Skocz do zawartości
murek

Chcę nabyć GS 650 Dakar

Recommended Posts

Tak jak w temacie chciałbym kupić Dakara, mam 198cm i ok 94kg wagi wiec myślę , że moto będzie dla mnie ok.

Mam w związku z tym pytania?

- jaki jest koszt serwisowania takiego motorka

- co jaki czas wymiana oleju ew jaki olej

- no i na koniec upatrzyłem sobie już egzemlarz wystawiony na http://allegro.pl/bmw-f-650-gs-dakar-i2742630857.html

miałbym prośbę o ew komentarz w sprawie tego motorka

Pozdrawiam

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Ok już wiem motul syntetyk ew półsyntetyk

Jesteś pewny, że Motul i że syntetyk ? :lol: Oj chyba nie cały wątek przeczytałeś ;) - ale kto bogatemu zabroni :D

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki jest koszt serwisowania to pytanie względne. Zależy czy sam go będziesz serwisował czy u,, Pana Edka ''czy w serwisie BMW , co będzie nawalać , na jakiego mechanika trafisz , czy nie będą chcieli cię naciągnąć na koszty itd ...

Motor wygląda na zdjęciach spoko . Ale cena mało zachęcająca jak na ten rocznik . Spróbuj z tysiaka utargować :drinkbeer: albo i 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jaki jest koszt serwisowania to pytanie względne. Zależy czy sam go będziesz serwisował czy u,, Pana Edka ''czy w serwisie BMW , co będzie nawalać , na jakiego mechanika trafisz , czy nie będą chcieli cię naciągnąć na koszty itd ...

Motor wygląda na zdjęciach spoko . Ale cena mało zachęcająca jak na ten rocznik . Spróbuj z tysiaka utargować :drinkbeer: albo i 2

Oczywiście cena części nie robocizny, a co do tego wątku to już go czytałem , ale niewiele z niego wynika i w dalszym ciągu nie wiadomo czy to okazja czy przysłowiowa mina.

Edytowane przez murek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

półsyntetyk 10w/40

Koszt serwisu - w zależności co jest do zrobienia, Standardowo wymienia się tylko olej co sezon ;-) (na allegro 4l z filtrem ok 120 zł)

filtr paliwa ok 380 zł

klocki ok 80 zł

Tarcze ok 400

pompa wody - zestaw naprawczy ok 220

Uszczelniacze lag ok 20 zł

To są ceny części jak Robisz wszystko sam, cennik za wymianę ustala serwis

Jak Kupisz padło to będzie do wymiany bendix (min 400 zł), łańcuch i napinacz rozrządu (ok 500 zł).

W przyp. silnika do remontu to już indywidualnie ale o takim egzemplarzu chyba nie mówimy? ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie wzrostu też było już pisne ważne dla wysokich jest wysoka kanapa czy takie rozwiązania jak podwyższenie kierownicy . Dakar ma taką samą ramę jak zwykły gs ma wyrzsze zawieszenie jak zwykły gs .Chyba że ja czegoś nie wiem to proszę mnie poprawić:)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Odnośnie wzrostu też było już pisne ważne dla wysokich jest wysoka kanapa czy takie rozwiązania jak podwyższenie kierownicy . Dakar ma taką samą ramę jak zwykły gs ma wyrzsze zawieszenie jak zwykły gs .Chyba że ja czegoś nie wiem to proszę mnie poprawić :)

Vengosh10 dzięki o coś takiego mi chodziło.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Vengosh10 dzięki o coś takiego mi chodziło.

Jak coś nie wiesz to pytaj ;-)

  • Like 2

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach
A jak z tym Dakarem z Warszawy jest to możliwe żeby miał taki mały przebieg? Może macie na oku coś fajnego za ok 14tys.

Za tą cenę na pewno znajdzesz coś nowszego i może lepiej wypasionego (ABS, grzane manetki). Moto wyprodukowane w 2000 roku, a zarejestrowane w 2001 - numer vin z ostatniego zdjęcia generuje http://www.bmwstore.pl/pl/pojazd/vZF62821

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Za tą cenę na pewno znajdzesz coś nowszego i może lepiej wypasionego (ABS, grzane manetki). Moto wyprodukowane w 2000 roku, a zarejestrowane w 2001 - numer vin z ostatniego zdjęcia generuje http://www.bmwstore....pojazd/vZF62821

A jak szanowne grono zaopatruje się na Apriilie Pegaso trial np.

Edytowane przez murek

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

A jak szanowne grono zaopatruje się na Apriilie Pegaso trial np.

A jeździłem Pegaso jeden sezon. Wersja gaźnikowa 5-zaworowa. Porównując do mojego F650GS różnica w spalaniu ( Pegi ok 5 l/100 ) no i wyższa. Reszta zasadniczo - podobna. Coś tam słyszałem o większym ryzyku korozji w Pegaso, ale nie powiem czy we wszystkich rocznikach i jak poważne są to kłopoty.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli dobrze zrozumiałam Kolega pytał o Pegaso TRAIL, czyli produkowaną od 2005 roku, a to już silniczek Yamaha, baj baj Rotax :)

Trail mają dobrą opinię, ale z tego co pamiętam dosyć nisko kanapę, a Ty jesteś wysoki...

Popatrz też na starsze egzemplarze Pegaso. Takie do 2000 roku są naprawdę wysokie.

