Skocz do zawartości
Pawel

"Żółte" fotoradary

Recommended Posts

no właśnie ni ma

byle telefon był wyposażony w GPS (chiba) ;-)

Edytowane przez Marcin N

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GPS i transfer danych muszą być, ale coś mi się z tymi kosztami ... - nie wiem Andrzej ...... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zastanawia mnie tylko czy jak jest komunikat o patrolu i mam potem przyciski 'potwierdź' i 'odrzuć', to odrzucam gdy patrolu nie ma gdzie miał być?

Potwierdzasz tylko stacjonarne kontrole (fotoradary, ITD, policję), wozy z fotoradarami są tylko "informacyjnie". Im więcej trafnych potwierdzeń, ostrzeżeń dla innych kierowców tym bardziej podkreślona jest Twoja wiarygodność jako użytkownika (zaznaczona żółtymi gwiazdkami).

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

GPS i transfer danych muszą być, ale coś mi się z tymi kosztami ... - nie wiem Andrzej ...... ;)

Kosztów oprócz transferu nie ma żadnych, wiem bo już jakiś czas używam. Serwis zarabia na reklamach, im więcej użytkowników tym większe wpływy ;-). W górnym pasku zawsze jest coś wyświetlane.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

zastanawia mnie tylko czy jak jest komunikat o patrolu i mam potem przyciski 'potwierdź' i 'odrzuć', to odrzucam gdy patrolu nie ma gdzie miał być?

Najważniejsze - nie kłamać - nie widziałem to dają odrzuć, widziałem to daje potwierdź, nie zwracałem uwagi czy coś - nie naciskam nic ;)

A jakieś opłaty, abonamenty są ? - nie pytam o sam transfer danych bo to inna bajka

Nie ma żadnych opłat.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

dzięki... wg takiego algorytmu właśnie wczoraj działałem :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie kosztów - jeszcze jedno pytanie: to działa na samym telefonie bez tego urządzonka za 299 ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie kosztów - jeszcze jedno pytanie: to działa na samym telefonie bez tego urządzonka za 299 ?

Tak. Telefon z GPS'em, aplikacja, jakiś pakiet internetowy i w drogę. To urządzenie za 299 to nic innego jak wygodniejsza forma telefonu z GPS'em.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to jeszcze pochwalcie się doświadczeniami na temat działania równocześnie 2 aplikacji - yanosika i nawigacji. Da się to pogodzić i jak to wygląda w praktyce - co radzicie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

yanosik ma funkcje nawigacji dosc uproszczonej momentami ale ma :)

Oki - to też dobra informacja, ale ja pytałem o nawigację "obcą" wujka G, Nawi ....

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A to jeszcze pochwalcie się doświadczeniami na temat działania równocześnie 2 aplikacji - yanosika i nawigacji. Da się to pogodzić i jak to wygląda w praktyce - co radzicie?

Chodzi Ci w telefonie czy jako dwa różne urządzenia??

Jeżeli o dwa różne urządzenia to na wakacjach dostałem fotke. Yanosik powedział o fotoradarze a Chołowczyc nie. I do dzisiaj nie wiem dlaczego posłuchałem Chołka :)

Natomiast jeżelki chodzi generalnie o ostrzeganie przed radarami, kontrolami to yanosik bije na głowę nawigację. Dodam tylko, że jechałem kiedyś ciemną nocą, w zimie, po jakiejś podrzędnej drodze i yanosik powiedział mi, że jest wypadek.

Z samej navi w Yanosiku nie korzystałem.

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chodzi mi o to czy dwie aplikacje ( yanosik i nawigacja "obca" - google czy naviexpert ... ) może w jednym czasie pracować w jednym telefonie!

Jak wygląda wtedy prowadzenie nawigacji i jak wygląda proces ostrzegania przez yanosika.

