Skocz do zawartości
krystiankar

F650

Recommended Posts

Witam,

jak juz napisałem w "Przywitalni", chciałbym kupić F650, najchętniej w bardzo dobrym stanie. Budżet do 7.000 zł.

Na Allegro zainteresowały mnie następujące aukcje:

Proszę o radę, czy warto.

Pomożecie??? :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwi mnie nieco ten

To wersja ST a one chyba od `97 roku byly produkowane (ale moge się mylić)

No i co do jego idealności mam mieszane uczucia. Brak naklejek na zadupkach może świadczyć o malowaniu tego motocykla. Ma jakąś dziwną wysoką szybę (choć to akurat może być zaletą)

Brak gum na przednich podnóżkach, tylnych dokładnie nie widzę.

Opony na dojechaniu. I generalnie jedno zdjęcie na którym nic nie widać.

Ten z koleii:

Nie jest ST tak jak podaje właściciel, akcesoryjna szybka, handbary, kufer. Opis taki, że właściwie nic nie jest napisane. Trzeba dzwonić i się wypytywać.

I ten:

Również nie jest to wersja ST.

Jeżeli chodzi o opis to opony 80%, sorki ale chyba zużycia, napęd 70% patrząc, że jest za słabo naciągniety a naciąg zbliża się już do połowy to również sądzę, że 70% to jest jego zużycia (czyli niedługo do wymiany), brak podanego przebiegu pozwala sądzić iż jest on wysoki. Choć motocykle te mają dość dobre silniki i prebiegi rzędu 100k km nie są dla silnika zabójcze.

Tapicerowana kanapa - nie jest to tragedia bo oryginalny materiał się psuje.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziwi mnie nieco ten

To wersja ST a one chyba od `97 roku byly produkowane (ale moge się mylić) Jak dla mnie to też ST.

No i co do jego idealności mam mieszane uczucia. Brak naklejek na zadupkach W moim również nie ma naklejek. To standard dla ST.

Ma jakąś dziwną wysoką szybę (choć to akurat może być zaletą) Też chciałbym taką - niewątpliwa zaleta.

Brak gum na przednich podnóżkach, tylnych dokładnie nie widzę.Tylne są OK.

Opony na dojechaniu. I generalnie jedno zdjęcie na którym nic nie widać.

Ten z koleii:

Nie jest ST tak jak podaje właściciel, Jak dla mnie to jest F650 - bez ST. akcesoryjna szybka, handbary, kufer, gmole. Opis taki, że właściwie nic nie jest napisane. Trzeba dzwonić i się wypytywać.

I ten:

Również nie jest to wersja ST. Jak dla mnie to jest F650 - bez ST.

Jeżeli chodzi o opis to opony 80%, sorki ale chyba zużycia, napęd 70% patrząc, że jest za słabo naciągniety a naciąg zbliża się już do połowy to również sądzę, że 70% to jest jego zużycia (czyli niedługo do wymiany), brak podanego przebiegu pozwala sądzić iż jest on wysoki. Choć motocykle te mają dość dobre silniki i prebiegi rzędu 100k km nie są dla silnika zabójcze.

Tapicerowana kanapa - nie jest to tragedia bo oryginalny materiał się psuje.

Swoje uwagi dopisałem boldem

Jak dla mnie bardzo mało opisu maszyn. Łącznie z małą ilością zdjęć i brakiem przebiegów.

Trzeba by podjechać, oblookać i obstookać motki.

Nie doradzę Ci wprost, bo nie jestem obiektywny ;) osobiście preferuję ST :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
W moim również nie ma naklejek. To standard dla ST.

A w moim są te nalepki, więc nie do końca to standard

Edytowane przez Centrino

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Dziękuję za odpowiedzi. Na dużo rzeczy nie zwrócilem uwagi :shock:

Jak na razie moim fawotytem jest moto z linku nr 1 (gość obiecał mi posłać więcej zdjęć).

marycha - moto z twojego linka jest 500 km ode mnie. Daleko jak cholera...

czarnaflaga - do Ciebie mam ok. 230 km. Zadzwonię po więcej info.

Przedwczoraj rozmawiałem z Tomkiem (tomasz0803), mam do niego niecałe 50 km. Rozważę jeszcze tą możliwość (o ile zdecyduje się ją sprzedać).

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Witam,

Również szukam f650

I ostatnio oglądałem właśnie ten sprzęt , o którym wspomina kolega krystiankar.

Przez telefon właściciel powiedział, że motor jest w idelanym stanie i tylko trzy kropeczki na zbiorniku. Pytałem czy cokolwiek jest zepsute, oderwane, złamane, pogniecione i powiedział, że nic. Sinlik pracuje cichutko i równiutko, skrzynia działa bez zarzutu.

Podobno motor miał duży przegląd 1,5 roku temu, gdzie był wymieniony rozrząd, świece, płyny coś tam jeszcze, ale właściciel nie był w stanie doprecyzować. Ma gdzieś w księgowości nawet fakturę na to. Powyższy przegląd robił znajomy. Motor jest zarejestrowany na kolegę.

Po przeglądzie właściciel przejechał ok. 1000 km.

Obecnie nie ma czasu jeździć, po za tym ma chore kolano, dlatego sprzedaje.

Jestem z Krakowa więc nie zastanawiałem się długo i pojechałem obejrzeć.

Nie mam dużego doświadczenia więc może wszystkiego nie zauważyłem.

Co zobaczyłem na zewnątrz:

- tarcze hamulcowe mocno wyżłobione, Raczej do wymiany.

- napęd również w słabym stanie

- opona tylna słaba, opona przód do wymiany (to akurat mówił przez telefon)

- brak zamka w otworze na zbiorniku - jest wyłamany. Żeby otworzyć zbiornik trzeba nie lada wprawy

- lewa podnóżka pasażera nieoryginalna i kawałek odłamany

- prawy kierunkowskaz z przodu trochę skrzywiony

- tylna lampa lata

- akumulator wymieniony na nowy, ale, jak powiedział właściciel, nie za drogi

Po uruchomieniu silnika:

- pracuje nierówno

- czasami faluje

Mocno padało więc nie zdecydowałem się na przejażdżkę. Ale i tak już wiedziałem, że to nie jest motor dla mnie.

Powtarzam, że nie znam się na mechanice i nie mam doświadczenia więc pewnie osoba bardziej doświadczona mogła znaleźć dużo więcej niedoskonałości tego turystyka w "idealnym" stanie.

Generalnie byłem zawiedziony tym co zobaczyłem. Jedynym pocieszeniem była myśl, że nie straciłem całego dnia na oglądanie.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×