Skocz do zawartości
sid

motocyklowy GPS

Recommended Posts

W całej tej dyskusji uderza jedno. Każdy chce na siłę i wbrew argumentom innych przekonać innych do swojej wizji. Motywem przewodnim jest TYLKO to i to, reszta to gówno. Nie dopuszczacie możliwości że co jednemu pasuje innemu nie podejdzie. Fajnie jest wiedzieć jakie są możliwości - i do tego ten wątek sprawdza się znakomicie. Niefajnie jest być nazywanym debilem z powodu używania urządzenia/ programu innego niż adwersarz. Dyskusja w stylu' "moja racja jest najmojsza"

Mam nadzieję, że czego byśmy nie używali do nawigowania - każdy nas na zlot dotrze i będzie można poprowadzić tą rozmowę od nowa :) :beer:

Chyba Cię troszkę poniosło....

W którym miejscu ktoś tu kogoś nazwał debilem. Ani ja, ani Enlil, ani Seb .... nikt tego nie zrobił

Gdzie znalazłeś tych "debili" , pomijając humorystyczną wstawkę Seb-a o systemie stworzonym dla debili przez debili ;-) ...ale chyba nie o to Ci chodziło albo nie doczytałeś bo pisał o tym czego sam używa.

Mało - napisałeś iż "Nie dopuszczacie możliwości że co jednemu pasuje innemu nie podejdzie" , przeczytaj ile razy padło to iż wybór zależy od wymagań i tego jakie kto ma oczekiwania.

Edytowane przez Jogi
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się zgadzam z Arthurrem, że Apple i Windows to gówno. Chociaż po świętym zapale Seba w zachwalaniu Lumii, niewykluczone, że spróbuję.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja się zgadzam z Arthurrem, że Apple i Windows to gówno. Chociaż po świętym zapale Seba w zachwalaniu Lumii, niewykluczone, że spróbuję.

Nic nie zrozumiałeś Jackujot ...ale po kolei ;-)

możesz zgodzić się z MT, że windows i android to gówno

albo

ze mną i Enlilem, że windows to gówno a IOS nie bo nie

albo

zgodzić się z Sebem, że Android to gówno a IOS nie bo nie

albo

zgodzić się z JackiemJ wyrażającym się brzydko, że IOS i Windows to gówno

Arthurr nie napisał który system to gówno :)

Edytowane przez Jogi
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Telefon mam na Windzie 8.1 i mam pełną Automape ;)

Polatane, bez mapy, było zajebiscie!

Picsart2016-13-3--15-37-40_zpsp80bqowx.png

Fotka cyknięta gownianym telefonem z gównianym systemem i obrobiona gownianym programem dawanym w pakiecie ;)

Pomyśl jakby to było z fajnymi mapami, ewentualnie jedną ale dobrą ;-) :-)

P.S> W tych Nokiach najlepsze są.... zdjęcia.. aparat znaczy :-) :-P

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arturro drogi :) My tak się tu bardziej z jajem "przekomarzamy" z Jogim i Enlilem, nie ma w tym krzty złej woli czy chęci urażenia kogoś, co to - to nie :) Debilem nazwałem sam siebie, też żartem, bo się za debila nie uważam. Co do wyższości jednego systemu nad drugim, to jak napisałem na początku - "jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki", więc nie ma o co kruszyć kopii.

W tej dyskusji dowiedzieliśmy się paru rzeczy i doświadczyliśmy kilku cudów, na przykład:

- nie każdy zna rosyjski, choć w obecnej sytuacji politycznej należałoby

- kilka aplikacji jednak jest choć dwie godziny temu ich nie było

- jak się okazało że jednak są, to się okazało że nie działają tak jak powinny - i to bez sprawdzania

- producenci wszelkiej maści sprzętu elektronicznego nie wiedza niestety o istnieniu systemu Windows

- Android działa najlepiej nawet jak nie działa

- Daniel wszędzie chce sprzedać swój jeden ze stanów USA - ten co mi się kojarzy z górami, ewentualnie z jeansami

- Daniel ma rację że fajnie byłoby mieć fajne urządzenie do nawigacji, jak ten stan na przykład

