Skocz do zawartości
sid

motocyklowy GPS

Recommended Posts

Ja tylko powiem, że instalowanie plików z nieznanego źródła może być szkodliwe dla Twojego telefonu, nigdy nie wiesz kto co zawarł w takiej apce poza "witaminką". Może Ty to wiesz, ale jeśli ktokolwiek na forum to przeczyta i się dowie czegoś, czego wcześniej nie wiedział, zawsze to plus.

Edytowane przez xel

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To jeszcze dodam, że palenie papierosów i picie alkoholu prowadzi do śmierci lub jeszcze czegoś gorszego, o narkotykach nawet nie wspomnę. Kradzież nie popłaca, a kłamstwo ma krótkie nogi. Poza tym kto pod kim dołki kopie ten sam w nie wpada.

Wysłane z mojego Lenovo B8000-H przy użyciu Tapatalka

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Spodziewałem się takiej odpowiedzi, dlatego dodałem drugą część do posta :P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Od jakiegoś czasu korzystam z gpsies. To stronka, na której można sobie zaplanować trasę i przenieść ją później w postaci gpx do odbiornika. Dla mnie to genialne rozwiązanie :-). Mapy są ok, można korzystać z różnych warstw itd. Mój sposób polega na tym, że planuję sobie trasę, później daję opcję "rower" lub "pieszo" i zaczyna się przygoda :cool:. Wczoraj zaliczyłem piękną trasę w ten sposób jeżdżąc w okolicach, które już znałem - nie znałem jednak większości dróg polnych/ ścieżek/ bagienek i było super!. Jednym słowem - mogę polecić takie rozwiązanie.

pozdrawiam trolik

Edytowane przez trolik

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do pokręcenia się po okolicy to może i bym wziął ale jechać gdzieś dalej to jednak garmin. Mam kiepskie doświadczenia z samochodowym navroadem + AM.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moi drodzy poszukuje kogoś kto posiada nawigację Garmin Zumo 550 Bmw motorad. Dostałem ją razem z motocyklem i mam kilka pytań odnośnie jej działania ,funkcji i aktualizacji.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby jaką kartę włożyłeś do nie że weszła ci cała Europa???

Nie doczytałem weszła ci tylko część ja spróbuję na 4g żeby weszła cała.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Mam chyba 4. Polowa mapy na navi a polowa na karcie, takim sposobem widzi 2 mapy. Z karty nie zobaczy 2.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Raby jaką kartę włożyłeś do nie że weszła ci cała Europa???

Nie doczytałem weszła ci tylko część ja spróbuję na 4g żeby weszła cała.

CN waży ok 4,5 Gb czyli musisz włożyć 8 Gb

Tzn CN Europy

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko gdzies czytalem ze mapy wieksze niz 4gb nie pojda.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Podobno rozmawiałem z chłopakiem co też ma taką i pliki większe niż 4g nie czyta. Raby masz na kompie zapisane te pliki z mapami ??? Jak byś mógł zgrałbyś mi na plytkę i wysłal oddam pieniążki bo mam problem ze ściągnieciem .

Podobno są dwie mapy i jest prwie cała europa bez angli

Kolega z forum 800setki tak mi mówił.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tylko gdzies czytalem ze mapy wieksze niz 4gb nie pojda.

Na tym Zumo 550 ? Toż takie mapy stary oregon 300 czyta, ale może te specjalne motocyklowe garminy jakięś takieś są :)

Czy toto po prostu większych kart nie czyta ?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kartę większa zobaczy bo np. Można wgrać muzyki na 5g i będzie wszystko widziałał ale nie widzi map po wyżej 4g musza być w dwóch plikach po 2,5g i w tedy je przeczyta. Jedna wgrana w pamięć wewnętrzna a drugi plik na karcie pamieci.

Edytowane przez JeyJey

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ty, PSZECZYTA :-))

Padre, weź go ochrzcij odpowiednio.

Może "Jey Miodek"?

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kartę większa zobaczy bo np. Można wgrać muzyki na 5g i będzie wszystko widziałał ale nie widzi map po wyżej 4g musza być w dwóch plikach po 2,5g i w tedy je pszeczyta. Jedna wgrana w pamięć wewnętrzna a drugi plik na karcie pamieci.

To trochę taki chu.. jest, ale jak chcesz podzielić to można GmapToolem

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Na tym Zumo 550 ? Toż takie mapy stary oregon 300 czyta, ale może te specjalne motocyklowe garminy jakięś takieś są :)

Czy toto po prostu większych kart nie czyta ?

ty tu miales sie znac na Garminach a nie ja...

Gdzies wyczytalem ze wiekszych niz 4GB nie obsluguje wiec takich nie szukalem bo i po co skoro mozna i tak odpalic co sie chce.

Karty czyta, czyta, 32GB nawet czyta

JeyJey co do map to sie odezwe

Edytowane przez raby

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CN Europe 2016.10 waży 3,3 GB - po co zawracać sobie głowę dzieleniem? No i ciekawe czego taki 3,3 GB CN nie ma w porównaniu do tego 4,5 GB...

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jest juz 2017.20

Wiec po co zawracac sobie glowe...

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

CN Europe 2016.10 waży 3,3 GB - po co zawracać sobie głowę dzieleniem? No i ciekawe czego taki 3,3 GB CN nie ma w porównaniu do tego 4,5 GB...

I sprawa rozwiązana :) , a ja i tak jak gdzieś jadę to zapycham jakąś topo danego regionu z dziwnymi drogami dla koni i wołów, a reszta to mi tam lotto i tak są jakieś tam drogowskazy :)

ty tu miales sie znac na Garminach a nie ja...

Ja ? :shock: :-D ja się znam na tyle, że wiem w którym jest ekran większy, a w którym mniejszy i wolę większy bo gówno widzę w mniejszym :)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Napisałem po co - po to żeby nie dzielić ;) Jeśli nie da się w dzisiejszych czasach żyć z mapą z zeszłego roku bo ta nowa jest tak bardzo lepsza - to nie było wpisu ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ta wasza CN Europe 2016.10 czy 2017.20, to działa również na Montanie?

I żebym dobrze zrozumiał, że jak do takiej Montany będę chciał wgrać mapy na kartę SD, które ważą powyżej 4gb, to nie będą banglać i muszę to jakoś dzielić? :shock:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

a ta wasza CN Europe 2016.10 czy 2017.20, to działa również na Montanie?

I żebym dobrze zrozumiał, że jak do takiej Montany będę chciał wgrać mapy na kartę SD, które ważą powyżej 4gb, to nie będą banglać i muszę to jakoś dzielić? :shock:

Działa :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×