Skocz do zawartości
sid

motocyklowy GPS

Recommended Posts

no właśnie ... Kropka, teraz serio pytasz? , czy rzeczywiście w sprzętach audio czy domowych też zauważyłaś braki ?

Wydaje mi się , że też może być z tym problem, lecz pewien nie jestem.

No i jeszcze bankowość. Bank w którym mam konto ma aplikacje tylko na IOS i androida

Serio pytam. Mamy sprzęt grający i możemy sobie go włączać i wyłączać z telefonu, wybierać stację radiową, wybierać muzykę korzystając z app stora na przykład. I to wszystko bez ruszania się z fotela ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Serio pytam. Mamy sprzęt grający i możemy sobie go włączać i wyłączać z telefonu, wybierać stację radiową, wybierać muzykę korzystając z app stora na przykład. I to wszystko bez ruszania się z fotela ;-)

Sprawdziłem z ciekawości , na androida jest wszystko, tzn Marantz, Denon, Yamaha. Na windows-a nie wiem.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

No oczywiście :) a jakiej aplikacji nie ma na windę której potrzebujesz i jest na andku?

wiadomo, że zależy od potrzeb, ale to nie jest temat tego wątku. Generalnie to sporo brakuje... nawet tych podstawowych..

Aplikacja do Go Pro, Play Memories Mobile do aparatów Sony, nawigacja OsmAnd, Gismeteo, Any Do (najlepsza aplikacja do zadań), Any Cal (najlepszy kalendarz), aplikacji do monitorowanie jakości powietrza i tak można długo wymieniać. Dla moich potrzeb sporo brakowało i musiałbym szukać kompromisów...

poza tym na windows phone nie widziałem telefonów wodoszczelnych

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Z tą wodoszczelnością telefonów to bym nie przesadzał :-D

Ale właśnie, widziałem na screenach jak Monterrą działa z kamerą GoPro, to dodatkowy dla mnie plus, nie trzeba bawić się z telefonem żeby ustawić odpowiednio kamerę :cool:

Ja mogę co najwyżej pomóc jako konkurencja ;). Tzn. też powoli zastanawiam się nad sprzedażą montany i przejściem na monterrę :-D. Problem w tym, że ontana mnie do tej pory w zasadzie nie zawiodła i sam nie wiem :roll:

Mam dokładnie takie same odczucia i rozterki, ale chcę spróbować nowego, podeślę Ci wątek do poczytania, powinien Ciebie przekonać, mimo iż wiele w nim negatywnych opinii nt oprogramowania, ale głównie dlatego, że został on zaczęty w czasie jak urządzenie weszło na rynek i miało wiele błędów wieku dziecięcego, co prawda dzisiaj dostałem informację z eAmymut.pl że przez ten czas powinni już odpowiednio doszlifować oprogramowanie znaczy jego kompatybilność i stabilność, no ale .... :-) najwyżej za jakiś czas będzie do sprzedania supermegahiper nawigacja w nie najniższej cenie :lol:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok, czekam :) najwyżej będą dwie na sprzedaż ;)

Ps. Nie wiem czy uchwyt z ładowaniem do monterry nie jest taki sam jak do montany. Jeśli tak to imo nie warto sprzedawać.

Edytowane przez ARG

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ok, czekam :) najwyżej będą dwie na sprzedaż ;)

Ps. Nie wiem czy uchwyt z ładowaniem do monterry nie jest taki sam jak do montany. Jeśli tak to imo nie warto sprzedawać.

Uchwyt jest dokładnie ten sam ;-)

oczywiście tego typu pasuje

0_0_productGfx_2e3f416e7c79d0a2e0c47bc6a1a221a4.jpg

ten niekoniecznie

pol_pl_Uchwyt-rowerowy-RAM-EZ-Strap-TM-do-Garmin-Montana-600-Garmin-Montana-650-Garmin-Montana-650t-1828_11.jpg

bo Monterra jest dłuższa

Edytowane przez dakarowy
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To uchwytu nie sprzedam :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb był "w gościach" a jak jest w gościach to telefonu nie tyka - jest staroświecki :)