- Daniel zapomina że to urządzenie kosztuje połowę wartości mojej Teresy

- Daniel nie wie że różnicę w cenie pomiędzy porządnym etui do mojego gównianego telefonu a jego jeansami wolę przejeździć, przejeść, ewentualnie przepić

- Daniel niestety ma rację, że wszyscy skończymy na stanach

- Daniel się myli pisząc że jednyne co jest dobre w "tych Nokiach" to aparat - ale przecież On wie, nie używa ale On wie :D

A tak z innej beczki - własnie zamówiłem sobie mapnik i mapę papierową pod tytułem - "Z Gdańska do Chojnic - zrób to sam" :D

  • Like 4

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jogi, przekoloryzowałem - świadomie. Gdybym miał coś do kogoś personalnie - to bym napisał tak jak teraz do Ciebie :)

Seb, ale niechże ci się dobrze jeździ :) Ja tam też sobie swoje wnioski z tej dyskusji wyciągnąłem, np. spróbowałem OsmAnda którego wcześniej nie znałem. Ale nie staram się powiedzieć że to my wszyscy wyciągnęliśmy ten wniosek - co ty autorytarnie zakładasz - tym się różnimy ;)

Przy okazji... kilkanaście dni temu szukałeś Larka bo nie uznawałeś nawigowania z telefonu, bo telefon do dzwonienia jest. Czy możesz nakreślić co skłoniło cię do zmiany myślenia? Może innym się to przyda ;)

Acha, i jeszcze jedno, Absolutnie nie czuję się urażony i nie taka była intencja mojego wpisu. Już bardziej mogę być urażony Twoim, Sebie wpisem: "My, tu z..." Czułem się częścią tego My... a ty mi brutalnie uświadamiasz że jeszcze nie... Czas chyba uciec w nałóg... Może po zlocie... Może kiedyś... ech...

:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D

Edytowane przez arthurr
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Debilem nazwałem sam siebie, też żartem, bo się za debila nie uważam.

No to teraz czuję się oszukany. Debilem jestem, ale nie jestem - tak może napisać tylko ..... :lol:

:beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Arturro drogi :) My tak się tu bardziej z jajem "przekomarzamy" z Jogim i Enlilem, nie ma w tym krzty złej woli czy chęci urażenia kogoś, co to - to nie :) Debilem nazwałem sam siebie, też żartem, bo się za debila nie uważam. Co do wyższości jednego systemu nad drugim, to jak napisałem na początku - "jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki", więc nie ma o co kruszyć kopii.

W tej dyskusji dowiedzieliśmy się paru rzeczy i doświadczyliśmy kilku cudów, na przykład:

- nie każdy zna rosyjski, choć w obecnej sytuacji politycznej należałoby

- kilka aplikacji jednak jest choć dwie godziny temu ich nie było

- jak się okazało że jednak są, to się okazało że nie działają tak jak powinny - i to bez sprawdzania

- producenci wszelkiej maści sprzętu elektronicznego nie wiedza niestety o istnieniu systemu Windows

- Android działa najlepiej nawet jak nie działa

- Daniel wszędzie chce sprzedać swój jeden ze stanów USA - ten co mi się kojarzy z górami, ewentualnie z jeansami

- Daniel ma rację że fajnie byłoby mieć fajne urządzenie do nawigacji, jak ten stan na przykład

- Daniel zapomina że to urządzenie kosztuje połowę wartości mojej Teresy

- Daniel nie wie że różnicę w cenie pomiędzy porządnym etui do mojego gównianego telefonu a jego jeansami wolę przejeździć, przejeść, ewentualnie przepić

- Daniel niestety ma rację, że wszyscy skończymy na stanach

- Daniel się myli pisząc że jednyne co jest dobre w "tych Nokiach" to aparat - ale przecież On wie, nie używa ale On wie :D

A tak z innej beczki - własnie zamówiłem sobie mapnik i mapę papierową pod tytułem - "Z Gdańska do Chojnic - zrób to sam" :D

Dodam tylko...