EDIT:

Kiedyś włączyłem sobie w telefonie 2 nawigacje - obraz był jeden, ale "gadały" dwie - czasem miały różnice zdań co do drogi ;)

Edytowane przez Jarek
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

KRS - czekam ... - na proste pytania też wypada odpowiedzieć ;) :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jarku jesli chodzi o 2 programy w urzadzeniu to jesli janosik nie znajduje adresu to jade do miejscowosci z janosikiem a potem przelaczam sie na inna nawi i juz do celu jade bez systemu ostrzegania. dwoch na raz nigdy nie odpalalem - mogla by byc niezla kakofonia dzwiekow ;)

sila janosika jest ilosc osob online zaznaczajacych na biezaco co sie dzieje na drodze i zbierane w tym trybie tez dane o natezeniu ruchu im wiecej osob online dzialajacych aktywnie tym bardziej aktualne i dokladne informacje - stad darmowa wersja oprogramowania. ostatnio nawet pojawia sie kto i jak dawno oznaczyl np jakis patrol

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Yanosik może działać w tle ale jak to wygląda to nie wiem bo nie próbowałem. Ale teoretycznie nie powinien wówczas przeszkadzać navi. Z tym, że ostrzeżenia mogą się nakładać.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest możliwe korzystanie z dwóch aplikacji jednocześnie, ale ładowarka min. 1A wskazana. W porze zimowej jest to nawet zalecane, bo w aucie robi się cieplej. Raz spróbowałem takiego rozwiązania z Automapą. Niestety komunikaty Yanosika mają priorytet i minimalizują Automapę, więc co chwilę trzeba się przełączać między aplikacjami. Dosłownie, co chwilę, bo Yanosik krzyczy nawet na szare słupy, czyli w woj. zachodnio pomorskim co ok. minutę. Dla kierowcy, który raz w roku jedzie zapalić znicz na mazurach jest to jakieś wyjście, dla zawodowego kierowcy - nie. Podsumowując - da się na GSXR wjechać w błoto. ;)

Edytowane przez krs
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak na marginesie, ale też trochę w temacie.

Ja czas od czasu lubię korzystać z Naviexpert. To takie coś pomiędzy yanosikiem, a bardzo przyzwoitą nawigacją. Lubię nawigację z Navi - fajnie zrobiona, też online ... komunikaty o fotoradarach i policji ( podobnie jak w yanosiku do potwierdzania ) - lubię tę opcję i komunikat: "w związku z zaistniałą sytuacją drogową przeliczam trasę " - a potem się dowiaduję, że gdzieś tm na trasie był wypadek, zwalone drzewo ..... Mapy też raczej na bieżąco - wszystko jest na bieżąco aktualizowane. Wadą jest odpłatność, ale można przeżyć - jest kilka opcji do wyboru.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

NaviExpert z wersji na wersję daje radę. Coraz bardziej się do niego przekonuję. Ma bardzo dobre mapy, pięknie prowadzi (w Yanosiku nawigacja jest nie do użytku), świetnie omija korki (czasem te wirtualne też) i od jakiegoś czasu też ma funkcję CB. Jeszcze tylko czekam na możliwość wyłączenia "obracania w kierunku jazdy" (lubię widok 2D na wzór zwykłej papierowej mapy, a nie mi się mapa kręci i nie wiem, czy jadę na wschód czy zachód) i się z nim zaprzyjaźnię na dłużej.

Edytowane przez krs

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jak się mi nie mylą te nawigacje to navi da się zablokować i jest opcja 2 i 3 D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Da się ustawić 2D, ale bez wyznaczenia trasy ta cipa i tak mi się obkręca. ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No to zostaje Co orientacja po kompasie ;)

Nie chce mnie się teraz gonić z telefonem po drodze - więc nie odpowiem z pewnością 100% jak to z tym obracaniem - choć mi się wydaje, że kiedyś szukałem opcji w drugą stronę, ale może to w jakiejś innej było .... ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×