Nie wiem w sumie co mam napisać, generalnie to jestem pewny że nikt z Was którzy negujecie ten system nie sprawdzał dostępu do aplikacji "ostatnio" i przede wszystkim nie używał telefonu na tym systemie ostatnio. Jogi, nie możesz winić Windowsa za to że Nikon nie zrobił dedykowanej na niego aplikacji, to raczej Nikon dał dupy a nie Bill Gates, nie wiem o które konkretnie aplikacje Ci chodzi, ale w tej chwili na Windę jest kilka aplikacji oficjalnych na Nikona. Kropka - jest sporo aplikacji sterujących wszystkim w zasadzie w domu z czym da się połączyć i czym da się sterować za pomocą smartfona. Enlil - oczywiście że jest oficjalna apka GoPro na Windę w tej chwili, jest też do aparatów Sony, jest oczywiście również Gismeteo, jest milion pięćset menadzerów dnia i kalendarzy, przede wszystkim, nie możesz pisać "najlepszy kalendarz", możesz napisać że on jest najlepszy dla Ciebie - to kolosalna różnica. To są te które na szybko znalazłem, a o których napisaliście kategorycznie że ich NIE MA. W Windowsie na telefony przełom dokonał się dopiero niedawno, kiedy Microsoft oficjalnie zaczął swoim logiem firmować telefony, po tym jak kupił Nokię, teraz cały nacisk kładą na to co Apple zrobił już dawno - szeroko pojętą synchronizację i płynność działania. Na prawdę, nie jestem kumplem Billa i nie mam zamiaru nikogo nawracać, ale sprawdza się zasada że najwięcej o brakach i niedogodnościach smartfonów z tym systemem mówią ludzie którzy go nigdy nie używali. Jeśli chodzi o synchronizację poczty, kalendarzy, zdjęć i wszystkiego innego - mistrzem jest jabłko, Microsoft idzie mocno w tym kierunku, Android moim oczywiście wyłącznie zdaniem jest w tej dziedzinie póki co w czarnej dupie. Ja wiem, da się - robiłem to jeszcze dwa tygodnie temu, ale uwierzcie mi, działa to kompletnie inaczej niż Windows>>>Windows, bez jakiegokolwiek porównania, wiedzieć o tym o czym pisze mogą tylko użytkownicy kilku urządzeń Appla, tam to działa od dawna. Ja osobiście jestem kompletnym debilem komputerowym i wszystkie tego typu rzeczy mnie przerastają, a moim zdaniem takie rzeczy powinny być dla ludzi a nie ludzie dla nich, ja nie chcę się zastanawiać gdzie może być funkcja której akurat potrzebuję - jest tam gdzie ma być, wszystko dzieje się tak jak powinno, nie chce mi się myśleć, nie rozumiem tego - nie muszę, ma działać i koniec, no i działa. W telefonie ktory teraz mam, po tygodniu znalazłem więcej użytecznych funkcji i działań niż w Androidzie po paru latach - jak ktoś jest informatykiem czy megamózgiem w te klocji - to może i Andek jest dla niego lepszy - ja nie jestem i nie chcę być, nie jara mnie to, m,a działać intuicyjnie, prosto i logicznie - i tak działa, system stworzony przez debili - dla debili - mi pasuje ;)

Jogi, z usług jakiego banku korzystasz jeśli to nie tajemnica oczywiście?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Właśnie rozmawiałem ze sprzedawcą z http://www.eazymut.pl/ i troszeczkę mnie zmartwił oceną tej Monterry, przede wszystkim a właściwie tylka pracą tego systemu Android zainstalowanego w tym urządzeniu... skomentował to mniej więcej tak, że jeśli jest się przygotowanym na drobne problemy w płynności działania systemu android i pewnymi niedociągnięciami, to urządzenie jest super, ale nie można spodziewać się pracy tego systemu android jak przyzwyczajeni jesteśmy w obecnych smartfonach :? ciekawe co to oznacza :-) mam ochotę zostać królikiem doświadczalnym, ktoś chce się dołożyć do badań? :-D

Potwierdził jednak moje przypuszczenia w 100%, ze każdy inny program nawigacyjny stworzony pod androida działa ;-)

dakarowy a może... odezwać się do Garmin Polska i zapytać czy nie dali by tego sprzetu na testy, w zamian za jakąś recenzje opis na jakimś portalu motocyklowym? Może Admin by jaka pestycje wsmarował :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Enlil - oczywiście że jest oficjalna apka GoPro na Windę w tej chwili, jest też do aparatów Sony, jest oczywiście również Gismeteo, jest milion pięćset menadzerów dnia i kalendarzy, przede wszystkim, nie możesz pisać "najlepszy kalendarz", możesz napisać że on jest najlepszy dla Ciebie - to kolosalna różnica. To są te które na szybko znalazłem, a o których napisaliście kategorycznie że ich NIE MA.