P.S. 1 Nokię Lumię ma i wie, choć nie używa bo to gówno jest :lol:

P.S. 2. Jak juz dojedziesz do tych Chojnic zadzwoń, będę w 15 minut, nie ma sensu żebyś dzwonił do mnie przed wyjazdem... 3 tygodnie wcześniej :lol:

P.S. 3. Nic nie pisałem o Dakocie :lol: :mrgreen:

W pozostałych kwestiach pozostaje się z Tobą zgodzić Seb :-D :beer:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, wszystko gra, ale wyznania o ogórku ogrodnika rób na innym forum. Arthurr, Jogi jest mściwy, nie pogarszaj sprawy. Nie pękaj, graj dalej twardziela.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Kolejne wnioski:

- Artur nie czyta - wszystkie odpowiedzi na pytania które postawił teraz umieściłem wcześniej

- Jacek po zmianie maszyny - zmienił się bardzo - został członkiem gangu Dzikich Wieprzy

- Daniel myli Nokię z Microsoftem

- Daniel myli stany USA, a dokładnie Dakotę z Colorado

- Daniel myli z kimś Seba, Seb nie dojeżdża do Chojnic w trzy tygodnie, Seb dojeżdża szybko, chyba że po drodze trafi jakieś bagno godne spenetrowania - wtedy nie dojeżdża wcale

Pozostałe kwestie pozostaje omówić przy czystym, perlistym, zdrojowym, złocistym... Kiedyś gdzieś... :beer:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Gówno prawda to wszystko

Edytowane przez Jogi
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb, po prostu nie chcesz przyznać że natchnąłem cię do nawigowania telefonem :D A Lumia na windowsie to dalszy ciąg tego kamuflażu :P Niech ci się dobrze jeździ ;)

Gówno prawda to wszystko

Ja bym bardziej powiedział że... "tyż prowda" ;)

Edytowane przez arthurr
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jogi ma rację, Jogi jest mądry, Jogi jeździ Yamahą :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jogi jest mściwy, nie pogarszaj sprawy. Nie pękaj, graj dalej twardziela.

wreszcie ktoś mnie docenił. Tak jestem mściwy i robię straszne rzeczy.

Jogi ma rację, Jogi jest mądry, Jogi jeździ Yamahą :D

Co mogę dla Ciebie zrobić Sebie

Myliłem się . W sumie ten windows jest całkiem fajny

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Po prostu... bądź jak Seb. Kup Lumię :D

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

... bądź jak Seb.

Będę!

– jak bulterier!

– Będę.

– Jak wściekły byk!

– Będę!

– Jak Tommy Lee Jones w Ściganym!

– Będę!

później było coś o spieprzaniu więc pominę

Edytowane przez Jogi
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wszystko to gówno, oprócz moczu.

Myślę, że teraz dakarowy już świetnie wie co ma kupić i kto będzie miał z tego tu-polew.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja pierdziu... chciałem tylko o chińską nawigacje zapytać a tu taki wątek!

  • Like 5

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Seb był "w gościach" a jak jest w gościach to telefonu nie tyka - jest staroświecki :)

