Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

1 godzinę temu, xel napisał:

Dodajmy, że za drugim razem w ciągu roku mandat ma już być dwa razy wyższy... :D 

No i taryfikator za wyprzedzenie w miejscu niedozwolonym, od tysia w górę bodajże... Ja to się cieszę, będzie bezpieczniej na drogach.

Ostatnie pozycja jest interesująca ...

Rodzaj wykroczenia Kara

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu wbrew obowiązkowi.

od 1500 zł

Niezatrzymanie pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej.

od 1500 zł

Wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem.

od 1500 zł

Omijanie pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu.

od 1500 zł

Naruszenie zakazu jazdy wzdłuż po chodniku lub przejściu dla pieszych.

od 1500 zł

Prowadzenie pojazdu mechanicznego w stanie po użyciu alkoholu.

od 2500 zł

Prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu pojazdu innego niż mechaniczny.

od 1000 zł

Tamowanie lub utrudnianie ruchu.

do 500 zł

Tamowanie lub utrudnianie ruchu przez osobę prowadzącą pojazd mechaniczny.

od 500 zł

Przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 30 km/h pojazdem mechanicznym.

od 800 zł

Wyprzedzanie pojazdem mechanicznym mimo zakazu.

od 1000 zł

Prowadzenie pojazdu mechanicznego bez wymaganych uprawnień.

od 1500 zł

Prowadzenie bez wymaganych uprawnień pojazdu innego niż mechaniczny.

do 1500 zł

Wjeżdżanie na przejazd kolejowy, jeśli po jego drugiej stronie nie ma miejsca do kontynuowania jazdy.

od 2000 zł

Objeżdżania opuszczonych zapór lub półzapór na przejeździe kolejowym, wjeżdżania na przejazd, jeśli opuszczanie zapór lub półzapór zostało rozpoczęte lub podnoszenie ich nie zostało zakończone, oraz wejścia lub wjazdu na przejazd kolejowy za sygnalizator lub za inne urządzenie nadające sygnały, przy sygnale czerwonym, czerwonym migającym lub dwóch na przemian migających sygnałach czerwonych.

od 2000 zł

Niewskazanie na żądanie uprawnionego organu, komu powierzono pojazd do kierowania lub używania w oznaczonym czasie.

do 8000 zł

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Prowadzenie w stanie po użyciu alkoholu pojazdu innego niż mechaniczny.
od 1000 zł

Prowadzenie rowerka tez odpada

z telefonu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tutaj coś więcej....

1000 ... to mało - jest napisane, że jak się zdarzy śmierć .... to kierowca  z promilami płaci wszystko i długo i nie ma, że się odwoła ...

https://www.jednoslad.pl/nowy-taryfikator-2022-mandaty-ida-mocno-w-gore/

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu dopiero jest sankcja - dożywotnia, nie jednorazowa... :default_icon_eek::

Renta dla osób najbliższych ofiary wypadku drogowego

Jedną z ważniejszych zmian, które faktycznie mogą wpływać na wyobraźnie kierowców będzie dotkliwe karanie osób, które spowodują w stanie nietrzeźwości wypadek ze skutkiem śmiertelnym (mowa o umyślnym przestępstwie): takie osoby będą zobligowane do wypłacania renty osobom najbliższym ofiary wypadku drogowego. Bardzo ważny jest fakt, że przyznanie renty będzie narzucane urzędowo, a rodzina zmarłego nie będzie musiała występować do sądu czy sporządzać jakiegokolwiek wniosku o przyznanie renty. Dodatkowo należy wspomnieć, że świadczenie, o którym mowa będzie zwolnione z podatku dochodowego i nie będzie wliczane w dochód przy rozliczeniu rocznym.

Coś czuję, że kolejny SNL czy też GŚ spędzimy przy soczku... :default_blink:

 

A przy okazji, co powiecie na takie "kwiatki"... :default_hammerpc:

https://www.jednoslad.pl/pilne-ustawa-o-rejestracji-motocykla-tylko-za-zgoda-wspolmalzonka-lub-opiekuna-prawnego-przeglosowana/

 

Edytowane przez Piotreo

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

 

 

Jak nie trzeba podawać wartości to Luz

 

z telefonu

 

 

 

 

 

 

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
43 minuty temu, Pawel napisał:

Jak nie trzeba podawać wartości to Luz 

Kij tam, postawiłbym na jedną kartę, veto małżonki oznaczałoby, że wkrótce nią nie będzie.

Zresztą jakim prawem te cymbały mogą wchodzić w prywatną sferę życia obywateli i poprzez swoje debilne wymysły wzniecać kłótnie rodzinne? 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do czego to zmierza??!!!!!! 

Niech przygotują katalog rzeczy których nie mogę robić bez zgody współmałżonka, rodziców, dzieci bo tak k......wa mać wymyślił sobie jakiś przygłup. Chociaż wiem że to dla mojego dobra.