Rzeczywiście Gismeteo i Go Pro jest, ale to nie są aplikacje o tym samym funkcjonale co na Androida i iOS - z tego co widzę, to nie mają części funkcji. Gismeteo jest tylko po rosyjsku, Go Pro ma bardzo okrojoną funkcjonalność i swoją apkę nawet nie daje na stronie gopro...

Any.Do i Any.Cal to najlepsze programy dla mnie, ale w rankingach programów dla iOS i Android zajmowały również topowe miejsca jako programy must have.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaaaa dobra! Ciach bajera! Nie ma sensu, lepiej gdzieś jedźmy!

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Aaaaa dobra! Ciach bajera! Nie ma sensu, lepiej gdzieś jedźmy! ������

powolutku,wprawdzie Enlil wiele wyjaśnił ale odpowiem na Toje pytania ;-)

zacznijmy od końca czyli od banku - Biz Bank, nie pytaj dlaczego. Bank taki sobie ale ma jedną funkcjonalność z której korzystam.

Sprawdziłem - brak apilkacji na windowsa. Bank to jednak mało istotna sprawa.

Co do nikona - sprawdzałem na stronie producenta , może to historia którą opisał Enlil i ktoś wydał programowanie lecz nie pochodzi od producenta i jest okrojone.

JVC - na stronie producenta brak aplikacji pod windowsa.

Napisałeś ... to raczej Nikon dał dupy a nie Bill Gates. Owszem masz rację ale co ja poradzę, muszę korzystać z tego co jest.

Następna sprawa. Mam monitoring domu do którego zdalny podgląd - znowu nie ma apki na windowsa, owszem wina producenta ...ale nie ma

Nagrywanie rozmów - brak, zablokowane systemowo. podobno w windows 10 będzie. Może to większości ludzi ta funkcjonalność nie jest potrzebna, mnie tak

itd itd,

a wracając do początku tej dyskusji - tzn nawigacji na androidzie z automapą - może się mylę ale chyba nadal trwają testy dla windows phone a na tą chwilę jest niedostępna.

Telefon z windowsem leży w domu, naprawdę chętnie używałbym go.

Każdy ma inne potrzeby, może moje czy Enlila są specyficzne stąd i taki a nie inny wybór.

no to teraz można ;-) - Aaaaa dobra! Ciach bajera!

Edytowane przez Jogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie jeszcze przywiązanie ludzi do Automapy, którego nijak nie mogę zrozumieć. Poza rzeczywiście dokładnymi polskimi mapami nie widzę tam żadnych zalet. Interfejs użytkownika nieczytelny w świetle dziennym (np. ciemnoniebieskie ślady na ciemnym tle) i trudny w obsłudze podczas jazdy, pierdylion bezsensownych opcji do poustawiania. Zamiast tego często wybierałem Tom-Tom'a ze względu na prostotę.

Obecnie oba te softy mi dyndają ale jestem ciekaw.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie jeszcze przywiązanie ludzi do Automapy, którego nijak nie mogę zrozumieć. Poza rzeczywiście dokładnymi polskimi mapami nie widzę tam żadnych zalet. Interfejs użytkownika nieczytelny w świetle dziennym (np. ciemnoniebieskie ślady na ciemnym tle) i trudny w obsłudze podczas jazdy, pierdylion bezsensownych opcji do poustawiania. Zamiast tego często wybierałem Tom-Tom'a ze względu na prostotę.

Obecnie oba te softy mi dyndają ale jestem ciekaw.

ja też wolę tomtom-a, automapa przestała być od pewnego momentu czytelna. Można wyłączyć wiele z tych dziwactw ale i tak to nie to.

Nie da się przecenić dokładności map w Automapie. Często ma adresy których tom tom nie widzi. Np w Krakowie - Nowej Hucie w automapie adresy można wpisywać osiedlami, natomiast tom tom musiał mieć wczytaną konkretną ulicę na osiedlu, pomimo, że prawidłowy adres to osiedle i nr bloku.

Poza tym cena - tomtoma jak wiele innych można kupić z dożywotnią aktualizacją, Automapa chyba nie szybko się zdecyduje na to.