Nie wiem w sumie co mam napisać, generalnie to jestem pewny że nikt z Was którzy negujecie ten system nie sprawdzał dostępu do aplikacji "ostatnio" i przede wszystkim nie używał telefonu na tym systemie ostatnio. Jogi, nie możesz winić Windowsa za to że Nikon nie zrobił dedykowanej na niego aplikacji, to raczej Nikon dał dupy a nie Bill Gates, nie wiem o które konkretnie aplikacje Ci chodzi, ale w tej chwili na Windę jest kilka aplikacji oficjalnych na Nikona. Kropka - jest sporo aplikacji sterujących wszystkim w zasadzie w domu z czym da się połączyć i czym da się sterować za pomocą smartfona. Enlil - oczywiście że jest oficjalna apka GoPro na Windę w tej chwili, jest też do aparatów Sony, jest oczywiście również Gismeteo, jest milion pięćset menadzerów dnia i kalendarzy, przede wszystkim, nie możesz pisać "najlepszy kalendarz", możesz napisać że on jest najlepszy dla Ciebie - to kolosalna różnica. To są te które na szybko znalazłem, a o których napisaliście kategorycznie że ich NIE MA. W Windowsie na telefony przełom dokonał się dopiero niedawno, kiedy Microsoft oficjalnie zaczął swoim logiem firmować telefony, po tym jak kupił Nokię, teraz cały nacisk kładą na to co Apple zrobił już dawno - szeroko pojętą synchronizację i płynność działania. Na prawdę, nie jestem kumplem Billa i nie mam zamiaru nikogo nawracać, ale sprawdza się zasada że najwięcej o brakach i niedogodnościach smartfonów z tym systemem mówią ludzie którzy go nigdy nie używali. Jeśli chodzi o synchronizację poczty, kalendarzy, zdjęć i wszystkiego innego - mistrzem jest jabłko, Microsoft idzie mocno w tym kierunku, Android moim oczywiście wyłącznie zdaniem jest w tej dziedzinie póki co w czarnej dupie. Ja wiem, da się - robiłem to jeszcze dwa tygodnie temu, ale uwierzcie mi, działa to kompletnie inaczej niż Windows>>>Windows, bez jakiegokolwiek porównania, wiedzieć o tym o czym pisze mogą tylko użytkownicy kilku urządzeń Appla, tam to działa od dawna. Ja osobiście jestem kompletnym debilem komputerowym i wszystkie tego typu rzeczy mnie przerastają, a moim zdaniem takie rzeczy powinny być dla ludzi a nie ludzie dla nich, ja nie chcę się zastanawiać gdzie może być funkcja której akurat potrzebuję - jest tam gdzie ma być, wszystko dzieje się tak jak powinno, nie chce mi się myśleć, nie rozumiem tego - nie muszę, ma działać i koniec, no i działa. W telefonie ktory teraz mam, po tygodniu znalazłem więcej użytecznych funkcji i działań niż w Androidzie po paru latach - jak ktoś jest informatykiem czy megamózgiem w te klocji - to może i Andek jest dla niego lepszy - ja nie jestem i nie chcę być, nie jara mnie to, m,a działać intuicyjnie, prosto i logicznie - i tak działa, system stworzony przez debili - dla debili - mi pasuje ;)

Jogi, z usług jakiego banku korzystasz jeśli to nie tajemnica oczywiście?

A to ja jeszcze dorzucę swoje 30 groszy:

Sprawdzane dwa tygodnie temu, lumia 550, windows phone 10. Aplikacja ING wyświetla w się z zepsutym aspect ratio: wszystko mniejsze czterokrotnie, tylko w lewym górnym rogu ekranu. Byłoby to nawet do przeżycia (kiedyś na ipadach też tak było), gdyby nie to, że pola do naciskania przycisków są rozłożone z dobrym aspect ratio, czyli na całym ekranie: trzeba naciskać na ślepo.

Drugi problem: aplikacja sieci mobile vikings po zalogowaniu się nie widzi karty sim, która jest przypisana do konta, mimo że karta jest w telefonie.

Oczywiście, to są problemy twórców apek, nie samego systemu (sam miałem przez rok lumię 720 i przeżyłem), ale jednak cierpi na tym użytkownik. Niestety, jest to samonakręcająca się spirala, mało apek i rzadsze upgrejdy dla windowsa bo mało użytkowników, bo mało apek ;) Ja za ogromny plus jak miałem lumię miałem mapy here, bo i za granicą była nieźle działająca darmowa nawigacja offline.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja za ogromny plus jak miałem lumię miałem mapy here, bo i za granicą była nieźle działająca darmowa nawigacja offline.

Here są na androida i iosa też jak by co. Za free i offline też. Podpowiadam tylko.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Teraz są. Dwa lata temu nawet na nie wszystkich lumiach jeszcze były.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Here są na androida i iosa też jak by co. Za free i offline też. Podpowiadam tylko.

dzięki. zapisałem. będą testy

Edytowane przez enlil

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
Ja pierdziu... chciałem tylko o chińską nawigacje zapytać a tu taki wątek!

Powolutku, powolutku. Najpierw się przedstaw jaki masz system w telefonie ....z tych gównianych czy nie ;-)

  • Like 7

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×