Skocz do zawartości
sid

motocyklowy GPS

Recommended Posts

Aha, czyli nie jeździ, ok ;-)

Do kupienia i jeżdżenia będą we wrześniu - teraz jedynie zaliczki ( przedpłaty) i "okazanie" ;)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Do kupienia i jeżdżenia będą we wrześniu - teraz jedynie zaliczki ( przedpłaty) i "okazanie" ;)

Zaliczki? Bez macanka nawet? :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadl mi w rece Garmin zumo 550, nigdy nie mialem garmina wiec podpytuje znowcow tej techniki co to jest warte?

Wady, zalety, jakie mapy mam w to zapakowac aby dzialalo znosnie?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadl mi w rece Garmin zumo 550, nigdy nie mialem garmina wiec podpytuje znowcow tej techniki co to jest warte?

Wady, zalety, jakie mapy mam w to zapakowac aby dzialalo znosnie?

TUTAJ masz troszku :)
  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Zapakowalem: Central, East and North Europe 2017.10 NT

co tu jeszcze warto miec?

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Trochę ledów dołóż, a jak sie skończą pomysły, to zajrzyj do Touratecha. Podrzucą jakieś inspiracje.

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wez sie napij lepiej, na zdrowie wyjdzie.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jacku to napisz lepiej w jaki sposób zaktualizować GPS w moim gieesie :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wyciągasz kartę pamięci, lub podłączasz kablem do kompa, a potem wgrywasz nową AutoMapę. Skąd ją wziąć, to nie wiem. Kupic w sklepie, albo na Chomikuj.

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ja z AM moge pomoc ale z garminem to jakos nikt.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

użytkownicy Auto Mapy zwykle nie potrzebują pomocy. Inaczej sprawa wygląda z Garminem. Zanim się zacznie świadomie użytkować sporo czytania jest ;)

Edytowane przez enlil
  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy tak ciezko podac nazwe mapy ktora naj lepiej sie sprawdza na motku? No kur niezla filofia.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A czy tak ciezko podac nazwe mapy ktora naj lepiej sie sprawdza na motku? No kur niezla filofia.

To nie jest takie proste jak Ci się wydaje... ;-)

Musisz poczytać, poużywać, sprawdzić co działa na Twoim urządzeniu (nie miałem takiego Garmina jak Ty masz) szczerze mówiąc nie wiem jakie mapy tam działają i wybrać dla siebie najlepsza opcję. ;-)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok wybieram naj lepsza. Sprzedam garmina...

KaeS prezent na PW

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Musisz poczytać, poużywać, sprawdzić co działa na Twoim urządzeniu

"i później wrócić do Auto Mapy" :lol:

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

City navigator w Garminie któryś raz mnie zawiódł. Znaczy na manowce. Niestety, tryb "kręte drogi" należy używać tylko w niektórych miejscach, bo jeśli nie, to:

1. Przez miasta też będzie prowadził krętymi drogami

2. Wprowadzi cię w boczną od bocznej, gdzie będziesz modlić się żeby był asfalt...

3. Wprowadzi cię w j...ny las, gdzie nawet asfaltu nie będzie.

4. Tuż koło domu Jarka wprowadzi Cię na ślepą uliczkę zakończoną strumyczkiem i zmusi do zawracania:P

Akurat te dwa ostatnie chyba też by tak zadziałały, jakby kręte drogi były wyłączone. Więc w garminie niestety trzeba planować trasę odcinkami i najlepiej patrzyć na mapę, bo wpisanie punktu oddalonego o nawet 50 km i jazda jak navi mówi może powodować ciekawe doświadczenia. Oczywiście, dzięki temu ostatnio z Krakowa do Gródka nad Dunajcem jechaliśmy ze dwie godziny w jedną stronę i widzieliśmy piękne krajobrazy, ale potrafi to też człowieka do szewskiej pasji momentami doprowadzić.

W planach mam przełączenie się na wgrane już UMP-pcPL, wydaje mi się, że będzie lepiej dawało radę.

Czuwaj,

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Co ciekawe nawigacja VW również prowadzi do tego strumyczka, miałem okazję niegdyś zabłądzić od tamtej strony z motocyklem na przyczepie :-D

A City Nawigator nawet w normalnym trybie czasami wybiera jakieś takie dziwne dróżki i nie żeby przeszkadzał mi przejazd przez las, on po prostu zamiast wytyczyć najkrótszą trasę wybiera sobie najciekawszą dla siebie :lol:

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

...

1. Przez miasta też będzie prowadził krętymi drogami

2. Wprowadzi cię w boczną od bocznej, gdzie będziesz modlić się żeby był asfalt...

3. Wprowadzi cię w j...ny las, gdzie nawet asfaltu nie będzie.

4. Tuż koło domu Jarka wprowadzi Cię na ślepą uliczkę zakończoną strumyczkiem i zmusi do zawracania:P

...

Namówiłeś mnie. Kto ma na sprzedaż garmina???

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Rzuć na PW co tam masz. Miałem garmina w telefonie jakieś 10 lat temu, nie lubiłem... Może nadal nie lubię, ale skoro tak prowadzi jak wyżej napisano - to może trza się przeprosić :D

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Wpadl mi w rece Garmin zumo 550, nigdy nie mialem garmina wiec podpytuje znowcow tej techniki co to jest warte?

Wady, zalety, jakie mapy mam w to zapakowac aby dzialalo znosnie?

Po Polsce darmowe UMP. Jeżdżę z tym na codzień w samochodzie. Najbardziej aktualna (zmiany co kilka dni). Dobra kategoryzacja.

http://ump.waw.pl/

  • Like 3

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A ja w komórce mam GPS Orange, dostałem go za free i za free mam wszelkie aktualizacje na bieżąco. Używam go w samochodzie. Policja grasuje w okolicy - wiem, korek tak samo i kieruje mnie objazdami. Naprawdę fajna sprawa.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Pojedź z tym za granicę i zostaw włączone ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×