Edytowane przez Jogi
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

ja tam ostatnio wolę google maps, szczególnie w kraju gdzie mam stały dostęp do sieci. Za granicą też korzystam, ale ściągam obszar offline. Świetnie sprawdzała się ostanio w Barcelonie jako mapa. Obszar offline w długą trasę raczej ciężko pobrać.

Do Automapy sięgam na moto, ponieważ w Larku mam i się sprawdzała jak do tej pory.

Edytowane przez enlil
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W dobie googli wiele tego typu softu zaczyna tracić sens. Ja naście lat temu korzystałem z czegoś o nazwie Navi-Expert, co działało podobnie jak google i dotyczyło wyłącznie Polski a było dokładne i potrafiło omijać korki z racji posiadanej wiedzy o ruchu.

Kiedyś kupiłem Sygic na Europę + kilka dodatków i przyznam, że używam niezwykle rzadko a urzekł mnie interfejs użytkownika właśnie a w szczególności sposób wyświetlania wszelkich rozjazdów na autostradach. W tej materii Automapa leżała na łopatkach.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zastanawia mnie jeszcze przywiązanie ludzi do Automapy, którego nijak nie mogę zrozumieć. Poza rzeczywiście dokładnymi polskimi mapami nie widzę tam żadnych zalet. Interfejs użytkownika nieczytelny w świetle dziennym (np. ciemnoniebieskie ślady na ciemnym tle) i trudny w obsłudze podczas jazdy, pierdylion bezsensownych opcji do poustawiania. Zamiast tego często wybierałem Tom-Tom'a ze względu na prostotę.

Obecnie oba te softy mi dyndają ale jestem ciekaw.

Tak jak inni nie mogą zrozumieć fenomenu DL-a :-D

Prostota automapy i dokładność map za nią przemawia, nie wiem co w niej takiego trudnego do obsługi, może to kwestia przyzwyczajenia po prostu ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak inni nie mogą zrozumieć fenomenu DL-a :-D

już był taki wyciszony ... a tu jeb. musiałeś ;-)

.

Edytowane przez Jogi
  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak jak inni nie mogą zrozumieć fenomenu DL-a :-D

Jakieś kompleksy? To można leczyć. :-D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Któryś raz słyszę że "ponoć w 10 ma być" tyle ze 10 juz jest od jakiegoś czasu i działa na telefonach. Automapy na windę używam osobiście wiec tez jest.

Aaaale - ciach bajera! Jadę się karnąć :P

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

. Poza rzeczywiście dokładnymi polskimi mapami nie widzę tam żadnych zalet.

(...)

Właśnie z tego powodu jej używam w PL

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Któryś raz słyszę że "ponoć w 10 ma być" tyle ze 10 juz jest od jakiegoś czasu i działa na telefonach. Automapy na windę używam osobiście wiec tez jest.

Aaaale - ciach bajera! Jadę się karnąć :P

Jest od jakiegoś czasu na kilku modelach, reszta bawi się w beta testach i czeka.

Co do Automapy to serio masz pełną wersję , czy beta test ? no, chyba, że w ciągu ostatniego miesiąca coś si zmieniło

http://msmobile.pl/z...onownie-otwarte

Aaaale - ciach bajera! ;-)

Edytowane przez Jogi

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefon mam na Windzie 8.1 i mam pełną Automape ;)

Polatane, bez mapy, było zajebiscie!

Picsart2016-13-3--15-37-40_zpsp80bqowx.png

Fotka cyknięta gownianym telefonem z gównianym systemem i obrobiona gownianym programem dawanym w pakiecie ;)

Edytowane przez Seb
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

W całej tej dyskusji uderza jedno. Każdy chce na siłę i wbrew argumentom innych przekonać innych do swojej wizji. Motywem przewodnim jest TYLKO to i to, reszta to gówno. Nie dopuszczacie możliwości że co jednemu pasuje innemu nie podejdzie. Fajnie jest wiedzieć jakie są możliwości - i do tego ten wątek sprawdza się znakomicie. Niefajnie jest być nazywanym debilem z powodu używania urządzenia/ programu innego niż adwersarz. Dyskusja w stylu' "moja racja jest najmojsza"

Mam nadzieję, że czego byśmy nie używali do nawigowania - każdy nas na zlot dotrze i będzie można poprowadzić tą rozmowę od nowa :) :beer:

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×