Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

Tyle czasu nic sie nie dzialo a tu przybyl jeden na wjezdzie od strony Poddebic do Aleksandrowa Łódzkiego. Nie wiem czy sie nie wpierdzielilem bo jak wracalem go dopiero zauwazylem :evil: Pozostaje miec cicha nadzieje ze nie strzelal w plecy. Oj kosztownie te wycieczki do Łodzi sie zapowiadaja.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

tymczasem u mnie..... http://czluchow.tygo...-kmh-w-terenie- :-)

No widzę, że w naszym kraju testy fotoradarów robi się na drodze publicznej w terenie zabudowanym z prędkością 140km/h. Powinni komentantowi łep upierdolić

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja tam się może i nie znam ale takie ,,testy'' to musi niezgodne z prawem są :shock:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak Marcin.... już z niego też zapłaciłem ;-) :evil: statystycznie to ja już chyba z każdego miejsca gdzie stawiają radary przenośne w gminie, dostałem zdjęcie :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak tak Marcin.... już z niego też zapłaciłem ;-) :evil: statystycznie to ja już chyba z każdego miejsca gdzie stawiają radary przenośne w gminie, dostałem zdjęcie :-P

Uwierz mi, w Saturnie możesz zrobić fotę i też Ci przyślą do domu, ale wychodzi taniej :-D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W doopę to powinien sobie te skrzynki z fotoradarami wcisnąć ;)

Arogancja władzy nie ma sobie równych.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Takie osły jechały w zeszły piątek za mną przy wylocie z Torunia na autostradę A1 - droga oczywiście trzypasmowa, bez żadnego zagrożenia dla pieszych.

http://regiomoto.pl/portal/bezpieczenstwo/jezdzilismy-nieoznakowanym-radiowozem-itd-maszyna-do-strzyzenia-kierowcow

Jest tam ograniczenie do 70 więc skrzętnie to wykorzystują. Samochód wygląda jak normalny kombiak, taki jakimi jeżdżą przedstawiciele, w dodatku na rejestracji WE. Dopiero jak go wyprzedziłem to zobaczyłem głowicę na atrapie chłodnicy. Czekam na kosztowną korespondencję :roll:

W ten czwartek jechałem od strony Konina w kierunku Inowrocławia. W miejscowości Jeziora Wielkie było ustawione Mondeo - fotoradar ale tym razem na parkingu przy drodze. Przed fotą z ITD ustrzegł mnie w ten dzień Yanosik - polecam dla tych, którzy jeszcze nie zainstalowali go sobie w telefonie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trzeba by może zrobić takie pospolite ruszenie i zakupić kilkaset np. dużych bądź małych fiatów i wjeżdżać w przydrożne słupy z fotopstrykami czy autka z zamontowanym sprzętem ale w ustawione na poboczach przez straż miejską fotoradary.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, gdzieś czytałem, że ITD nie ma prawa jeździć innymi autami niż zielone, jak to znajdę, to prześlę paragraf ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, gdzieś czytałem, że ITD nie ma prawa jeździć innymi autami niż zielone, jak to znajdę, to prześlę paragraf ;-)

Tylko, że koloru ich auta na kwicie dla właściciela pojazdu nie będzie widać ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

[...]droga oczywiście trzypasmowa, bez żadnego zagrożenia dla pieszych.

http://regiomoto.pl/...zenia-kierowcow

Jest tam ograniczenie do 70 więc skrzętnie to wykorzystują. [...]

W ten czwartek jechałem od strony Konina w kierunku Inowrocławia. W miejscowości Jeziora Wielkie było ustawione Mondeo - fotoradar ale tym razem na parkingu przy drodze. Przed fotą z ITD ustrzegł mnie w ten dzień Yanosik - polecam dla tych, którzy jeszcze nie zainstalowali go sobie w telefonie.

