu informatyka, profil zaufany, cuda na patyku a z drugiej strony Milicja.

Dla mnie od maja 2015 roku są milicją, tak milicją i ZOMO, czyli buńczucznie przez nich nazywanymi oddziałami prewencji, dlatego, że przestali chronić obywateli a chronią tyłki władzy i nie wiem czy już kiedykolwiek odzyskają zaufanie nie tylko u mnie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A ja zainstalowałem aplikację na telefonie mObywatel, w której jest mój Profil Zaufany (wcześniej musiałem go założyć poprzez ePUAP na epuap.gov.pl). Dzięki tej aplikacji mam dostęp do moich wszelkich danych, przez mPojazd mam dostęp do danych o moich  pojazdach, kiedy kończą się badania techniczne (aplikacja ma powiadamiać o końcu badań i ubezpieczenia OC), kto je zrobił, ile dni zostało do końca ubezpieczenia, gdzie pojazd jest ubezpieczony. Poprzez mTożsamość mam dostęp do mojego Dowodu Osobistego, poprzez eRecepta do wszelkich recept i wizyt u lekarza a od 5 grudnia ma być udostępniona ikona mPrawo Jazdy, gdzie mają być widoczne nawet ewentualnie kolekcjonowane punkty. Aplikacja mObywatel jeżeli jest nie używana na telefonie sama się dla bezpieczeństwa wylogowywuje i aby się ponownie zalogować do niej trzeba wpisać hasło, które przez aplikację nie jest zapamiętane, ba nawet nie można zrobić zrzutu ekranu. Czy będę woził z sobą prawo jazdy nie wiem, dowodów rejestracyjnych już od dawna nie wożę.
P.S. latem moja małżonka przyłapana została przez milicję podczas przekroczenia prędkości, milicjant pyta o dowód rejestracyjny - nie mam, i nie było z tym najmniejszych problemów. Na drugi dzień sprawdzam dane odnośnie pojazdu w CEPiK i jest wpisany stan licznika przez milicjanta. 
Oby Ci tego fona nie ukradły teraz

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Nawet jak zginie to nie ma możliwości zalogowania się do aplikacji bez wpisana za każdym logowaniem hasła. Aplikacja jak pisałem nie pozwala smartfonowi na przechowanie hasła, sama też hasła nie zapamiętuje.

26 minut temu, dakarowy napisał:

Oby Ci tego fona nie ukradły teraz emoji6.png

A jak ukradną Ci dokumenty to? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dostępne są już mPrawo Jazdy oraz Punkty Karne w aplikacji mObywatel.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dostępne są już mPrawo Jazdy oraz Punkty Karne w aplikacji mObywatel.
Można sobie je ot tak, po prostu, zbierać.. te punkty, skoro są już dostępne?

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Można. 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po nowemuFB_IMG_1610349327230.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
46 minut temu, Pawel napisał:

Po nowemu

Chyba raczej po staremu.

Koniec z prawem do odmowy mandatu - nowy projekt przepisów ***

Zniesienie prawa do odmowy mandatu oraz sprecyzowanie, że "grzywnę uważa się za nałożoną takim mandatem z chwilą jego odbioru przez ukaranego" to tylko niektóre propozycje wynikające z kontrowersyjnego projektu Kodeksu postępowania w sprawach o wykroczenia, który grupa posłów *** złożyła w Sejmie.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
57km odcinkowego pomiaru prędkości na placu budowy

https://motogen.pl/57-km-odcinkowego-pomiaru-predkosci-wlasnie-rusza-na-budowie-autostrady-a1/

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka


W końcu będzie porządek czyli większość pójdzie lokalnym objazdem

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, dakarowy napisał:

W końcu będzie porządek emoji16.png czyli większość pójdzie lokalnym objazdem emoji28.png

Wysłane z mojego SM-J730F przy użyciu Tapatalka
 

Oby nie...

Mieszkam w okolicach a1... Jak tylko coś się stanie na "trasie" to u nas ciężko przez krzyżówkę przejechać...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. af1b66bae502a33531c2847458b8bb9e.jpg

Wysłane z mojego G8341 przy użyciu Tapatalka

  • Like 10

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Płaciłem mandat w Austrii:14 Euro za 90 na 70. Byłem miły, pan miły i dał mi tyle.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×