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, Piotreo napisał:

Coś czuję, że kolejny SNL czy też GŚ spędzimy przy soczku... :default_blink:

 

a wiesz, że to nie byłoby wcale takie głupie, byle tylko szaszłyki były i Ogniomistrz manioora! :D

Edytowane przez Marcin N
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
9 minut temu, Marcin N napisał:

a wiesz, że to nie byłoby wcale takie głupie, byle tylko szaszłyki były i Ogniomistrz manioora! :D

1287161164_by_viitrik_500.jpg

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Godzinę temu, KaeS napisał:

Kij tam, postawiłbym na jedną kartę, veto małżonki oznaczałoby, że wkrótce nią nie będzie.

Zresztą jakim prawem te cymbały mogą wchodzić w prywatną sferę życia obywateli i poprzez swoje debilne wymysły wzniecać kłótnie rodzinne? 

 

Godzinę temu, Mario 6na9 napisał:

Do czego to zmierza??!!!!!! 

Niech przygotują katalog rzeczy których nie mogę robić bez zgody współmałżonka, rodziców, dzieci bo tak k......wa mać wymyślił sobie jakiś przygłup. Chociaż wiem że to dla mojego dobra.

 

 

Jak już się naprzezywacie na tych i owych, ochłonięcie... to luknijcie na datę tego dzieła ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gdzieś już pisałem, że więcej zarabiamy, to wyższe mandaty nam przysługują... Pewnie się do tego przyzwyczaimy i będziemy jeździć "bezpieczniej". 

Tylko ten  wątek niejako kojarzy mi się ze słowami księdza w kościele, który upomina wiernych, że do kościoła nie chodzą... Tylko po co gada do tych co chodzą, skoro oni chodzą... Tak samo i z nami....? Czy my jeździmy bez lejcy? Czy my jeździmy po pijaku? Nawet na zlocie był złoty człowiek z alkomatem... Pytania, czy my przekraczamy prędkość nie zadaje, bo nikt święty nie jest... i kto bogatemu zabroni?

 

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Jarek napisał:

 

Jak już się naprzezywacie na tych i owych, ochłonięcie... to luknijcie na datę tego dzieła ;)

To nie fair robić porządnym ludziom takie numery pod koniec roku i to w środku któregoś tam napadu pandemii. A z drugiej strony, byłby to fajny pretekst do rozwodu (kolejnego) dla niejednego z nas bo i kochanka/kochanek do zaakceptowania w sądzie o braku wskazania na winowajcę. Szkoda.

2 godziny temu, manioora napisał:

złoty człowiek z alkomatem

Kurde, którz ten ozłocony kolejny, @xel tam nie było.

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
33 minuty temu, Pawel napisał:

Jejebiste, co to?

Pełen nowy taryfikator, poprawiłem, czy już widać dobrze?

Edytowane przez KaeS

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
1 godzinę temu, artex napisał:

ale po co? po co przyklejać Internet do Internetu???

Tak generalnie to jestem przeciw,  ale w tym przypadku w jednym miejscu mamy całe spektrum dramatu. Nie zdawałem sobie sprawy z zakresu represji .... - choć pewnie link by wystarczył.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Link kiedyś pewnie by przestał działać a to spektrum dramatu jak nazwałeś umieściłem na serwerze, tak dla potomnych ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Oskarżony nie stworzył takiej sytuacji, która sprowadzałaby zagrożenie dla zdrowia lub życia wielu osób. Sąd uznał, że pomimo brawurowej jazdy, łamiąc przy tym zasady obowiązujące w ruchu drogowym, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację ruchu drogowego, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem. To stanowisko znajduje odzwierciedlenie w opinii biegłego" – uzasadniano.

Czyli jak zapierdalasz ale ogarniasz to nie powinieneś ale możesz  :D

Cały artykuł 

https://sport.onet.pl/pirat-drogowy-robert-n-frog-uniewinniony-krzysztof-stanowski-skomentowal-decyzje/l60ke0f?utm_source=l.facebook.com_viasg_sport&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
3 godziny temu, Pawel napisał:

"Oskarżony nie stworzył takiej sytuacji, która sprowadzałaby zagrożenie dla zdrowia lub życia wielu osób. Sąd uznał, że pomimo brawurowej jazdy, łamiąc przy tym zasady obowiązujące w ruchu drogowym, poruszając się z dużą prędkością i powodując dezorganizację ruchu drogowego, oskarżony w krytycznym czasie panował nad swoim pojazdem. To stanowisko znajduje odzwierciedlenie w opinii biegłego" – uzasadniano.

Czyli jak zapierdalasz ale ogarniasz to nie powinieneś ale możesz  :D

Cały artykuł 

https://sport.onet.pl/pirat-drogowy-robert-n-frog-uniewinniony-krzysztof-stanowski-skomentowal-decyzje/l60ke0f?utm_source=l.facebook.com_viasg_sport&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2

 

 

Niestety moje zaufanie do państwa zdycha z każdym dniem. Taki Frog, ale np. Najszub ... czy inna pomroczność jasna, a Ty czy ja ...?

Prawo jest równe dla wszystkich jak te świnie w folwarku .... :(

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×