Polska rzeczywistość i jej paradoksy

podobnie jest w Poznaniu, a właściwie Wysogotowie, wylot na Buk, jeszcze 3 lata temu była wąska droga bez poboczy i chodników, z drzewami przy jezdni, po której jeżdżono 100kmh i więcej, nikt nigdy patrolu tam nie widział

obecnie jest po dwa pasy w każdym kierunku rozdzielone barierkami i zielenią, do tego oddzielone rowem melioracyjnym drogi techniczne czy dojazdowe, chodniki i ograniczenia do 70kmh a momentami 50kmh

oczywiście chętnie obstawiane przez wszelakiego rodzaju służby z fotoradarami

ps. będę musiał rozkminić tego yanosika mimo że nie należę do osób lubiących łamać przepisy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ps. będę musiał rozkminić tego yanosika mimo że nie należę do osób lubiących łamać przepisy

Wierz mi, że nie chodzi tu o instalację Yanosika po to żeby cały czas zaiwaniać 140 ale po to żeby np nie przyjmować mandatów za przekroczenie prędkości o 12 km w wysokości 200 zł i 2 pkt karne lub 500 zł bez punktów (tak jak ja np otrzymałem ostatnio) bo to nie jest kara adekwatna do przewinienia. Fotoradary straży miejskiej i gminnej najczęściej nie mają żadnej tolerancji, poza tym teraz nie dołączają nawet zdjęć do "korespondencji", a to już jest odebranie prawa do jakiejkolwiek obrony. Moim zdaniem trzeba z tym walczyć wszelkimi możliwymi sposobami.

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacek, gdzieś czytałem, że ITD nie ma prawa jeździć innymi autami niż zielone, jak to znajdę, to prześlę paragraf ;-)

Tak, ale np. na autostradzie A4 widziałem pojazd ITD zielony ale tylne drzwi miał pomalowane i oznakowane tak aby przypominały pojazdy GDDKia. Nawet koguty z tyłu miał żółte. A z dachu wystawał fotopstryk i strzelał fotki. Moim zdaniem taki cios poniżej pasa.

Jeżeli chodzi o janosika to super sprawa nawet jak ktoś mam mały internet w telefonie. Mi ze śląska do domku (jakieś 300km) zabrało 2Mb także nie jest kilobajtożerny.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven, nie unoś się :-) nie sugerowałem nic takiego :-) przecież wiemy kto i w jakiej gminie szybko jeździ :lol:

dokładnie z tego samego powodu, o którym piszesz, naszła mnie myśl aby jednak poznać ten program, choć nie dorobiłem się jeszcze mandatu z SM, SG, ITD... choć kto wie, może jakieś są w drodze

w piątek jadę do Kalisza to może potestuję, jak ogarnę o co w tym yanosiku chodzi ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w piątek jadę do Kalisza to może potestuję, jak ogarnę o co w tym yanosiku chodzi ;-)

Powinno chodzić o zabranie bogatym (kierowcom) i danie biednym (rządowi). Ale ten Yanosik jest na odwrót, chroni bogaczy....

A potem nie ma na żłobki i szkoły!

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ven, nie unoś się :-)

Wat8.jpg?1315930535

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

w piątek jadę do Kalisza to może potestuję, jak ogarnę o co w tym yanosiku chodzi ;-)

Już Ci tłumaczę.

- ściągasz yanosika (android - sklep play, jest free, inne systemy - nie wiem).

- instalujesz

- odpalasz GPS i transmisje danych i yanosika.

- gotowe

Nie bardzo jest co ogarniać ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już Ci tłumaczę.

- ściągasz yanosika (android - sklep play, jest free, inne systemy - nie wiem).

- instalujesz

- odpalasz GPS i transmisje danych i yanosika.

- gotowe

Nie bardzo jest co ogarniać ;)

Ale on potem ciupażką te radary załatwia, czy trzeba po prostu zwalniać?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

no już pierwsze próby mam za sobą bo pod wieczór przesiadłem się do samochodu

sprytne ustrojstwo :)

zastanawia mnie tylko czy jak jest komunikat o patrolu i mam potem przyciski 'potwierdź' i 'odrzuć', to odrzucam gdy patrolu nie ma gdzie miał być?

wczoraj wyłapał mi jednych cihociemnych :) I like it :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To i ja popróbuję. Tylko telefon z włączonym GPS-em sporo prądu ciągnie chyba.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Już Ci tłumaczę.

- ściągasz yanosika (android - sklep play, jest free, inne systemy - nie wiem).

- instalujesz

- odpalasz GPS i transmisje danych i yanosika.

- gotowe

Nie bardzo jest co ogarniać ;)

A jakieś opłaty, abonamenty są ? - nie pytam o sam transfer danych bo to inna bajka

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×