Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Generalnie źle się dzieje... ale można się zbuntować i jeździć zgodnie z przepisami... mandatów niet... punktów niet...

ale:

Ostatnio jechałem na moto i mnie drogówka zatrzymała... Przekroczyłem prędkość się pytam, a On mi wyciąga alkomat i każe dmuchać...

Nic nie wykazało, i tak się zgadaliśmy, że podejrzanie wolno jechałem, to pewnie wczorajszy jestem :)

Jechałem przepisowo i tej wersji będę się trzymał. Polecam...W baku też trochę zostaje...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Generalnie źle się dzieje... ale można się zbuntować i jeździć zgodnie z przepisami... mandatów niet... punktów niet...

ale:

Ostatnio jechałem na moto i mnie drogówka zatrzymała... Przekroczyłem prędkość się pytam, a On mi wyciąga alkomat i każe dmuchać...

Nic nie wykazało, i tak się zgadaliśmy, że podejrzanie wolno jechałem, to pewnie wczorajszy jestem :)

Jechałem przepisowo i tej wersji będę się trzymał. Polecam...W baku też trochę zostaje...

Dopóki nie jedziesz nawalony :-))

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Generalnie źle się dzieje... ale można się zbuntować i jeździć zgodnie z przepisami... mandatów niet... punktów niet...

ale:

Ostatnio jechałem na moto i mnie drogówka zatrzymała... Przekroczyłem prędkość się pytam, a On mi wyciąga alkomat i każe dmuchać...

Nic nie wykazało, i tak się zgadaliśmy, że podejrzanie wolno jechałem, to pewnie wczorajszy jestem :)

Jechałem przepisowo i tej wersji będę się trzymał. Polecam...W baku też trochę zostaje...

To trochę nie tak. Mając radary, gminy zaczęły sprawdzać prędkość. Kiedy okazało się to złotym biznesem, zaczęły stawiać znaki zgodnie z przewidywaną wysokością wpływów, a nie podwyższeniem bezpieczeństwa. To po prostu działa w dwie strony, prowokuje do naciągania prawa. Jeśli gmina ząłoży sobie w budżecie określone wpływy, to potem je osiągnie, choćby kierowcy chcieli jeździć przepisowo.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Generalnie źle się dzieje... ale można się zbuntować i jeździć zgodnie z przepisami... mandatów niet... punktów niet...

ale:

Ostatnio jechałem na moto i mnie drogówka zatrzymała... Przekroczyłem prędkość się pytam, a On mi wyciąga alkomat i każe dmuchać...

Nic nie wykazało, i tak się zgadaliśmy, że podejrzanie wolno jechałem, to pewnie wczorajszy jestem :)

Jechałem przepisowo i tej wersji będę się trzymał. Polecam...W baku też trochę zostaje...

Ciekawe jaki powód interwencji wpisali do protokołu :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tu, na lokalnym rynku, na dniach, było własnie widać poparcie dla bezpieczeństwa głoszonego przez TE straże, trzy wsie po kolei są opomiarowane radarami "przenośnymi", a dosłownie 200-300m za ostatnią z nich stało się to...

http://weekendfm.pl/?n=55216&powiat_czluchowski-smiertelny_wypadek_w_barkowie

ale oni pewnie napiszą że dzięki tym właśnie radarom nie stało sie to w tych własnie wsiach ;-)

a kolejny prawy i sprawiedliwy napisał PRYWATNIE - http://weekendfm.pl/?n=55192&gmina_czluchow-komendant_bulwan_wystosowal_list_do_senatu_rp

Dziękujemy Ci! :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm... trzeba będzie zapoznać się z lekturą bo Ania wczoraj odebrała zawiadomienie z fotostory z grudnia ubiegłego roku od SM w Poznaniu

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

hmmmm... trzeba będzie zapoznać się z lekturą bo Ania wczoraj odebrała zawiadomienie z fotostory z grudnia ubiegłego roku od SM w Poznaniu

Mają pół roku na wystawienie mandatu, więc "niech się cmokna w pompkę" :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszła fotorelacja z wyjazdu nad morze 2 tygodnie temu. :/ Na całe szczęście zabrakło 1 km do pełnych +30, więc aż tak nie boli. +4 pkt, -200 PLN.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Przyszła fotorelacja z wyjazdu nad morze 2 tygodnie temu. :/ Na całe szczęście zabrakło 1 km do pełnych +30, więc aż tak nie boli. +4 pkt, -200 PLN.