Motocykl jest tak samo świetny jak GS, tylko u nas taki trochę albo dla amatorów albo dla koneserów- kupowany albo przypadkiem (często ze względu na wielce atrakcyjne ceny), albo już przez bardzo świadomego motocyklistę, który nie chce płacić za przeokropnie "modnego" GS'a ;) Mało popularny a że i nie tak "modny" jak GS'y trudno zbywalny. Zaletą starszych roczników 97-2000 jest często b.dobra cena idąca w parze z dobrym stanem. Minus to spalanie, ale jak nie robisz w sezonie 20 000 km. to ta różnica 1l/100km. niewiele boli... Jak planujesz wydać 14tys. a wydasz 6, to Ci jeszcze na dużo tego paliwka zostanie ;)

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Jeśli dobrze zrozumiałam Kolega pytał o Pegaso TRAIL, czyli produkowaną od 2005 roku, a to już silniczek Yamaha, baj baj Rotax :)

Trail mają dobrą opinię, ale z tego co pamiętam dosyć nisko kanapę, a Ty jesteś wysoki...

Popatrz też na starsze egzemplarze Pegaso. Takie do 2000 roku są naprawdę wysokie.

Motocykl jest tak samo świetny jak GS, tylko u nas taki trochę albo dla amatorów albo dla koneserów- kupowany albo przypadkiem (często ze względu na wielce atrakcyjne ceny), albo już przez bardzo świadomego motocyklistę, który nie chce płacić za przeokropnie "modnego" GS'a ;) Mało popularny a że i nie tak "modny" jak GS'y trudno zbywalny. Zaletą starszych roczników 97-2000 jest często b.dobra cena idąca w parze z dobrym stanem. Minus to spalanie, ale jak nie robisz w sezonie 20 000 km. to ta różnica 1l/100km. niewiele boli... Jak planujesz wydać 14tys. a wydasz 6, to Ci jeszcze na dużo tego paliwka zostanie ;)

Dzięki za komentarze, tak na dzisiaj na placu boju pozostały AT, GS Dakar, DL 650 i ew. KLR 650 po 2007 roku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak naprawdę wybór jest między GSDa i DLką.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Tak naprawdę wybór jest między GSDa i DLką.

Co to za porównanie?

Toż to dwa zupełnie inne motocykle :roll:

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

To są 4 rózne motocykle. Z tego 2 są warte grzechu ew. :)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem grzechu warty każdy z nich, tylko nie z każdym w każdych warunkach będzie maksymalnie przyjemnie ;-)

A że tak zapytam jakiemu celowi głównemu ma służyć ten Twój nowy zakup?

Podałeś 4 zupełnie różne modele o dwóch, że tak to określę, różnych ciężarach gatunkowych. Inny powinieneś brać pod uwagę szykując się np. na podbój Azji, a inny na niedzielne wycieczki za miasto, nie daj Boże z kompanią na tylnym siodełku . Tak to trochę rozdwojenie jaźni ;-) , ale ja tam nie wiem... do garów wracam :oops:

Edytowane przez Kastankas

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Moim zdaniem grzechu warty każdy z nich, tylko nie z każdym w każdych warunkach będzie maksymalnie przyjemnie ;-)

A że tak zapytam jakiemu celowi głównemu ma służyć ten Twój nowy zakup?

Podałeś 4 zupełnie różne modele o dwóch, że tak to określę, różnych ciężarach gatunkowych. Inny powinieneś brać pod uwagę szykując się np. na podbój Azji, a inny na niedzielne wycieczki za miasto, nie daj Boże z kompanią na tylnym siodełku . Tak to trochę rozdwojenie jaźni ;-) , ale ja tam nie wiem... do garów wracam :oops:

Chcę moto nad wyraz uniwersalne takie i do kościoła i do przysłowiowej Mongolii , żeby było proste w serwisie, w miarę mało paliło, wygodne dla 2 osób, nie psuło się zbyt często, niezbyt ciężkie , bo jak to mówią kup takie moto , które sam podniesiesz , właśnie coś takiego. Tak się zastanawiam i chyba muszę wywalić z tego zestawu DL-a , chociaż bardzo mi się podoba. A wy co sądzicie ? Bardzo zaciekawił mnie nowy/stary KLR-650 po 2007 roku, może ktoś z was mógłby coś ciekawego powiedzieć o tym motku.

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

takie rzeczy tylko w erze ;)

  • Like 1

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Chcę moto nad wyraz uniwersalne takie i do kościoła i do przysłowiowej Mongolii , żeby było proste w serwisie, w miarę mało paliło, wygodne dla 2 osób, nie psuło się zbyt często, niezbyt ciężkie , bo jak to mówią kup takie moto , które sam podniesiesz , właśnie coś takiego. Tak się zastanawiam i chyba muszę wywalić z tego zestawu DL-a , chociaż bardzo mi się podoba. A wy co sądzicie ? Bardzo zaciekawił mnie nowy/stary KLR-650 po 2007 roku, może ktoś z was mógłby coś ciekawego powiedzieć o tym motku.

W kontekście tego, co napisałeś to akurat wyeliminowałaś to, co chyba najlepiej spełniłoby warunek tej "uniwersalności".

DL 650 (nie 1000!) ma niesamowicie dobre opinie wszędzie, gdzie czytałam...

Tu przykład testu takich "uniwersali" http://www.motocykl-online.pl/testy/Aprilia_Pegaso_650_ie_BMW_F_650_GS_Honda_Transalp_650_Suzuki_V_Strom_650_2004

KLR ani AT- to niestety nie są motocykle uniwersalne, choć oczywiście spokojnie dowiozą Cię w niedzielę do marketu czy kościoła ;-)

Niemniej jednak żaden pasażer na dłużej nie wytrzyma na ich tylnym siodełku, jeśli zamierzasz kogoś wozić, nie rób mu tego ;-)

Udostępnij tego posta


Odnośnik do posta
Udostępnij na stronach

Żeby dodać komentarz, musisz założyć konto lub zalogować się

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą dodawać komentarze

Dodaj konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się tutaj.

Zaloguj się teraz

×