Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

11 minut temu, ZWIERZ napisał:

i co to jest drobne wykroczenie?

Jak idziesz z dzieckiem na spacer - wtedy robisz drobne wykroczenie ... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Jarek napisał:

Jak idziesz z dzieckiem na spacer - wtedy robisz drobne wykroczenie ... ;)

I mogę przechodzić w niedozwolonym miejscu?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, ZWIERZ napisał:

I mogę przechodzić w niedozwolonym miejscu?

Możesz. Jest na to nawet specjalna opłata - chyba, że chcesz za darmo wtedy nie. To jak z parkingami płatnymi ;)

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

.FB_IMG_1669380949927.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach


FB_IMG_1675778930153.jpg

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
  • Haha 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wraca stare, czyli cofamy się do przodu. Punkty karne mają być kasowane znów po 12 miesiącach a nie 24 no i wracają kursy za minus 6 punktów.

https://motoryzacja.interia.pl/przepisy-drogowe/news-zmiany-w-punktach-karnych-nie-wszystkim-kierowcom-skasuja-si,nId,6731615

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dziś taką ciekawostkę widzialem w serwisie

 

 

taptarapta

 

 

 

35f88ec5160b51401ffc4b7457e22ef1.jpg

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Czyli można popierdalać po Poznaniu bo powyżej 90 nie dogonią

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W polu nie ma radarów

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od 1.07.2023

  1. Szkolenia pozwalające na redukcję punktów karnych

    Od lipca pojawią się zmiany związane z punktami karnymi. Zgodnie z regulacjami informacje o otrzymanej liczbie punktów mają być usuwane po roku. Od 17 września 2022 roku obowiązywał bowiem zapis, że są usuwane po dwóch latach od momentu uregulowania mandatu.

  2. Zniesienie opłat za autostrady

    Zgodnie z nowymi przepisami, od teraz kierowcy samochodów osobowych i motocykli o masie całkowitej poniżej 3,5 tony nie będą musieli płacić opłat za korzystanie z państwowych autostrad.

     Jednakże nadal będzie istniała opłata dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, takich jak ciężarówki oraz autobusy, które będą musiały uiścić tę opłatę szefowi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas podróży po tych odcinkach autostrad.

    Od 1 lipca organy samorządowe, takie jak organy rejestracji pojazdów, nie będą pobierały opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia tymczasowego i tablic rejestracyjnych.

  3. Zakaz wyprzedzania się ciężarówek

    Od lipca będzie też obowiązywać zakaz wyprzedzania się ciężarówek. W projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego znalazły się szczegóły kary za takie wykroczenie.

    Jeśli kierowca ciężarówki zdecyduje się wyprzedzić inną ciężarówkę na drodze szybkiego ruchu, gdzie istnieją dwa pasy ruchu w każdym kierunku, otrzyma mandat w wysokości 1000 złotych i zostanie obciążony 8 punktami karnymi. Natomiast, jeśli wyprzedzi inną ciężarówkę na drodze szybkiego ruchu, gdzie istnieją co najmniej trzy pasy ruchu w każdym kierunku, i skorzysta przy tym z pasów niebędących dwoma skrajnymi, otrzyma mandat w wysokości 1000 złotych i zostanie obciążony 6 punktami karnymi.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Od 1.07.2023

  1. Szkolenia pozwalające na redukcję punktów karnych

    Od lipca pojawią się zmiany związane z punktami karnymi. Zgodnie z regulacjami informacje o otrzymanej liczbie punktów mają być usuwane po roku. Od 17 września 2022 roku obowiązywał bowiem zapis, że są usuwane po dwóch latach od momentu uregulowania mandatu.

  2. Zniesienie opłat za autostrady

    Zgodnie z nowymi przepisami, od teraz kierowcy samochodów osobowych i motocykli o masie całkowitej poniżej 3,5 tony nie będą musieli płacić opłat za korzystanie z państwowych autostrad.

     Jednakże nadal będzie istniała opłata dla pojazdów o masie całkowitej powyżej 3,5 tony, takich jak ciężarówki oraz autobusy, które będą musiały uiścić tę opłatę szefowi Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) podczas podróży po tych odcinkach autostrad.

    Od 1 lipca organy samorządowe, takie jak organy rejestracji pojazdów, nie będą pobierały opłat za wydanie dowodu rejestracyjnego, pozwolenia tymczasowego i tablic rejestracyjnych.

  3. Zakaz wyprzedzania się ciężarówek

    Od lipca będzie też obowiązywać zakaz wyprzedzania się ciężarówek. W projekcie rozporządzenia zmieniającego rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji w sprawie ewidencji kierujących pojazdami naruszających przepisy ruchu drogowego znalazły się szczegóły kary za takie wykroczenie.

    Jeśli kierowca ciężarówki zdecyduje się wyprzedzić inną ciężarówkę na drodze szybkiego ruchu, gdzie istnieją dwa pasy ruchu w każdym kierunku, otrzyma mandat w wysokości 1000 złotych i zostanie obciążony 8 punktami karnymi. Natomiast, jeśli wyprzedzi inną ciężarówkę na drodze szybkiego ruchu, gdzie istnieją co najmniej trzy pasy ruchu w każdym kierunku, i skorzysta przy tym z pasów niebędących dwoma skrajnymi, otrzyma mandat w wysokości 1000 złotych i zostanie obciążony 6 punktami karnymi.

By żyło się kurwa lepiej deblie

 

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 godzin temu, dakarowy napisał:

By żyło się kurwa lepiej emoji2357.pngemoji28.png deblie

 

Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Też mi się nie podoba redukcja punktów karnych po roku.Dwa lata to jednak uczy.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
By żyło się kurwa lepiej deblie 
Wysłane z mojego SM-A525F przy użyciu Tapatalka
 
 
 
No FB_IMG_1688301077267.jpg

Wysłane z mojego SM-G780F przy użyciu Tapatalka

  • Like 4
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja wkrótce będę miał pomiar odcinkowy w drodze do domu . Jak żyć ? Znowu się zapomnę i trzy miesiące karencji ? 

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A dzisiaj mi urlop włoski podrożał o 80 euro - austriackie papiery przyszły z informacją że po odjęciu błędu radaru miałem 126/100 . Chyba taniej jak u nas ale i tak bolesne .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A do mnie austriackie papiery nie przyszły od 2 lat... w międzyczasie rok temu znowu lecieliśmy przez Austrię... za tydzień pewnie znów...

taptarapta

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
5 minut temu, Marcin N napisał:

A do mnie austriackie papiery nie przyszły od 2 lat... w międzyczasie rok temu znowu lecieliśmy przez Austrię... za tydzień pewnie znów...
 

To się upomnij jak już tam będziesz... ;)

  • Like 1
  • Haha 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Dnia 4.07.2023 o 19:51, mario2007 napisał:

A dzisiaj mi urlop włoski podrożał o 80 euro - austriackie papiery przyszły z informacją że po odjęciu błędu radaru miałem 126/100 . Chyba taniej jak u nas ale i tak bolesne .

Mario !!! Ty nasz piracie , opamiętaj się ;) 

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×