na moto?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Daniel, kiedy oni wystawili mandat to nie wiem, korespondencje Ania dopiero wczoraj odebrała, SM twierdzi ze wcześniej też wysyłała,

a po kontakcie z nimi jest jeszcze ponoć drugi z listopada, ale tam samochód prowadzi nieustalony mężczyzna

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Sm se może twierdzić. Jak nie mają potwierdzenia odbioru to tak jak napisał Dakarowy - mogą się cmoknac w pompkę.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Procedura administracyjna, cywilna, karna i podatkowa, przewiduje, że z upływem 14 dni wyznaczonych na odbiór przesyłki doręczenie uważa się za dokonane, a pismo pozostawia się w aktach. Rozwiązanie takie ma zapobiegać nieodbieraniu korespondencji przez osoby, które chcą przedłużać postępowanie lub uniknąć odpowiedzialności."

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

"Procedura administracyjna, cywilna, karna i podatkowa, przewiduje, że z upływem 14 dni wyznaczonych na odbiór przesyłki doręczenie uważa się za dokonane, a pismo pozostawia się w aktach. Rozwiązanie takie ma zapobiegać nieodbieraniu korespondencji przez osoby, które chcą przedłużać postępowanie lub uniknąć odpowiedzialności."

A udowodnią Wam że specjalnie nie odbieraliście korespondencji?

Widać na zdjęciu popełniającego wykroczenie? Jesli jest zdjęcie popełniającego wykroczenie, to czy jesteście w stanie się rozpoznać? Bo mi się wydaje że nie :-D poproście o dokładniejsze, ponieważ to przesłane przez nich (jesli jest) to jest niewyraźne, nieczytelne i mimo najszczerszych chęci nie jesteście w stanie rozpoznać osoby popełniającej wykroczenie :-P a skoro to nie Wy (Ty czy Ania) popełniliście wykroczenie (bo tego nie są w stanie udowodnić) to dlaczego macie za jakiekolwiek wykroczenie odpowiadać, a domniemanie niewinności i takie tam... polecam po raz kolejny stronę http://anuluj-mandat.pl/ tam powinno byc wszystko w miare aktualne jesli chodzi o procedury prawne.

Najważniejsze to nie odpisywać na ich dokumentach załączonych do korespondencji, to tak na początek... :-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dokladnie, odpisywac, ale nie na ich kwitach. Korespondencja trwa, a rzekomy mandat nie jest dozywotni.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no to najlepsze usłyszała Ania że nie może odmówić bo rozpoznała ją jakaś pani SM po zdjęciu z dowodu :D

ciekawe gdzie oni mają zdjęcie z dowodu?

Edytowane przez Marcin N
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ciekawe jaki powód interwencji wpisali do protokołu :)

Co wpisał, to ja nie wiem, ale gdybym był na jego miejscu i celował do kogoś suszarką, to bym sobie nucił :

"Wybrałem Cię z pośród milionów, wybrałem tak jak mogłem wtedy... najlepiej (...) dziewczyno bez zęba na przedzie" :)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

na moto?

Niestety puszką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

miła wiadomość dla mieszkańców wrocławia i okolic - nam już tylko policja może wlepić mandat za prędkość , straż miejska i ITD zrezygnowały z używania fotoradarów . ITD łapie na dolnym śląsku tylko na drogach krajowych /to te oznaczone na mapie na czerwono/ , straż miejska już nie łapie wcale . wiadomość pewna - mam kolegę w straży miejskiej . był jakiś problem z częstotliwościami wojskowymi i nie chcieli chodzić po sądach z "klientami" . tak że już tylko za parkowanie :beer: .

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

@Paweł i tak jeździsz zgodnie z przepisami :-D , więc może zajmij się bardziej tematem swojego rowerka, bo w niektórych działach temat rozkwita :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rower wróciil z wakacji. Tero czas na motur

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Paweł i tak jeździsz zgodnie z przepisami
Jeździłeś z nim? :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×